Ekran: 24.5 in, TN, W-LED, 1920 x 1080 pixels
Baxış bucaqları (Ü/H): 170 ° / 160 °
Parlaqlıq: 250 cd/m²
Statik kontrast: 1000 : 1,
Dinamik kontrast: 12000000 : 1
Yenilənmə tezliyi: 50 Hz - 76 Hz
NTSC: 72 %
Ölçülər: 557.49 x 332.08 x 49.7 mm
Çəki: 3.6 kg
Brend, seriya, model
Brend, seriya, model və modelin alternativ adları haqqında məlumat.
| Brend | BenQ |
| Model | GL2580HM |
| Model ili | 2017 |
Ekran
Ekranın əsas xüsusiyyətləri: panel, arxa işıqlandırma, icazə, yenilənmə tezliyi və s.
| Ölçü sinfi | 24.5 in (inches) |
| Diaqonal | 622.3 mm (millimeters) 62.23 cm (centimeters) 24.5 in (inches) 2.0417 ft (feet) |
| En | 543.744 mm (millimeters) 54.3744 cm (centimeters) 21.4072 in (inches) 1.7839 ft (feet) |
| Hündürlük | 302.616 mm (millimeters) 30.2616 cm (centimeters) 11.914 in (inches) 0.9928 ft (feet) |
| Panel növü | TN |
| Panelin bit dərinliyi | 8 bits (6 bits + FRC) |
| FRC | Yes |
| Rənglər | 16777216 colors 24 bits |
| Tərəf nisbəti | 1.778:1 16:9 |
| İcazə | 1920 x 1080 pixels Full HD / 1080p |
| Piksel addımı | 0.28 mm (millimeters) 0.028 cm (centimeters) 0.011 in (inches) 0.0009 ft (feet) |
| Piksel sıxlığı | 89 ppi (pixels per inch) 35 ppcm (pixels per centimeter) |
| Ekran sahəsi | 88.88 % (percent) |
| Arxa işıqlandırma | W-LED |
| NTSC (1953) | 72 % (percent) |
| Parlaqlıq | 250 cd/m² (candela per square meter) |
| Statik kontrast | 1000 : 1 |
| Dinamik kontrast | 12000000 : 1 |
| Üfüqi baxış bucağı | 170 ° (degrees) |
| Şaquli baxış bucağı | 160 ° (degrees) |
| Minimum cavab müddəti | 2 ms (milliseconds) 0.0020 s (seconds) |
| Örtük | Anti-glare/Matte |
3D
3D effekt əldə etmək üçün müxtəlif texnologiyalardan istifadə olunur. Hər texnologiyanın öz üstünlükləri və çatışmazlıqları var.
| 3D | No |
Tezliklər
Üfüqi və şaquli yenilənmə tezlikləri haqqında məlumat.
| Üfüqi tezlik (rəqəmsal) | 30 kHz - 83 kHz (kilohertz) |
| Şaquli tezlik (rəqəmsal) | 50 Hz - 76 Hz (hertz) |
Enerji təchizatı və sərfiyyat
Enerji təchizatı, sərfiyyat, enerji səmərəliliyi sinfi və s. haqqında məlumat.
| 110V | 100 V - 120 V (volts) |
| 220V | 220 V - 240 V (volts) |
| AC tezliyi | 50 Hz - 60 Hz (hertz) |
| Enerji sərfi (söndürülmüş) | 0.5 W (watts) |
| Enerji sərfi (yuxu) | 0.5 W (watts) |
| Enerji sərfi (eko) | 17 W (watts) |
| Enerji sərfi (orta) | 27 W (watts) |
| Enerji sərfi (illik) | 32 kWh (kilowatt-hours) |
| Enerji səmərəliliyi sinfi | A |
Ölçülər, çəki və rəng
Modelin ölçüləri və çəkisi (stendlə və standsız) və bazarda təqdim olunan rənglər haqqında məlumat.
| En | 557.49 mm (millimeters) 55.749 cm (centimeters) 21.9484 in (inches) 1.829 ft (feet) |
| Hündürlük | 332.08 mm (millimeters) 33.208 cm (centimeters) 13.074 in (inches) 1.0895 ft (feet) |
| Dərinlik | 49.7 mm (millimeters) 4.97 cm (centimeters) 1.9567 in (inches) 0.1631 ft (feet) |
| Çəki | 3.6 kg (kilograms) 7.94 lbs (pounds) |
| Stendlə en | 557.49 mm (millimeters) 55.749 cm (centimeters) 21.9484 in (inches) 1.829 ft (feet) |
| Stendlə hündürlük | 426.33 mm (millimeters) 42.633 cm (centimeters) 16.7846 in (inches) 1.3987 ft (feet) |
| Stendlə dərinlik | 175.11 mm (millimeters) 17.511 cm (centimeters) 6.8941 in (inches) 0.5745 ft (feet) |
| Stendlə çəki | 4.4 kg (kilograms) 9.7 lbs (pounds) |
| Qutu eni | 655 mm (millimeters) 65.5 cm (centimeters) 25.7874 in (inches) 2.149 ft (feet) |
| Qutu hündürlüyü | 416 mm (millimeters) 41.6 cm (centimeters) 16.378 in (inches) 1.3648 ft (feet) |
| Qutu dərinliyi | 131 mm (millimeters) 13.1 cm (centimeters) 5.1575 in (inches) 0.4298 ft (feet) |
| Qutu çəkisi | 5.9 kg (kilograms) 13.01 lbs (pounds) |
| Rənglər | Black |
Erqonomika
Erqonomik funksiyalar haqqında məlumat: hündürlük tənzimlənməsi, fırlanma, əyilmə və s.
| VESA montajı | Yes |
| VESA interfeysi | 100 x 100 mm |
| Çıxarılan stend | Yes |
| Hündürlük tənzimlənməsi | No |
| Fırlanma (landşaft/portret) | No |
| Sola/sağa dönmə | No |
| İrəli/arxaya əyilmə | Yes |
| İrəli əyilmə | 5 ° (degrees) |
| Arxaya əyilmə | 20 ° (degrees) |
Audio
Audio sistemi haqqında məlumat: daxili dinamiklərin sayı və gücü, dəstəklənən audio texnologiyalar.
| Dinamiklər | 2 x 1 W (watts) |
Kamera
Bir çox müasir monitor və Smart TV-lərdə daxili kamera var.
| Kamera | No |
Bağlantı
Mövcud bağlantı portları, yuvalar və interfeyslər.
| Bağlantı | 2 x HDMI 1.4 1 x DVI-D Dual Link 1 x D-sub 1 x 3.5 mm Microphone In 1 x 3.5 mm Audio Out |
| High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP) |
Xüsusiyyətlər
Modelin bəzi əlavə funksional xüsusiyyətləri.
| Xüsusiyyətlər | AMA (Advanced Motion Accelerator) Flicker-free technology Low Blue Light |
Sertifikatlar, standartlar və lisenziyalar
Standartlar, sertifikatlar və lisenziyalar.
| Sertifikatlar, standartlar və lisenziyalar | ENERGY STAR 7.0 Epeat Silver TCO 7.0 TÜV Low Blue Light TÜV Flicker-free WHQL (Windows 10; Windows 8.1; Windows 8; Windows 7) |
Aksesuarlar
Çox vaxt monitor və Smart TV-lərin qutusunda aksesuarlar olur.
| Aksesuarlar | HDMI cable |
Əlavə xüsusiyyətlər
Digər xüsusiyyətlər haqqında məlumat.
| Əlavə xüsusiyyətlər | Anti-theft stand lock slot - Kensington |