Ekran: 28.2 in, IPS, W-LED, 3840 x 2560 pixels
Görüş açıları (Y/D): 178 ° / 178 °
Parlaklık: 350 cd/m²
Statik kontrast: 2000 : 1
Yenileme hızı: 48 Hz - 120 Hz
sRGB: 100 %
Boyutlar: 610.4 x 432.8 x 91.5 mm
Ağırlık: 7.8 kg
Marka, seri, model
Marka, seri, model ve model takma adları hakkında bilgi.
| Marka | BenQ |
| Model | RD280UG |
| Model yılı | 2026 |
Ekran
Ekranın temel özellikleri: panel, arka aydınlatma, çözünürlük, yenileme hızı vb.
| Boyut sınıfı | 28.2 in (inches) |
| Diyagonal | 716.495 mm (millimeters) 71.6495 cm (centimeters) 28.2085 in (inches) 2.3507 ft (feet) |
| Genişlik | 596.16 mm (millimeters) 59.616 cm (centimeters) 23.4709 in (inches) 1.9559 ft (feet) |
| Yükseklik | 397.44 mm (millimeters) 39.744 cm (centimeters) 15.6472 in (inches) 1.3039 ft (feet) |
| Panel tipi | IPS |
| Panel bit derinliği | 10 bits (8 bits + FRC) |
| FRC | Yes |
| Renkler | 1073741824 colors 30 bits |
| En-boy oranı | 1.5:1 3:2 |
| Çözünürlük | 3840 x 2560 pixels |
| Piksel aralığı | 0.155 mm (millimeters) 0.0155 cm (centimeters) 0.0061 in (inches) 0.0005 ft (feet) |
| Piksel yoğunluğu | 163 ppi (pixels per inch) 64 ppcm (pixels per centimeter) |
| Ekran alanı | 89.69 % (percent) |
| Arka aydınlatma | W-LED |
| sRGB | 100 % (percent) |
| DCI P3 | 95 % (percent) |
| Parlaklık | 350 cd/m² (candela per square meter) |
| Tepe parlaklık | 400 cd/m² (candela per square meter) |
| Statik kontrast | 2000 : 1 |
| HDR | HDR10 DisplayHDR 400 |
| Yatay görüş açısı | 178 ° (degrees) |
| Dikey görüş açısı | 178 ° (degrees) |
| Minimum tepki süresi | 5 ms (milliseconds) 0.0050 s (seconds) |
| Kaplama | Anti-glare/Matte (3H) |
| Nano Matte Panel |
3D
3D efekt elde etmek için çeşitli teknolojiler kullanılır. Her teknolojinin kendine özgü avantajları ve dezavantajları vardır.
| 3D | No |
Frekanslar
Yatay ve dikey yenileme frekansları hakkında bilgi.
| Dikey frekans (dijital) | 48 Hz - 120 Hz (hertz) |
Güç kaynağı ve tüketim
Güç kaynağı ve tüketim, enerji verimliliği sınıfı vb. hakkında bilgi.
| 110V | 100 V - 120 V (volts) |
| 220V | 220 V - 240 V (volts) |
| AC frekansı | 50 Hz - 60 Hz (hertz) |
| Güç tüketimi (ortalama) | 30 W (watts) |
| Güç tüketimi (maksimum) | 250 W (watts) |
Boyutlar, ağırlık ve renk
Modelin boyutları ve ağırlığı (standlı/standsız) ve sunulan renkler hakkında bilgi.
| Genişlik | 610.4 mm (millimeters) 61.04 cm (centimeters) 24.0315 in (inches) 2.0026 ft (feet) |
| Yükseklik | 432.8 mm (millimeters) 43.28 cm (centimeters) 17.0394 in (inches) 1.4199 ft (feet) |
| Derinlik | 91.5 mm (millimeters) 9.15 cm (centimeters) 3.6024 in (inches) 0.3002 ft (feet) |
| Ağırlık | 7.8 kg (kilograms) 17.2 lbs (pounds) |
| Stand ile genişlik | 610.4 mm (millimeters) 61.04 cm (centimeters) 24.0315 in (inches) 2.0026 ft (feet) |
| Stand ile yükseklik | 465.2 mm (millimeters) 46.52 cm (centimeters) 18.315 in (inches) 1.5262 ft (feet) |
| Stand ile derinlik | 233.3 mm (millimeters) 23.33 cm (centimeters) 9.185 in (inches) 0.7654 ft (feet) |
| Stand ile ağırlık | 10.1 kg (kilograms) 22.27 lbs (pounds) |
| Stand derinliği | 233.3 mm (millimeters) 23.33 cm (centimeters) 9.185 in (inches) 0.7654 ft (feet) |
| Renkler | Black |
Ergonomi
Ergonomik fonksiyonlar hakkında bilgi: yükseklik ayarı, döndürme, eğim vb.
