Ekran: 48.5 in, IPS, Direct LED, 3840 x 2160 pixels
Baxış bucaqları (Ü/H): 178 ° / 178 °
Statik kontrast: 1000 : 1
Yenilənmə tezliyi: 50 Hz / 60 Hz
TV tuner: Analog (NTSC/PAL/SECAM), DTMB
Prosessor: ARM Cortex-A53, 1500 MHz,
Nüvələr: 4
RAM: 2 GB
Yaddaş: 8 GB
Ölçülər: 1096 x 841.8 x 82 mm
Çəki: 16.4 kg
Brend, seriya, model
Brend, seriya, model və modelin alternativ adları haqqında məlumat.
| Brend | Metz |
| Seriya | Calea |
| Model | Calea 49 TY62 UHD twin |
| Modelin alternativ adı | L65M5-5S |
| Model ili | 2018 |
Ekran
Ekranın əsas xüsusiyyətləri: panel, arxa işıqlandırma, icazə, yenilənmə tezliyi və s.
| Ölçü sinfi | 48.5 in (inches) |
| Diaqonal | 1639 mm (millimeters) 163.9 cm (centimeters) 64.5276 in (inches) 5.3773 ft (feet) |
| En | 1428.48 mm (millimeters) 142.848 cm (centimeters) 56.2394 in (inches) 4.6866 ft (feet) |
| Hündürlük | 803.52 mm (millimeters) 80.352 cm (centimeters) 31.6346 in (inches) 2.6362 ft (feet) |
| Panel istehsalçısı | LG Display |
| Panel növü | IPS |
| Panelin bit dərinliyi | 10 bits (8 bits + FRC) |
| FRC | Yes |
| Rənglər | 1073741824 colors 30 bits |
| Tərəf nisbəti | 1.778:1 16:9 |
| İcazə | 3840 x 2160 pixels Ultra HD (UHD) / 4K / 2160p |
| Piksel addımı | 0.372 mm (millimeters) 0.0372 cm (centimeters) 0.0146 in (inches) 0.0012 ft (feet) |
| Piksel sıxlığı | 68 ppi (pixels per inch) 26 ppcm (pixels per centimeter) |
| Ekran sahəsi | 124.41 % (percent) |
| Arxa işıqlandırma | Direct LED |
| Pik parlaqlıq | 300 cd/m² (candela per square meter) |
| Statik kontrast | 1000 : 1 |
| HDR | HDR10 |
| Üfüqi baxış bucağı | 178 ° (degrees) |
| Şaquli baxış bucağı | 178 ° (degrees) |
| Orta cavab müddəti | 8 ms (milliseconds) 0.0080 s (seconds) |
3D
3D effekt əldə etmək üçün müxtəlif texnologiyalardan istifadə olunur. Hər texnologiyanın öz üstünlükləri və çatışmazlıqları var.
| 3D | No |
Tezliklər
Üfüqi və şaquli yenilənmə tezlikləri haqqında məlumat.
| Şaquli tezlik (rəqəmsal) | 50 Hz / 60 Hz (hertz) |
Enerji təchizatı və sərfiyyat
Enerji təchizatı, sərfiyyat, enerji səmərəliliyi sinfi və s. haqqında məlumat.
| 110V | 100 V - 120 V (volts) |
| 220V | 220 V - 240 V (volts) |
| AC tezliyi | 50 Hz - 60 Hz (hertz) |
| Enerji sərfi (yuxu) | 0.5 W (watts) |
| Enerji sərfi (maksimum) | 180 W (watts) |
Ölçülər, çəki və rəng
Modelin ölçüləri və çəkisi (stendlə və standsız) və bazarda təqdim olunan rənglər haqqında məlumat.
