Ekran: 27 in, IPS, W-LED, 2560 x 1440 pixels
Baxış bucaqları (Ü/H): 178 ° / 178 °
Parlaqlıq: 350 cd/m²
Statik kontrast: 1000 : 1
Yenilənmə tezliyi: 48 Hz - 180 Hz
Ölçülər: 613.8 x 374.9 x 92 mm
Çəki: 5.3 kg
Brend, seriya, model
Brend, seriya, model və modelin alternativ adları haqqında məlumat.
| Brend | BenQ |
| Model | EX271Q |
| Modelin alternativ adı | MOBIUZ EX271Q |
| Model ili | 2024 |
Ekran
Ekranın əsas xüsusiyyətləri: panel, arxa işıqlandırma, icazə, yenilənmə tezliyi və s.
| Ölçü sinfi | 27 in (inches) |
| Diaqonal | 685.655 mm (millimeters) 68.5655 cm (centimeters) 26.9943 in (inches) 2.2495 ft (feet) |
| En | 597.6 mm (millimeters) 59.76 cm (centimeters) 23.5276 in (inches) 1.9606 ft (feet) |
| Hündürlük | 336.15 mm (millimeters) 33.615 cm (centimeters) 13.2343 in (inches) 1.1029 ft (feet) |
| Panel növü | IPS |
| Panelin bit dərinliyi | 10 bits (8 bits + FRC) |
| FRC | Yes |
| Rənglər | 1073741824 colors 30 bits |
| Tərəf nisbəti | 1.778:1 16:9 |
| İcazə | 2560 x 1440 pixels Quad HD (QHD) / 1440p |
| Piksel addımı | 0.233 mm (millimeters) 0.0233 cm (centimeters) 0.0092 in (inches) 0.0008 ft (feet) |
| Piksel sıxlığı | 108 ppi (pixels per inch) 42 ppcm (pixels per centimeter) |
| Ekran sahəsi | 87.3 % (percent) |
| Arxa işıqlandırma | W-LED |
| DCI P3 | 95 % (percent) |
| Parlaqlıq | 350 cd/m² (candela per square meter) |
| Pik parlaqlıq | 400 cd/m² (candela per square meter) |
| Statik kontrast | 1000 : 1 |
| HDR | HDR10 DisplayHDR 400 |
| Üfüqi baxış bucağı | 178 ° (degrees) |
| Şaquli baxış bucağı | 178 ° (degrees) |
| Örtük | Anti-glare/Matte (3H) |
| Response time - 1 ms (MPRT - Motion Picture Response Time) |
3D
3D effekt əldə etmək üçün müxtəlif texnologiyalardan istifadə olunur. Hər texnologiyanın öz üstünlükləri və çatışmazlıqları var.
| 3D | No |
Tezliklər
Üfüqi və şaquli yenilənmə tezlikləri haqqında məlumat.
| Şaquli tezlik (rəqəmsal) | 48 Hz - 180 Hz (hertz) |
Enerji təchizatı və sərfiyyat
Enerji təchizatı, sərfiyyat, enerji səmərəliliyi sinfi və s. haqqında məlumat.
| 110V | 100 V - 120 V (volts) |
| 220V | 220 V - 240 V (volts) |
| AC tezliyi | 50 Hz - 60 Hz (hertz) |
| Enerji sərfi (söndürülmüş) | 0.5 W (watts) |
| Enerji sərfi (yuxu) | 0.5 W (watts) |
| Enerji sərfi (orta) | 23.5 W (watts) |
| Enerji sərfi (maksimum) | 170 W (watts) |
Ölçülər, çəki və rəng
Modelin ölçüləri və çəkisi (stendlə və standsız) və bazarda təqdim olunan rənglər haqqında məlumat.
