Ekran: 24.1 in, IPS, W-LED, 2560 x 1600 pixels
Baxış bucaqları (Ü/H): 178 ° / 178 °
Parlaqlıq: 400 cd/m²
Statik kontrast: 1000 : 1,
Dinamik kontrast: 20000000 : 1
Yenilənmə tezliyi: 60 Hz
sRGB: 100 %,
Adobe RGB: 99 %
Ölçülər: 533.2 x 356.2 x 56.44 mm
Brend, seriya, model
Brend, seriya, model və modelin alternativ adları haqqında məlumat.
| Brend | BenQ |
| Model | SW242Q |
| Model ili | 2024 |
Ekran
Ekranın əsas xüsusiyyətləri: panel, arxa işıqlandırma, icazə, yenilənmə tezliyi və s.
| Ölçü sinfi | 24.1 in (inches) |
| Diaqonal | 611 mm (millimeters) 61.1 cm (centimeters) 24.0551 in (inches) 2.0046 ft (feet) |
| En | 518.4 mm (millimeters) 51.84 cm (centimeters) 20.4094 in (inches) 1.7008 ft (feet) |
| Hündürlük | 324 mm (millimeters) 32.4 cm (centimeters) 12.7559 in (inches) 1.063 ft (feet) |
| Panel növü | IPS |
| Panelin bit dərinliyi | 10 bits (8 bits + FRC) |
| FRC | Yes |
| LUT | 3D LUT 16 bits |
| Rənglər | 1073741824 colors 30 bits |
| Tərəf nisbəti | 1.6:1 16:10 |
| İcazə | 2560 x 1600 pixels |
| Piksel addımı | 0.203 mm (millimeters) 0.0203 cm (centimeters) 0.008 in (inches) 0.0007 ft (feet) |
| Piksel sıxlığı | 125 ppi (pixels per inch) 49 ppcm (pixels per centimeter) |
| Ekran sahəsi | 88.44 % (percent) |
| Arxa işıqlandırma | W-LED |
| sRGB | 100 % (percent) |
| Adobe RGB (1998) | 99 % (percent) |
| DCI P3 | 98 % (percent) |
| Parlaqlıq | 400 cd/m² (candela per square meter) |
| Statik kontrast | 1000 : 1 |
| Dinamik kontrast | 20000000 : 1 |
| HDR | HDR10 |
| Üfüqi baxış bucağı | 178 ° (degrees) |
| Şaquli baxış bucağı | 178 ° (degrees) |
| Minimum cavab müddəti | 5 ms (milliseconds) 0.0050 s (seconds) |
| Örtük | Anti-glare/Matte (3H) |
3D
3D effekt əldə etmək üçün müxtəlif texnologiyalardan istifadə olunur. Hər texnologiyanın öz üstünlükləri və çatışmazlıqları var.
| 3D | No |
Tezliklər
Üfüqi və şaquli yenilənmə tezlikləri haqqında məlumat.
| Şaquli tezlik (rəqəmsal) | 60 Hz (hertz) |
Enerji təchizatı və sərfiyyat
Enerji təchizatı, sərfiyyat, enerji səmərəliliyi sinfi və s. haqqında məlumat.
| 110V | 100 V - 120 V (volts) |
| 220V | 220 V - 240 V (volts) |
| AC tezliyi | 50 Hz - 60 Hz (hertz) |
| Enerji sərfi (söndürülmüş) | 0.3 W (watts) |
| Enerji sərfi (yuxu) | 0.3 W (watts) |
Ölçülər, çəki və rəng
Modelin ölçüləri və çəkisi (stendlə və standsız) və bazarda təqdim olunan rənglər haqqında məlumat.
| En | 533.2 mm (millimeters) 53.32 cm (centimeters) 20.9921 in (inches) 1.7493 ft (feet) |
| Hündürlük | 356.2 mm (millimeters) 35.62 cm (centimeters) 14.0236 in (inches) 1.1686 ft (feet) |
| Dərinlik | 56.44 mm (millimeters) 5.644 cm (centimeters) 2.222 in (inches) 0.1852 ft (feet) |
| Stendlə en | 533.2 mm (millimeters) 53.32 cm (centimeters) 20.9921 in (inches) 1.7493 ft (feet) |
| Rənglər | Black |
Erqonomika
Erqonomik funksiyalar haqqında məlumat: hündürlük tənzimlənməsi, fırlanma, əyilmə və s.
| VESA montajı | Yes |
| VESA interfeysi | 100 x 100 mm |
| Çıxarılan stend | Yes |
| Hündürlük tənzimlənməsi | Yes |
| Hündürlük tənzimlənmə diapazonu | 140 mm (millimeters) 14 cm (centimeters) 5.5118 in (inches) 0.4593 ft (feet) |
| Fırlanma (landşaft/portret) | Yes |
| Sola pivot | 0 ° (degrees) |
| Sağa pivot | 90 ° (degrees) |
| Sola/sağa dönmə | Yes |
| Sola dönmə | 30 ° (degrees) |
| Sağa dönmə | 30 ° (degrees) |
| İrəli/arxaya əyilmə | Yes |
| İrəli əyilmə | 5 ° (degrees) |
| Arxaya əyilmə | 20 ° (degrees) |
| Leatherette base Cable management |
Kamera
Bir çox müasir monitor və Smart TV-lərdə daxili kamera var.
| Kamera | No |
Bağlantı
Mövcud bağlantı portları, yuvalar və interfeyslər.
| Bağlantı | 1 x USB 3.1 (Type-C; Gen 1; upstream; 90W; DP Alt Mode) 1 x USB 3.1 (Type-B; Gen 1; upstream) 2 x USB 3.1 (Type-A; Gen 1; downstream) 2 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.4 1 x 3.5 mm Audio Out |
| High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP) 2.2 |
Xüsusiyyətlər
Modelin bəzi əlavə funksional xüsusiyyətləri.
| Xüsusiyyətlər | Advanced Black & White Mode Advanced Motion Accelerator (AMA) AQCOLOR Technology BenQ Uniformity Technology Black Level CalMAN Ready CalMAN Verified Flicker-free technology GamutDuo Mode Hardware Calibration Hotkey Puck G3 Light Illusion LightSpace Ready Low Blue Light Multi-Monitor Color Consistency Pallet Master Ultimate Pantone Validated Pantone SkinTone Validated Paper Color Sync Picture-by-Picture Picture-in-Picture Professional Panel Guarantee |
Sertifikatlar, standartlar və lisenziyalar
Standartlar, sertifikatlar və lisenziyalar.
| Sertifikatlar, standartlar və lisenziyalar | TUV Rheinland Reflection-Free Certification |
İstifadə və saxlanma şərtləri
Ekranın düzgün işləməsi üçün istifadə və saxlanma mühitinə dair tələblər mövcuddur.
| İş temperaturu | 0 °C - 40 °C (degrees Celsius) 32 °F - 104 °F (degrees Fahrenheit) |
| İş rütubəti | 10 % - 90 % (percent) |
Aksesuarlar
Çox vaxt monitor və Smart TV-lərin qutusunda aksesuarlar olur.
| Aksesuarlar | DisplayPort cable - mini-DP to DP HDMI cable USB Type-A cable USB Type-C cable Shading hood |
Əlavə xüsusiyyətlər
Digər xüsusiyyətlər haqqında məlumat.
| Əlavə xüsusiyyətlər | Anti-theft stand lock slot - Kensington |