Ekran: 31.5 in, IPS-ADS, Mini LED, 3840 x 2160 pixels
Baxış bucaqları (Ü/H): 178 ° / 178 °
Parlaqlıq: 700 cd/m²
Statik kontrast: 1000 : 1
Yenilənmə tezliyi: 48 Hz - 144 Hz
Adobe RGB: 99 %
Ölçülər: 714.4 x 433 x 98.1 mm
Çəki: 7.2 kg
Brend, seriya, model
Brend, seriya, model və modelin alternativ adları haqqında məlumat.
| Brend | BenQ |
| Model | EX321UX |
| Modelin alternativ adı | MOBIUZ EX321UX |
| Model ili | 2024 |
Ekran
Ekranın əsas xüsusiyyətləri: panel, arxa işıqlandırma, icazə, yenilənmə tezliyi və s.
| Ölçü sinfi | 31.5 in (inches) |
| Diaqonal | 801 mm (millimeters) 80.1 cm (centimeters) 31.5354 in (inches) 2.628 ft (feet) |
| En | 697.344 mm (millimeters) 69.7344 cm (centimeters) 27.4545 in (inches) 2.2879 ft (feet) |
| Hündürlük | 392.256 mm (millimeters) 39.2256 cm (centimeters) 15.4431 in (inches) 1.2869 ft (feet) |
| Panel istehsalçısı | BOE |
| Panel modeli | ME315QUM-NM1 |
| Panel növü | IPS-ADS |
| Panelin bit dərinliyi | 10 bits (8 bits + FRC) |
| FRC | Yes |
| Rənglər | 1073741824 colors 30 bits |
| Tərəf nisbəti | 1.778:1 16:9 |
| İcazə | 3840 x 2160 pixels Ultra HD (UHD) / 4K / 2160p |
| Piksel addımı | 0.182 mm (millimeters) 0.0182 cm (centimeters) 0.0071 in (inches) 0.0006 ft (feet) |
| Piksel sıxlığı | 140 ppi (pixels per inch) 55 ppcm (pixels per centimeter) |
| Ekran sahəsi | 88.43 % (percent) |
| Arxa işıqlandırma | Mini LED |
| Adobe RGB (1998) | 99 % (percent) |
| DCI P3 | 99 % (percent) |
| Parlaqlıq | 700 cd/m² (candela per square meter) |
| Pik parlaqlıq | 1000 cd/m² (candela per square meter) |
| Statik kontrast | 1000 : 1 |
| HDR | HDR10 DisplayHDR 1000 |
| Üfüqi baxış bucağı | 178 ° (degrees) |
| Şaquli baxış bucağı | 178 ° (degrees) |
| Minimum cavab müddəti | 1 ms (milliseconds) 0.0010 s (seconds) |
| Giriş gecikməsi | 4.3 ms (milliseconds) 0.0043 s (seconds) |
| Örtük | Anti-glare/Matte (3H) |
| α-MLED technology COG glass-based technology Local dimming zones - 1152 Number of mini LEDs - 4608 Response time - 1 ms (MPRT - Motion Picture Response Time) |
3D
3D effekt əldə etmək üçün müxtəlif texnologiyalardan istifadə olunur. Hər texnologiyanın öz üstünlükləri və çatışmazlıqları var.
| 3D | No |
Tezliklər
Üfüqi və şaquli yenilənmə tezlikləri haqqında məlumat.
| Şaquli tezlik (rəqəmsal) | 48 Hz - 144 Hz (hertz) |
| Consoles - 4K @ 120 Hz |
Enerji təchizatı və sərfiyyat
Enerji təchizatı, sərfiyyat, enerji səmərəliliyi sinfi və s. haqqında məlumat.
| 110V | 100 V - 120 V (volts) |
| 220V | 220 V - 240 V (volts) |
| AC tezliyi | 50 Hz - 60 Hz (hertz) |
| Enerji sərfi (söndürülmüş) | 0.5 W (watts) |
| Enerji sərfi (yuxu) | 0.5 W (watts) |
| Enerji sərfi (orta) | 80 W (watts) |
| Enerji sərfi (maksimum) | 274 W (watts) |
Ölçülər, çəki və rəng
Modelin ölçüləri və çəkisi (stendlə və standsız) və bazarda təqdim olunan rənglər haqqında məlumat.
