Ekran: 47.6 in, VA, Direct LED (Full-Array Local Dimming), 7680 x 4320 pixels
Baxış bucaqları (Ü/H): 178 ° / 178 °
Parlaqlıq: 600 cd/m²
Statik kontrast: 3500 : 1
Yenilənmə tezliyi: 100 Hz / 120 Hz
Kadr interpolasiyası: 240 MR (Motion Rate)
TV tuner: Analog (NTSC/PAL/SECAM), ATSC, Clear QAM
Nüvələr: 4
Ölçülər: 1080.5 x 835.7 x 35.5 mm
Çəki: 29.5 kg
Brend, seriya, model
Brend, seriya, model və modelin alternativ adları haqqında məlumat.
| Brend | Vizio |
| Seriya | E |
| Model | E480i-B2 |
| Modelin alternativ adı | QN65Q900RBFXZA |
| Model ili | 2019 |
Ekran
Ekranın əsas xüsusiyyətləri: panel, arxa işıqlandırma, icazə, yenilənmə tezliyi və s.
| Ölçü sinfi | 47.6 in (inches) |
| Diaqonal | 1639 mm (millimeters) 163.9 cm (centimeters) 64.5276 in (inches) 5.3773 ft (feet) |
| En | 1428.51 mm (millimeters) 142.851 cm (centimeters) 56.2406 in (inches) 4.6867 ft (feet) |
| Hündürlük | 592.92 mm (millimeters) 59.292 cm (centimeters) 23.3433 in (inches) 1.9453 ft (feet) |
| Panel növü | VA |
| Panelin bit dərinliyi | 10 bits |
| FRC | No |
| Rənglər | 1073741824 colors 30 bits |
| Tərəf nisbəti | 1.778:1 16:9 |
| İcazə | 7680 x 4320 pixels |
| Piksel addımı | 0.186 mm (millimeters) 0.0186 cm (centimeters) 0.0073 in (inches) 0.0006 ft (feet) |
| Piksel sıxlığı | 137 ppi (pixels per inch) 53 ppcm (pixels per centimeter) |
| Ekran sahəsi | 127.12 % (percent) |
| Arxa işıqlandırma | Direct LED (Full-Array Local Dimming) |
| DCI P3 | 100 % (percent) |
| Rec. 2020 | 72 % (percent) |
| Parlaqlıq | 600 cd/m² (candela per square meter) |
| Pik parlaqlıq | 4000 cd/m² (candela per square meter) |
| Statik kontrast | 3500 : 1 |
| HDR | HDR10 HDR10+ HDR 4000 HLG (Hybrid Log Gamma) |
| Üfüqi baxış bucağı | 178 ° (degrees) |
| Şaquli baxış bucağı | 178 ° (degrees) |
| Minimum cavab müddəti | 3 ms (milliseconds) 0.0030 s (seconds) |
| Orta cavab müddəti | 8 ms (milliseconds) 0.0080 s (seconds) |
| Giriş gecikməsi | 17 ms (milliseconds) 0.0170 s (seconds) |
3D
3D effekt əldə etmək üçün müxtəlif texnologiyalardan istifadə olunur. Hər texnologiyanın öz üstünlükləri və çatışmazlıqları var.
| 3D | No |
Tezliklər
Üfüqi və şaquli yenilənmə tezlikləri haqqında məlumat.
| Şaquli tezlik (rəqəmsal) | 100 Hz / 120 Hz (hertz) |
Kadr interpolasiyası
Bir çox Smart TV-lər daha axıcı görüntü üçün kadr interpolasiyasından istifadə edir.
| İnterpolasiya texnologiyası | Motion Rate |
| İnterpolasiya dəyəri | 240 |
| İnterpolasiya ölçü vahidi | MR |
Enerji təchizatı və sərfiyyat
Enerji təchizatı, sərfiyyat, enerji səmərəliliyi sinfi və s. haqqında məlumat.
| 110V | 100 V - 120 V (volts) |
| AC tezliyi | 50 Hz - 60 Hz (hertz) |
| Enerji sərfi (yuxu) | 0.4 W (watts) |
| Enerji sərfi (orta) | 220 W (watts) |
| Enerji sərfi (maksimum) | 370 W (watts) |
Ölçülər, çəki və rəng
Modelin ölçüləri və çəkisi (stendlə və standsız) və bazarda təqdim olunan rənglər haqqında məlumat.
| En | 1080.5 mm (millimeters) 108.05 cm (centimeters) 42.5394 in (inches) 3.5449 ft (feet) |
| Hündürlük | 835.7 mm (millimeters) 83.57 cm (centimeters) 32.9016 in (inches) 2.7418 ft (feet) |
| Dərinlik | 35.5 mm (millimeters) 3.55 cm (centimeters) 1.3976 in (inches) 0.1165 ft (feet) |
| Çəki | 29.5 kg (kilograms) 65.04 lbs (pounds) |
| Stendlə en | 1452.9 mm (millimeters) 145.29 cm (centimeters) 57.2008 in (inches) 4.7667 ft (feet) |
| Stendlə hündürlük | 899.2 mm (millimeters) 89.92 cm (centimeters) 35.4016 in (inches) 2.9501 ft (feet) |
| Stendlə dərinlik | 304.8 mm (millimeters) 30.48 cm (centimeters) 12 in (inches) 1 ft (feet) |
| Stendlə çəki | 30.5 kg (kilograms) 67.24 lbs (pounds) |
| Rənglər | Black |
Erqonomika
Erqonomik funksiyalar haqqında məlumat: hündürlük tənzimlənməsi, fırlanma, əyilmə və s.
