Ekran: 23 in, OLED, 3840 x 2160 pixels
Yenilənmə tezliyi: 100 Hz / 120 Hz
TV tuner: DVB-T, Analog (NTSC/PAL/SECAM), DVB-T2, DVB-C, DVB-S2
Nüvələr: 4
Ölçülər: 1225 x 761 x 78 mm
Çəki: 2.8 kg
Brend, seriya, model
Brend, seriya, model və modelin alternativ adları haqqında məlumat.
| Brend | Panasonic |
| Seriya | E |
| Model | E231i-B1 |
| Modelin alternativ adı | TX-55GZ2000B TX-55GZ2000E TX-55GZW2004 |
| Model ili | 2019 |
Ekran
Ekranın əsas xüsusiyyətləri: panel, arxa işıqlandırma, icazə, yenilənmə tezliyi və s.
| Ölçü sinfi | 23 in (inches) |
| Diaqonal | 584 mm (millimeters) 58.4 cm (centimeters) 22.9921 in (inches) 1.916 ft (feet) |
| En | 509 mm (millimeters) 50.9 cm (centimeters) 20.0394 in (inches) 1.6699 ft (feet) |
| Hündürlük | 286.313 mm (millimeters) 28.6313 cm (centimeters) 11.2721 in (inches) 0.9393 ft (feet) |
| Panel istehsalçısı | LG Display |
| Panel növü | OLED |
| Panelin bit dərinliyi | 10 bits |
| FRC | No |
| Rənglər | 1073741824 colors 30 bits |
| Tərəf nisbəti | 1.778:1 16:9 |
| İcazə | 3840 x 2160 pixels Ultra HD (UHD) / 4K / 2160p |
| Piksel addımı | 0.133 mm (millimeters) 0.0133 cm (centimeters) 0.0052 in (inches) 0.0004 ft (feet) |
| Piksel sıxlığı | 192 ppi (pixels per inch) 75 ppcm (pixels per centimeter) |
| Ekran sahəsi | 15.63 % (percent) |
| DCI P3 | 98 % (percent) |
| Rec. 2020 | 70 % (percent) |
| Pik parlaqlıq | 1000 cd/m² (candela per square meter) |
| HDR | HDR10 HDR10+ HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision HLG Photo |
| Minimum cavab müddəti | 1 ms (milliseconds) 0.0010 s (seconds) |
| Giriş gecikməsi | 22 ms (milliseconds) 0.0220 s (seconds) |
| WRGB panel |
3D
3D effekt əldə etmək üçün müxtəlif texnologiyalardan istifadə olunur. Hər texnologiyanın öz üstünlükləri və çatışmazlıqları var.
| 3D | No |
Tezliklər
Üfüqi və şaquli yenilənmə tezlikləri haqqında məlumat.
| Şaquli tezlik (rəqəmsal) | 100 Hz / 120 Hz (hertz) |
Enerji təchizatı və sərfiyyat
Enerji təchizatı, sərfiyyat, enerji səmərəliliyi sinfi və s. haqqında məlumat.
| 220V | 220 V - 240 V (volts) |
| AC tezliyi | 50 Hz - 60 Hz (hertz) |
| Enerji sərfi (söndürülmüş) | 0.3 W (watts) |
| Enerji sərfi (yuxu) | 0.5 W (watts) |
| Enerji sərfi (illik) | 180 kWh (kilowatt-hours) |
| Enerji səmərəliliyi sinfi | B |
Ölçülər, çəki və rəng
Modelin ölçüləri və çəkisi (stendlə və standsız) və bazarda təqdim olunan rənglər haqqında məlumat.
| En | 1225 mm (millimeters) 122.5 cm (centimeters) 48.2283 in (inches) 4.019 ft (feet) |
| Hündürlük | 761 mm (millimeters) 76.1 cm (centimeters) 29.9606 in (inches) 2.4967 ft (feet) |
| Dərinlik | 78 mm (millimeters) 7.8 cm (centimeters) 3.0709 in (inches) 0.2559 ft (feet) |
| Çəki | 2.8 kg (kilograms) 6.17 lbs (pounds) |
| Stendlə en | 1225 mm (millimeters) 122.5 cm (centimeters) 48.2283 in (inches) 4.019 ft (feet) |
| Stendlə hündürlük | 783 mm (millimeters) 78.3 cm (centimeters) 30.8268 in (inches) 2.5689 ft (feet) |
| Stendlə dərinlik | 310 mm (millimeters) 31 cm (centimeters) 12.2047 in (inches) 1.0171 ft (feet) |
| Qutu eni | 1586 mm (millimeters) 158.6 cm (centimeters) 62.4409 in (inches) 5.2034 ft (feet) |
| Qutu hündürlüyü | 866 mm (millimeters) 86.6 cm (centimeters) 34.0945 in (inches) 2.8412 ft (feet) |
| Qutu dərinliyi | 251 mm (millimeters) 25.1 cm (centimeters) 9.8819 in (inches) 0.8235 ft (feet) |
| Qutu çəkisi | 42 kg (kilograms) 92.59 lbs (pounds) |
| Rənglər | Black |
Erqonomika
Erqonomik funksiyalar haqqında məlumat: hündürlük tənzimlənməsi, fırlanma, əyilmə və s.