| En | 613.8 mm (millimeters) 61.38 cm (centimeters) 24.1654 in (inches) 2.0138 ft (feet) |
| Hündürlük | 374.9 mm (millimeters) 37.49 cm (centimeters) 14.7598 in (inches) 1.23 ft (feet) |
| Dərinlik | 92 mm (millimeters) 9.2 cm (centimeters) 3.622 in (inches) 0.3018 ft (feet) |
| Çəki | 5.3 kg (kilograms) 11.68 lbs (pounds) |
| Stendlə en | 613.8 mm (millimeters) 61.38 cm (centimeters) 24.1654 in (inches) 2.0138 ft (feet) |
| Stendlə hündürlük | 445.4 mm (millimeters) 44.54 cm (centimeters) 17.5354 in (inches) 1.4613 ft (feet) |
| Stendlə dərinlik | 276.8 mm (millimeters) 27.68 cm (centimeters) 10.8976 in (inches) 0.9081 ft (feet) |
| Stendlə çəki | 7.2 kg (kilograms) 15.87 lbs (pounds) |
| Stend eni | 511.43 mm (millimeters) 51.143 cm (centimeters) 20.135 in (inches) 1.6779 ft (feet) |
| Stend dərinliyi | 276.8 mm (millimeters) 27.68 cm (centimeters) 10.8976 in (inches) 0.9081 ft (feet) |
| Rənglər | White |
Erqonomika
Erqonomik funksiyalar haqqında məlumat: hündürlük tənzimlənməsi, fırlanma, əyilmə və s.
| VESA montajı | Yes |
| VESA interfeysi | 100 x 100 mm |
| Çıxarılan stend | Yes |
| Hündürlük tənzimlənməsi | Yes |
| Hündürlük tənzimlənmə diapazonu | 100 mm (millimeters) 10 cm (centimeters) 3.937 in (inches) 0.3281 ft (feet) |
| Fırlanma (landşaft/portret) | Yes |
| Sola pivot | 0 ° (degrees) |
| Sağa pivot | 90 ° (degrees) |
| Sola/sağa dönmə | Yes |
| Sola dönmə | 15 ° (degrees) |
| Sağa dönmə | 15 ° (degrees) |
| İrəli/arxaya əyilmə | Yes |
| İrəli əyilmə | 5 ° (degrees) |
| Arxaya əyilmə | 15 ° (degrees) |
Kamera
Bir çox müasir monitor və Smart TV-lərdə daxili kamera var.
| Kamera | No |
Bağlantı
Mövcud bağlantı portları, yuvalar və interfeyslər.
| Bağlantı | 1 x USB 3.2 (Type-C; Gen 1; 5 Gbps; upstream; 65W; DP Alt Mode) 1 x USB 3.2 (Type-C; Gen 1; 5 Gbps; data only) 2 x USB 3.2 (Type-A; Gen 1; 5 Gbps; downstream) 2 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x DisplayPort 1.4 1 x 3.5 mm Audio Out |
| High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP) 2.2 |
Xüsusiyyətlər
Modelin bəzi əlavə funksional xüsusiyyətləri.
| Xüsusiyyətlər | Adaptive Contrast Adjustment AI-Enhanced Auto Adjustment AI Shadow Phage AMA (Advanced Motion Accelerator) AMD FreeSync Premium Black Equalizer Brightness Intelligence Plus Gen2 (B.I.+ Gen2) Color Shuttle Color Vibrance Color Weakness Mode Display Quickit ePaper Mode Flicker-free technology FPS Mode Gamer-Experienced Color Game's Color Alignment HDRi KVM Switch Light Tuner Low Blue Light Motion Blur Reduction Panel Standardization PixSoul Engine |
Sertifikatlar, standartlar və lisenziyalar
Standartlar, sertifikatlar və lisenziyalar.
| Sertifikatlar, standartlar və lisenziyalar | TUV Rheinland Flicker-free Certified TUV Rheinland Low Blue Light Certified |
Aksesuarlar
Çox vaxt monitor və Smart TV-lərin qutusunda aksesuarlar olur.
| Aksesuarlar | HDMI cable (optional) Remote control (optional) USB Type-C to Type-A cable (optional) USB Type-C to Type-C cable (optional) |
Əlavə xüsusiyyətlər
Digər xüsusiyyətlər haqqında məlumat.
| Əlavə xüsusiyyətlər | Anti-theft stand lock slot - Kensington |