| VESA montajı | Yes |
| VESA interfeysi | 400 x 400 mm |
| Çıxarılan stend | Yes |
| Hündürlük tənzimlənməsi | No |
| Fırlanma (landşaft/portret) | No |
| Sola/sağa dönmə | No |
| İrəli/arxaya əyilmə | No |
TV tuner
TV tuner müəyyən televiziya siqnalını qəbul etməyə və göstərməyə imkan verən qurğudur.
| TV tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC Clear QAM |
Çip üzərində sistem (SoC)
Mərkəzi prosessor, qrafik prosessor və yaddaş haqqında məlumat.
| CPU nüvələri | 4 |
OS, tətbiqlər və proqram xüsusiyyətləri
Əməliyyat sistemi, tətbiqlər və proqram xüsusiyyətləri haqqında məlumat (mövcuddursa).
| Əməliyyat sistemi (OS) | Tizen 4.0 |
Audio
Audio sistemi haqqında məlumat: daxili dinamiklərin sayı və gücü, dəstəklənən audio texnologiyalar.
| Dinamiklər | 2 x 10 W (watts) 2 x 10 W (watts) |
| Subvufer | 2 x 10 W (watts) |
| 4.2 CH Dolby Digital Plus |
Kamera
Bir çox müasir monitor və Smart TV-lərdə daxili kamera var.
| Kamera | No |
Şəbəkə
Digər cihazlarla məlumat mübadiləsi üçün dəstəklənən şəbəkə texnologiyaları və standartlar.
| Şəbəkə | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
Bağlantı
Mövcud bağlantı portları, yuvalar və interfeyslər.
| Bağlantı | 1 x USB 2.0 (max 1 A) 2 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x Ethernet RJ45 3 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x HDMI 2.1 (ARC; CEC) 1 x Cable/Antenna In (Main; F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x RS232 (C) |
| High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP) 2.2 Anynet+ (HDMI-CEC) |
Xüsusiyyətlər
Modelin bəzi əlavə funksional xüsusiyyətləri.
| Xüsusiyyətlər | 8K AI Upscaling Auto Motion Plus Digital Clean View Extended PVR Light sensor Picture-in-Picture Q Color Q Contrast EliteMax Q HDR 24x Quantum Dot Color Quantum Processor 8K Ultimate 8K Dimming Ultra Black Elite Voice command |
Şəkil fayl formatları
Smart TV-lər müxtəlif şəkil formatlarını göstərə bilir.
| Şəkil formatları | JPEG GIF PNG MPO BMP |
Audio fayl formatları
Smart TV-lər müxtəlif audio formatlarını oynada bilir.
| Audio formatları/kodeklər | AAC (Advanced Audio Coding) FLAC (Free Lossless Audio Codec, .flac) M4A (MPEG-4 Audio, .m4a) MIDI MP3 (MPEG-2 Audio Layer II, .mp3) OGG (.ogg, .ogv, .oga, .ogx, .spx, .opus) WMA (Windows Media Audio, .wma) WAV (Waveform Audio File Format, .wav, .wave) APE AIFF ALAC |
Video fayl formatları
Smart TV-lər müxtəlif video formatlarını oynada bilir.
| Video formatları/kodeklər | 3GPP (3rd Generation Partnership Project, .3gp) AVI (Audio Video Interleaved, .avi) ASF (Advanced Systems Format, .asf .wma .wmv) Flash Video (.flv, .f4v, .f4p, .f4a, .f4b) H.263 H.264 / MPEG-4 Part 10 / AVC video H.265 / MPEG-H Part 2 / HEVC MKV (Matroska Multimedia Container, .mkv .mk3d .mka .mks) M2TS (Blu-ray Disc Audio-Video (BDAV) MPEG-2 Transport Stream, .m2ts, .MTS) MP4 (MPEG-4 Part 14, .mp4, .m4a, .m4p, .m4b, .m4r, .m4v) MPEG-4 RealVideo (.rv) TS (MPEG Transport Stream, .ts, .tsv, .tsa) VC-1 VP7 VP8 VP9 VOB (Video Object, .VOB) VRO (DVD-VR, .VRO) WebM WMV (Windows Media Video, .wmv) |
Sertifikatlar, standartlar və lisenziyalar
Standartlar, sertifikatlar və lisenziyalar.
| Sertifikatlar, standartlar və lisenziyalar | ENERGY STAR RoHS |
İstifadə və saxlanma şərtləri
Ekranın düzgün işləməsi üçün istifadə və saxlanma mühitinə dair tələblər mövcuddur.
| İş temperaturu | 10 °C - 40 °C (degrees Celsius) 50 °F - 104 °F (degrees Fahrenheit) |
| İş rütubəti | 10 % - 80 % (percent) |
| Saxlanma temperaturu | -20 °C - 40 °C (degrees Celsius) -4 °F - 104 °F (degrees Fahrenheit) |
| Saxlanma rütubəti | 5 % - 95 % (percent) |
Aksesuarlar
Çox vaxt monitor və Smart TV-lərin qutusunda aksesuarlar olur.
| Aksesuarlar | One Connect Box One connect cable Smart remote control - TM1990A |