| En | 714.4 mm (millimeters) 71.44 cm (centimeters) 28.126 in (inches) 2.3438 ft (feet) |
| Hündürlük | 433 mm (millimeters) 43.3 cm (centimeters) 17.0472 in (inches) 1.4206 ft (feet) |
| Dərinlik | 98.1 mm (millimeters) 9.81 cm (centimeters) 3.8622 in (inches) 0.3219 ft (feet) |
| Çəki | 7.2 kg (kilograms) 15.87 lbs (pounds) |
| Stendlə en | 714.4 mm (millimeters) 71.44 cm (centimeters) 28.126 in (inches) 2.3438 ft (feet) |
| Stendlə hündürlük | 498.7 mm (millimeters) 49.87 cm (centimeters) 19.6339 in (inches) 1.6362 ft (feet) |
| Stendlə dərinlik | 306 mm (millimeters) 30.6 cm (centimeters) 12.0472 in (inches) 1.0039 ft (feet) |
| Stendlə çəki | 9.7 kg (kilograms) 21.38 lbs (pounds) |
| Qutu eni | 955 mm (millimeters) 95.5 cm (centimeters) 37.5984 in (inches) 3.1332 ft (feet) |
| Qutu hündürlüyü | 528 mm (millimeters) 52.8 cm (centimeters) 20.7874 in (inches) 1.7323 ft (feet) |
| Qutu dərinliyi | 208 mm (millimeters) 20.8 cm (centimeters) 8.189 in (inches) 0.6824 ft (feet) |
| Qutu çəkisi | 15.7 kg (kilograms) 34.61 lbs (pounds) |
| Stend dərinliyi | 306 mm (millimeters) 30.6 cm (centimeters) 12.0472 in (inches) 1.0039 ft (feet) |
| Rənglər | White |
Erqonomika
Erqonomik funksiyalar haqqında məlumat: hündürlük tənzimlənməsi, fırlanma, əyilmə və s.
| VESA montajı | Yes |
| VESA interfeysi | 100 x 100 mm |
| Çıxarılan stend | Yes |
| Hündürlük tənzimlənməsi | Yes |
| Hündürlük tənzimlənmə diapazonu | 100 mm (millimeters) 10 cm (centimeters) 3.937 in (inches) 0.3281 ft (feet) |
| Fırlanma (landşaft/portret) | No |
| Sola/sağa dönmə | Yes |
| Sola dönmə | 15 ° (degrees) |
| Sağa dönmə | 15 ° (degrees) |
| İrəli/arxaya əyilmə | Yes |
| İrəli əyilmə | 5 ° (degrees) |
| Arxaya əyilmə | 15 ° (degrees) |
Kamera
Bir çox müasir monitor və Smart TV-lərdə daxili kamera var.
| Kamera | No |
Bağlantı
Mövcud bağlantı portları, yuvalar və interfeyslər.
| Bağlantı | 1 x USB 3.2 (Type-C; Gen 1; 5 Gbps: upstream; 65W; DP Alt Mode) 1 x USB 3.2 (Type-C; Gen 1; 5 Gbps: upstream; 15W; data only) 1 x USB 3.2 (Type-C; Gen 1; 5 Gbps: downstream; 7.5W) 1 x USB 3.2 (Type-B; Gen 1; 5 Gbps: upstream) 3 x USB 3.2 (Type-A; Gen 1; 5 Gbps: downstream) 3 x HDMI 2.1 1 x DisplayPort 2.1 1 x 3.5 mm Audio Out |
| High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP) 2.2 |
Xüsusiyyətlər
Modelin bəzi əlavə funksional xüsusiyyətləri.
| Xüsusiyyətlər | AMA (Advanced Motion Accelerator) AMD FreeSync Premium Pro Black eQualizer Brightness Intelligence Plus Gen 2 technology Color Vibrance Color Weakness Mode ePaper Flicker-free technology FPS Mode HDRi IR sensor KVM Switch Light Tuner Low Blue Light Motion Blur Reduction Scenario Mapping |
Sertifikatlar, standartlar və lisenziyalar
Standartlar, sertifikatlar və lisenziyalar.
| Sertifikatlar, standartlar və lisenziyalar | EPEAT TUV Rheinland Low Blue Light Certified (Software Solution) |
Aksesuarlar
Çox vaxt monitor və Smart TV-lərin qutusunda aksesuarlar olur.
| Aksesuarlar | Remote control DisplayPort cable (optional) HDMI cable (optional) USB Type-C cable (optional) USB 3.2 cable (optional) |
Əlavə xüsusiyyətlər
Digər xüsusiyyətlər haqqında məlumat.
| Əlavə xüsusiyyətlər | Anti-theft stand lock slot - Kensington |