Ekran: 23 in, OLED, 3840 x 2160 pixels
Yenileme hızı: 100 Hz / 120 Hz
TV tuner: DVB-T, Analog (NTSC/PAL/SECAM), DVB-T2, DVB-C, DVB-S2
Çekirdekler: 4
Boyutlar: 1225 x 761 x 78 mm
Ağırlık: 2.8 kg
Marka, seri, model
Marka, seri, model ve model takma adları hakkında bilgi.
| Marka | Panasonic |
| Seri | E |
| Model | E231i-B1 |
| Model takma adı | TX-55GZ2000B TX-55GZ2000E TX-55GZW2004 |
| Model yılı | 2019 |
Ekran
Ekranın temel özellikleri: panel, arka aydınlatma, çözünürlük, yenileme hızı vb.
| Boyut sınıfı | 23 in (inches) |
| Diyagonal | 584 mm (millimeters) 58.4 cm (centimeters) 22.9921 in (inches) 1.916 ft (feet) |
| Genişlik | 509 mm (millimeters) 50.9 cm (centimeters) 20.0394 in (inches) 1.6699 ft (feet) |
| Yükseklik | 286.313 mm (millimeters) 28.6313 cm (centimeters) 11.2721 in (inches) 0.9393 ft (feet) |
| Panel üreticisi | LG Display |
| Panel tipi | OLED |
| Panel bit derinliği | 10 bits |
| FRC | No |
| Renkler | 1073741824 colors 30 bits |
| En-boy oranı | 1.778:1 16:9 |
| Çözünürlük | 3840 x 2160 pixels Ultra HD (UHD) / 4K / 2160p |
| Piksel aralığı | 0.133 mm (millimeters) 0.0133 cm (centimeters) 0.0052 in (inches) 0.0004 ft (feet) |
| Piksel yoğunluğu | 192 ppi (pixels per inch) 75 ppcm (pixels per centimeter) |
| Ekran alanı | 15.63 % (percent) |
| DCI P3 | 98 % (percent) |
| Rec. 2020 | 70 % (percent) |
| Tepe parlaklık | 1000 cd/m² (candela per square meter) |
| HDR | HDR10 HDR10+ HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision HLG Photo |
| Minimum tepki süresi | 1 ms (milliseconds) 0.0010 s (seconds) |
| Giriş gecikmesi | 22 ms (milliseconds) 0.0220 s (seconds) |
| WRGB panel |
3D
3D efekt elde etmek için çeşitli teknolojiler kullanılır. Her teknolojinin kendine özgü avantajları ve dezavantajları vardır.
| 3D | No |
Frekanslar
Yatay ve dikey yenileme frekansları hakkında bilgi.
| Dikey frekans (dijital) | 100 Hz / 120 Hz (hertz) |
Güç kaynağı ve tüketim
Güç kaynağı ve tüketim, enerji verimliliği sınıfı vb. hakkında bilgi.
| 220V | 220 V - 240 V (volts) |
| AC frekansı | 50 Hz - 60 Hz (hertz) |
| Güç tüketimi (kapalı) | 0.3 W (watts) |
| Güç tüketimi (uyku) | 0.5 W (watts) |
| Güç tüketimi (yıllık) | 180 kWh (kilowatt-hours) |
| Enerji verimliliği sınıfı | B |
Boyutlar, ağırlık ve renk
Modelin boyutları ve ağırlığı (standlı/standsız) ve sunulan renkler hakkında bilgi.
| Genişlik | 1225 mm (millimeters) 122.5 cm (centimeters) 48.2283 in (inches) 4.019 ft (feet) |
| Yükseklik | 761 mm (millimeters) 76.1 cm (centimeters) 29.9606 in (inches) 2.4967 ft (feet) |
| Derinlik | 78 mm (millimeters) 7.8 cm (centimeters) 3.0709 in (inches) 0.2559 ft (feet) |
| Ağırlık | 2.8 kg (kilograms) 6.17 lbs (pounds) |
| Stand ile genişlik | 1225 mm (millimeters) 122.5 cm (centimeters) 48.2283 in (inches) 4.019 ft (feet) |
| Stand ile yükseklik | 783 mm (millimeters) 78.3 cm (centimeters) 30.8268 in (inches) 2.5689 ft (feet) |
| Stand ile derinlik | 310 mm (millimeters) 31 cm (centimeters) 12.2047 in (inches) 1.0171 ft (feet) |
| Kutu genişliği | 1586 mm (millimeters) 158.6 cm (centimeters) 62.4409 in (inches) 5.2034 ft (feet) |
| Kutu yüksekliği | 866 mm (millimeters) 86.6 cm (centimeters) 34.0945 in (inches) 2.8412 ft (feet) |
| Kutu derinliği | 251 mm (millimeters) 25.1 cm (centimeters) 9.8819 in (inches) 0.8235 ft (feet) |
| Kutu ağırlığı | 42 kg (kilograms) 92.59 lbs (pounds) |
| Renkler | Black |
Ergonomi
Ergonomik fonksiyonlar hakkında bilgi: yükseklik ayarı, döndürme, eğim vb.
