Ekran: 64.5 in, Mini LED, 3840 x 2160 pixels
Görüş açıları (Y/D): 178 ° / 178 °
Yenileme hızı: 48 Hz - 144 Hz
TV tuner: Analog (NTSC/PAL/SECAM), ATSC, Clear QAM
Boyutlar: 1445 x 837 x 66 mm
Ağırlık: 17.4 kg
Marka, seri, model
Marka, seri, model ve model takma adları hakkında bilgi.
| Marka | Hisense |
| Seri | U6SF |
| Model | 65U6SF |
| Model takma adı | 65QD8SF 2026 Hisense 65" Class U6 ULED MiniLED 4K Fire TV |
| Model yılı | 2026 |
Ekran
Ekranın temel özellikleri: panel, arka aydınlatma, çözünürlük, yenileme hızı vb.
| Boyut sınıfı | 64.5 in (inches) |
| Diyagonal | 1639 mm (millimeters) 163.9 cm (centimeters) 64.5276 in (inches) 5.3773 ft (feet) |
| Genişlik | 1428.48 mm (millimeters) 142.848 cm (centimeters) 56.2394 in (inches) 4.6866 ft (feet) |
| Yükseklik | 803.52 mm (millimeters) 80.352 cm (centimeters) 31.6346 in (inches) 2.6362 ft (feet) |
| Panel bit derinliği | 10 bits (8 bits + FRC) |
| FRC | Yes |
| Renkler | 1073741824 colors 30 bits |
| En-boy oranı | 1.778:1 16:9 |
| Çözünürlük | 3840 x 2160 pixels Ultra HD (UHD) / 4K / 2160p |
| Piksel aralığı | 0.372 mm (millimeters) 0.0372 cm (centimeters) 0.0146 in (inches) 0.0012 ft (feet) |
| Piksel yoğunluğu | 68 ppi (pixels per inch) 26 ppcm (pixels per centimeter) |
| Ekran alanı | 94.9 % (percent) |
| Arka aydınlatma | Mini LED |
| Tepe parlaklık | 600 cd/m² (candela per square meter) |
| HDR | Dolby Vision Dolby Vision IQ HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ HDR10+ Adaptive |
| Yatay görüş açısı | 178 ° (degrees) |
| Dikey görüş açısı | 178 ° (degrees) |
| Kaplama | Anti-glare/Matte |
| Hisense ULED Hi-QLED Mini LED Local dimming zones - 160 Anti-Reflection |
3D
3D efekt elde etmek için çeşitli teknolojiler kullanılır. Her teknolojinin kendine özgü avantajları ve dezavantajları vardır.
| 3D | No |
Frekanslar
Yatay ve dikey yenileme frekansları hakkında bilgi.
| Dikey frekans (dijital) | 48 Hz - 144 Hz (hertz) |
Güç kaynağı ve tüketim
Güç kaynağı ve tüketim, enerji verimliliği sınıfı vb. hakkında bilgi.
| 110V | 100 V - 120 V (volts) |
| AC frekansı | 50 Hz - 60 Hz (hertz) |
| Güç tüketimi (uyku) | 0.5 W (watts) |
| Güç tüketimi (yıllık) | 220 kWh (kilowatt-hours) |
Boyutlar, ağırlık ve renk
Modelin boyutları ve ağırlığı (standlı/standsız) ve sunulan renkler hakkında bilgi.
| Genişlik | 1445 mm (millimeters) 144.5 cm (centimeters) 56.8898 in (inches) 4.7408 ft (feet) |
| Yükseklik | 837 mm (millimeters) 83.7 cm (centimeters) 32.9528 in (inches) 2.7461 ft (feet) |
| Derinlik | 66 mm (millimeters) 6.6 cm (centimeters) 2.5984 in (inches) 0.2165 ft (feet) |
| Ağırlık | 17.4 kg (kilograms) 38.36 lbs (pounds) |
| Stand ile genişlik | 1445 mm (millimeters) 144.5 cm (centimeters) 56.8898 in (inches) 4.7408 ft (feet) |
| Stand ile yükseklik | 878 mm (millimeters) 87.8 cm (centimeters) 34.5669 in (inches) 2.8806 ft (feet) |
| Stand ile derinlik | 298 mm (millimeters) 29.8 cm (centimeters) 11.7323 in (inches) 0.9777 ft (feet) |
| Stand ile ağırlık | 17.6 kg (kilograms) 38.8 lbs (pounds) |
| Kutu genişliği | 1608 mm (millimeters) 160.8 cm (centimeters) 63.3071 in (inches) 5.2756 ft (feet) |
| Kutu yüksekliği | 996 mm (millimeters) 99.6 cm (centimeters) 39.2126 in (inches) 3.2677 ft (feet) |
| Kutu derinliği | 134 mm (millimeters) 13.4 cm (centimeters) 5.2756 in (inches) 0.4396 ft (feet) |
| Kutu ağırlığı | 23.5 kg (kilograms) 51.81 lbs (pounds) |
| Stand genişliği | 1246 mm (millimeters) 124.6 cm (centimeters) 49.0551 in (inches) 4.0879 ft (feet) |
| Stand derinliği | 298 mm (millimeters) 29.8 cm (centimeters) 11.7323 in (inches) 0.9777 ft (feet) |
| Renkler | Black |
Ergonomi
Ergonomik fonksiyonlar hakkında bilgi: yükseklik ayarı, döndürme, eğim vb.