| VESA montaj | Yes |
| VESA arayüzü | 100 x 100 mm |
| Çıkarılabilir stand | Yes |
| Yükseklik ayarı | Yes |
| Yükseklik ayar aralığı | 150 mm (millimeters) 15 cm (centimeters) 5.9055 in (inches) 0.4921 ft (feet) |
| Döndürme (yatay/dikey) | Yes |
| Sola pivot | 90 ° (degrees) |
| Sağa pivot | 90 ° (degrees) |
| Sola/sağa döndürme | Yes |
| Sola döndürme | 15 ° (degrees) |
| Sağa döndürme | 15 ° (degrees) |
| İleri/geri eğim | Yes |
| İleri eğim | 5 ° (degrees) |
| Geri eğim | 20 ° (degrees) |
Ses
Ses sistemi hakkında bilgi: dahili hoparlör sayısı ve gücü, desteklenen ses teknolojileri.
| Hoparlörler | 2 x 3 W (watts) |
Kamera
Birçok modern monitör ve Smart TV'de dahili kamera bulunur.
| Kamera | No |
Bağlantı
Mevcut bağlantı portları, yuvalar ve arayüzler.
| Bağlantı | 1 x USB 3.2 (Type-C; Gen 1; 5 Gbps; upstream; 90W; DP Alt Mode) 1 x USB 3.2 (Type-C; Gen 1; 5 Gbps; MST; data transfer; 7.5W) 1 x USB 3.2 (Type-C; Gen 1; 5 Gbps; downstream; 15W) 1 x USB 3.2 (Type-B; Gen 1; 5 Gbps; upstream) 2 x USB 3.2 (Type-A; Gen 1; 5 Gbps; downstream; 4.5W) 1 x HDMI 2.1 1 x DisplayPort 1.4 1 x 3.5 mm Audio Out |
Özellikler
Modelin bazı ek işlevsel özellikleri.
| Özellikler | AMA (Advanced Motion Accelerator) AMD FreeSync Premium Brightness Intelligence Gen 2 (B.I. Gen 2) Coding HotKey Coding Mode Color Weakness Mode Daisy Chaining Display Pilot 2 (Shortcuts / Desktop Partition / Application Mode / Software Dimming / Circadian Mode) Dualview Plus ePaper Eye-Care Eye Reminder Flicker-free technology KVM Switch Low Blue Light Plus MoonHalo Night Hours Protection Picture-by-Picture Picture-in-Picture Roximity Sensor / Light Sensor |
Sertifikalar, standartlar ve lisanslar
Standartlar, sertifikalar ve lisanslar.
| Sertifikalar, standartlar ve lisanslar | Energy Star 8.0 EPEAT Bronze EyeSafe Certified 2.0 Eye Comfort 2.0 TCO Certified 9.0 TÜV Rheinland Flicker-free Certified TÜV Rheinland Low Blue Light Certified (Hardware Solution) |
Çalışma ve depolama koşulları
Ekranın düzgün çalışması için kullanım ve saklama ortamı koşullarına ilişkin gereksinimler vardır.
| Çalışma sıcaklığı | 5 °C - 35 °C (degrees Celsius) 41 °F - 95 °F (degrees Fahrenheit) |
| Çalışma nemi | 10 % - 80 % (percent) |
| Çalışma irtifası | 5000 m (meters) 16404.2 ft (feet) |
| Depolama sıcaklığı | -20 °C - 60 °C (degrees Celsius) -4 °F - 140 °F (degrees Fahrenheit) |
| Depolama nemi | 5 % - 85 % (percent) |
| Depolama irtifası | 12192 m (meters) 40000 ft (feet) |
Aksesuarlar
Monitör ve Smart TV kutularında sıkça aksesuarlar bulunur.
| Aksesuarlar | HDMI cable USB Type-B cable USB Type-C cable |
Ek özellikler
Diğer özellikler hakkında bilgi.
| Ek özellikler | Anti-theft stand lock slot - Kensington |