| VESA montaj | Yes |
| VESA arayüzü | 400 x 300 mm |
| Çıkarılabilir stand | Yes |
| Yükseklik ayarı | No |
| Döndürme (yatay/dikey) | No |
| Sola/sağa döndürme | No |
| İleri/geri eğim | No |
TV tuner
TV tuner, belirli türde TV sinyalini alıp görüntülemeyi sağlayan bir cihazdır.
| TV tuner | DVB-T Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T2 DVB-C DVB-S2 |
Sistem Çipi (SoC)
Merkezi işlemci, grafik işlemci ve bellek hakkında bilgi.
| CPU çekirdekleri | 4 |
İşletim sistemi, uygulamalar ve yazılım özellikleri
İşletim sistemi, uygulamalar ve varsa yazılım özellikleri hakkında bilgi.
| İşletim sistemi (OS) | my Home Screen 4.0 |
Ses
Ses sistemi hakkında bilgi: dahili hoparlör sayısı ve gücü, desteklenen ses teknolojileri.
| Hoparlörler | 2 x 40 W (watts) 3 x 20 W (watts) |
| Cinema Surround Pro Dolby Atmos |
Kamera
Birçok modern monitör ve Smart TV'de dahili kamera bulunur.
| Kamera | No |
Ağ
Diğer cihazlarla veri alışverişi için desteklenen ağ teknolojileri ve standartları.
| Ağ | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
Bağlantı
Mevcut bağlantı portları, yuvalar ve arayüzler.
| Bağlantı | 2 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x USB 3.0 (max 0.9 A) 1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (b; ARC; CEC) 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) 1 x Optical Audio Out 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Antenna (RF) (female) 2 x CI+ 1.4 |
| High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP) 2.2 Viera Link (HDMI-CEC) Auto Low Latency Mode (ALLM) |
Özellikler
Modelin bazı ek işlevsel özellikleri.
| Özellikler | 4K OLED Professional Edition HDR Brightness Enhancer Image Processor - HCX Pro Intelligent Processor ISF Mode Light sensor OLED Superb Motion Drive Picture-and-Picture Picture-and-Text Picture-in-Picture PVR THX Certification TV Anywhere Ultimate Contrast Voice command Wide Colour Spectrum |
Görüntü dosyası formatları
Smart TV'ler farklı görüntü dosyası formatlarını gösterebilir.
| Görüntü formatları | JPEG GIF PNG MPO |
Ses dosyası formatları
Smart TV'ler farklı ses dosyası formatlarını oynatabilir.
| Ses formatları/kodekler | AAC (Advanced Audio Coding) FLAC (Free Lossless Audio Codec, .flac) MP3 (MPEG-2 Audio Layer II, .mp3) WMA (Windows Media Audio, .wma) WAV (Waveform Audio File Format, .wav, .wave) |
Video dosyası formatları
Smart TV'ler çeşitli video dosyası formatlarını oynatabilir.
| Video formatları/kodekler | 3GPP (3rd Generation Partnership Project, .3gp) AVI (Audio Video Interleaved, .avi) Flash Video (.flv, .f4v, .f4p, .f4a, .f4b) H.263 H.264 / MPEG-4 Part 10 / AVC video H.265 / MPEG-H Part 2 / HEVC MKV (Matroska Multimedia Container, .mkv .mk3d .mka .mks) QuickTime (.mov, .qt) MP4 (MPEG-4 Part 14, .mp4, .m4a, .m4p, .m4b, .m4r, .m4v) TS (MPEG Transport Stream, .ts, .tsv, .tsa) VP9 VOB (Video Object, .VOB) VRO (DVD-VR, .VRO) WMV (Windows Media Video, .wmv) AVCHD |
Çalışma ve depolama koşulları
Ekranın düzgün çalışması için kullanım ve saklama ortamı koşullarına ilişkin gereksinimler vardır.
| Çalışma sıcaklığı | 0 °C - 35 °C (degrees Celsius) 32 °F - 95 °F (degrees Fahrenheit) |
| Çalışma nemi | 20 % - 80 % (percent) |