| VESA montajı | Yes |
| VESA interfeysi | 400 x 300 mm |
| Çıxarılan stend | Yes |
| Hündürlük tənzimlənməsi | No |
| Fırlanma (landşaft/portret) | No |
| Sola/sağa dönmə | No |
| İrəli/arxaya əyilmə | No |
TV tuner
TV tuner müəyyən televiziya siqnalını qəbul etməyə və göstərməyə imkan verən qurğudur.
| TV tuner | DVB-T Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T2 DVB-C DVB-S2 |
Çip üzərində sistem (SoC)
Mərkəzi prosessor, qrafik prosessor və yaddaş haqqında məlumat.
| CPU nüvələri | 4 |
OS, tətbiqlər və proqram xüsusiyyətləri
Əməliyyat sistemi, tətbiqlər və proqram xüsusiyyətləri haqqında məlumat (mövcuddursa).
| Əməliyyat sistemi (OS) | my Home Screen 4.0 |
Audio
Audio sistemi haqqında məlumat: daxili dinamiklərin sayı və gücü, dəstəklənən audio texnologiyalar.
| Dinamiklər | 2 x 40 W (watts) 3 x 20 W (watts) |
| Cinema Surround Pro Dolby Atmos |
Kamera
Bir çox müasir monitor və Smart TV-lərdə daxili kamera var.
| Kamera | No |
Şəbəkə
Digər cihazlarla məlumat mübadiləsi üçün dəstəklənən şəbəkə texnologiyaları və standartlar.
| Şəbəkə | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
Bağlantı
Mövcud bağlantı portları, yuvalar və interfeyslər.
| Bağlantı | 2 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x USB 3.0 (max 0.9 A) 1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (b; ARC; CEC) 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) 1 x Optical Audio Out 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Antenna (RF) (female) 2 x CI+ 1.4 |
| High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP) 2.2 Viera Link (HDMI-CEC) Auto Low Latency Mode (ALLM) |
Xüsusiyyətlər
Modelin bəzi əlavə funksional xüsusiyyətləri.
| Xüsusiyyətlər | 4K OLED Professional Edition HDR Brightness Enhancer Image Processor - HCX Pro Intelligent Processor ISF Mode Light sensor OLED Superb Motion Drive Picture-and-Picture Picture-and-Text Picture-in-Picture PVR THX Certification TV Anywhere Ultimate Contrast Voice command Wide Colour Spectrum |
Şəkil fayl formatları
Smart TV-lər müxtəlif şəkil formatlarını göstərə bilir.
| Şəkil formatları | JPEG GIF PNG MPO |
Audio fayl formatları
Smart TV-lər müxtəlif audio formatlarını oynada bilir.
| Audio formatları/kodeklər | AAC (Advanced Audio Coding) FLAC (Free Lossless Audio Codec, .flac) MP3 (MPEG-2 Audio Layer II, .mp3) WMA (Windows Media Audio, .wma) WAV (Waveform Audio File Format, .wav, .wave) |
Video fayl formatları
Smart TV-lər müxtəlif video formatlarını oynada bilir.
| Video formatları/kodeklər | 3GPP (3rd Generation Partnership Project, .3gp) AVI (Audio Video Interleaved, .avi) Flash Video (.flv, .f4v, .f4p, .f4a, .f4b) H.263 H.264 / MPEG-4 Part 10 / AVC video H.265 / MPEG-H Part 2 / HEVC MKV (Matroska Multimedia Container, .mkv .mk3d .mka .mks) QuickTime (.mov, .qt) MP4 (MPEG-4 Part 14, .mp4, .m4a, .m4p, .m4b, .m4r, .m4v) TS (MPEG Transport Stream, .ts, .tsv, .tsa) VP9 VOB (Video Object, .VOB) VRO (DVD-VR, .VRO) WMV (Windows Media Video, .wmv) AVCHD |
İstifadə və saxlanma şərtləri
Ekranın düzgün işləməsi üçün istifadə və saxlanma mühitinə dair tələblər mövcuddur.
| İş temperaturu | 0 °C - 35 °C (degrees Celsius) 32 °F - 95 °F (degrees Fahrenheit) |
| İş rütubəti | 20 % - 80 % (percent) |