| En | 1096 mm (millimeters) 109.6 cm (centimeters) 43.1496 in (inches) 3.5958 ft (feet) |
| Hündürlük | 841.8 mm (millimeters) 84.18 cm (centimeters) 33.1417 in (inches) 2.7618 ft (feet) |
| Dərinlik | 82 mm (millimeters) 8.2 cm (centimeters) 3.2283 in (inches) 0.269 ft (feet) |
| Çəki | 16.4 kg (kilograms) 36.16 lbs (pounds) |
| Stendlə en | 1456.4 mm (millimeters) 145.64 cm (centimeters) 57.3386 in (inches) 4.7782 ft (feet) |
| Stendlə hündürlük | 916.5 mm (millimeters) 91.65 cm (centimeters) 36.0827 in (inches) 3.0069 ft (feet) |
| Stendlə dərinlik | 301.3 mm (millimeters) 30.13 cm (centimeters) 11.8622 in (inches) 0.9885 ft (feet) |
| Stendlə çəki | 21.45 kg (kilograms) 47.29 lbs (pounds) |
| Qutu eni | 1592 mm (millimeters) 159.2 cm (centimeters) 62.6772 in (inches) 5.2231 ft (feet) |
| Qutu hündürlüyü | 1017 mm (millimeters) 101.7 cm (centimeters) 40.0394 in (inches) 3.3366 ft (feet) |
| Qutu dərinliyi | 230 mm (millimeters) 23 cm (centimeters) 9.0551 in (inches) 0.7546 ft (feet) |
| Qutu çəkisi | 36.5 kg (kilograms) 80.47 lbs (pounds) |
| Rənglər | Gray |
Erqonomika
Erqonomik funksiyalar haqqında məlumat: hündürlük tənzimlənməsi, fırlanma, əyilmə və s.
| VESA montajı | Yes |
| VESA interfeysi | 400 x 200 mm |
| Çıxarılan stend | Yes |
| Hündürlük tənzimlənməsi | No |
| Fırlanma (landşaft/portret) | No |
| Sola/sağa dönmə | No |
| İrəli/arxaya əyilmə | No |
TV tuner
TV tuner müəyyən televiziya siqnalını qəbul etməyə və göstərməyə imkan verən qurğudur.
| TV tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DTMB |
Çip üzərində sistem (SoC)
Mərkəzi prosessor, qrafik prosessor və yaddaş haqqında məlumat.
| Prosessor (CPU) | ARM Cortex-A53 |
| CPU nüvələri | 4 |
| CPU tezliyi | 1500 MHz (megahertz) |
| GPU | ARM Mali-450 |
| GPU tezliyi | 750 MHz (megahertz) |
| RAM həcmi | 2 GB (gigabytes) |
| RAM tipi | DDR4 |
| RAM kanalları | Double channel |
| Yaddaş | 8 GB (gigabytes) |
OS, tətbiqlər və proqram xüsusiyyətləri
Əməliyyat sistemi, tətbiqlər və proqram xüsusiyyətləri haqqında məlumat (mövcuddursa).
| Əməliyyat sistemi (OS) | MIUI TV |
Audio
Audio sistemi haqqında məlumat: daxili dinamiklərin sayı və gücü, dəstəklənən audio texnologiyalar.
| Dinamiklər | 2 x 8 W (watts) |
| Dolby Audio DTS HD Virtual Surround Sound |
Kamera
Bir çox müasir monitor və Smart TV-lərdə daxili kamera var.
| Kamera | No |
Şəbəkə
Digər cihazlarla məlumat mübadiləsi üçün dəstəklənən şəbəkə texnologiyaları və standartlar.
| Şəbəkə | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
Bağlantı
Mövcud bağlantı portları, yuvalar və interfeyslər.
| Bağlantı | 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 3 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x S/PDIF 1 x Antenna (RF) (Female) |
| High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP) 2.2 |
Xüsusiyyətlər
Modelin bəzi əlavə funksional xüsusiyyətləri.
| Xüsusiyyətlər | Voice command |
Şəkil fayl formatları
Smart TV-lər müxtəlif şəkil formatlarını göstərə bilir.
| Şəkil formatları | JPEG GIF PNG |
Audio fayl formatları
Smart TV-lər müxtəlif audio formatlarını oynada bilir.
| Audio formatları/kodeklər | AAC (Advanced Audio Coding) eAAC+ / aacPlus v2 / HE-AAC v2 MP3 (MPEG-2 Audio Layer II, .mp3) WMA (Windows Media Audio, .wma) WAV (Waveform Audio File Format, .wav, .wave) |
Video fayl formatları
Smart TV-lər müxtəlif video formatlarını oynada bilir.
| Video formatları/kodeklər | AVI (Audio Video Interleaved, .avi) Flash Video (.flv, .f4v, .f4p, .f4a, .f4b) H.263 H.264 / MPEG-4 Part 10 / AVC video H.265 / MPEG-H Part 2 / HEVC MKV (Matroska Multimedia Container, .mkv .mk3d .mka .mks) QuickTime (.mov, .qt) MP4 (MPEG-4 Part 14, .mp4, .m4a, .m4p, .m4b, .m4r, .m4v) MPEG-4 TS (MPEG Transport Stream, .ts, .tsv, .tsa) VP8 |
Aksesuarlar
Çox vaxt monitor və Smart TV-lərin qutusunda aksesuarlar olur.
| Aksesuarlar | Remote control - AI Mi Remote |