| VESA montaj | Yes |
| VESA arayüzü | 400 x 300 mm |
| Çıkarılabilir stand | Yes |
| Yükseklik ayarı | No |
| Döndürme (yatay/dikey) | No |
| Sola/sağa döndürme | No |
| İleri/geri eğim | No |
| Adjustable stand width - 386 - 1246 mm |
TV tuner
TV tuner, belirli türde TV sinyalini alıp görüntülemeyi sağlayan bir cihazdır.
| TV tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC Clear QAM |
Sistem Çipi (SoC)
Merkezi işlemci, grafik işlemci ve bellek hakkında bilgi.
| İşlemci marka adı | Hi-View AI Engine (4K) |
İşletim sistemi, uygulamalar ve yazılım özellikleri
İşletim sistemi, uygulamalar ve varsa yazılım özellikleri hakkında bilgi.
| İşletim sistemi (OS) | Fire TV |
Ses
Ses sistemi hakkında bilgi: dahili hoparlör sayısı ve gücü, desteklenen ses teknolojileri.
| Hoparlörler | 2 x 10 W (watts) |
| 2.0 CH 20 W Dolby Atmos |
Kamera
Birçok modern monitör ve Smart TV'de dahili kamera bulunur.
| Kamera | No |
Ağ
Diğer cihazlarla veri alışverişi için desteklenen ağ teknolojileri ve standartları.
| Ağ | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.3 Anyview Cast |
Bağlantı
Mevcut bağlantı portları, yuvalar ve arayüzler.
| Bağlantı | 1 x USB 2.0 (Type-A; downstream) 1 x USB 3.0 (Type-A; downstream) 1 x Ethernet RJ45 2 x HDMI 2.0 2 x HDMI 2.1 (CEC) 1 x Cable/Antenna In (F-type female) 1 x Optical Audio Out |
| Auto Low Latency Mode (ALLM) Enhanced Audio Return Channel (eARC) on HDMI 3 High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP) High Frame Rate (HFR) Variable Refresh Rate (VRR) |
Özellikler
Modelin bazı ek işlevsel özellikleri.
| Özellikler | AI 4K upscaling AI Color Booster AI Energy AI HDR Upscaler AI Noise Reduction AI Picture AI Smooth Motion AI Sports Mode Alexa built-in AMD FreeSync Premium Pro Apple AirPlay Apple HomeKit ConnectLife Disney+ Dynamic Tone Mapping Pro Far-field Voice Recognition Filmmaker Mode Game Mode Game Bar Hi-QLED Color (Quantum Dot Color) IMAX Enhanced Matter Motion Estimation Motion Compensation (MEMC) Netflix Prime Video Smart Home Ready Total HDR Solution Voice Command Wide Color Gamut YouTube |
Görüntü dosyası formatları
Smart TV'ler farklı görüntü dosyası formatlarını gösterebilir.
| Görüntü formatları | JPEG GIF PNG BMP |
Ses dosyası formatları
Smart TV'ler farklı ses dosyası formatlarını oynatabilir.
| Ses formatları/kodekler | 3GPP (3rd Generation Partnership Project, .3gp) AAC (Advanced Audio Coding) AAC+ / aacPlus / HE-AAC v1 FLAC (Free Lossless Audio Codec, .flac) M4A (MPEG-4 Audio, .m4a) MP3 (MPEG-2 Audio Layer II, .mp3) WMA (Windows Media Audio, .wma) WAV (Waveform Audio File Format, .wav, .wave) |
Video dosyası formatları
Smart TV'ler çeşitli video dosyası formatlarını oynatabilir.
| Video formatları/kodekler | 3GPP (3rd Generation Partnership Project, .3gp) AVI (Audio Video Interleaved, .avi) DivX (.avi, .divx, .mkv) H.263 H.264 / MPEG-4 Part 10 / AVC video H.265 / MPEG-H Part 2 / HEVC MKV (Matroska Multimedia Container, .mkv .mk3d .mka .mks) MP4 (MPEG-4 Part 14, .mp4, .m4a, .m4p, .m4b, .m4r, .m4v) MPEG-4 VC-1 VP8 VP9 WebM WMV (Windows Media Video, .wmv) Xvid AV1 |
Çalışma ve depolama koşulları
Ekranın düzgün çalışması için kullanım ve saklama ortamı koşullarına ilişkin gereksinimler vardır.
| Çalışma sıcaklığı | 5 °C - 35 °C (degrees Celsius) 41 °F - 95 °F (degrees Fahrenheit) |
| Çalışma nemi | 20 % - 80 % (percent) |
| Depolama sıcaklığı | -15 °C - 45 °C (degrees Celsius) 5 °F - 113 °F (degrees Fahrenheit) |
| Depolama nemi | 10 % - 70 % (percent) |
Aksesuarlar
Monitör ve Smart TV kutularında sıkça aksesuarlar bulunur.
| Aksesuarlar | Voice remote control |