Ekran: 24 in, MVA, W-LED, 1920 x 1080 pixels
Baxış bucaqları (Ü/H): 178 ° / 178 °
Parlaqlıq: 250 cd/m²
Statik kontrast: 3000 : 1,
Dinamik kontrast: 20000000 : 1
Yenilənmə tezliyi: 50 Hz - 76 Hz
sRGB: 85 %,
NTSC: 73 %
Ölçülər: 579.2 x 367.8 x 61.8 mm
Brend, seriya, model
Brend, seriya, model və modelin alternativ adları haqqında məlumat.
| Brend | BenQ |
| Model | EW2430 |
| Model ili | 2011 |
Ekran
Ekranın əsas xüsusiyyətləri: panel, arxa işıqlandırma, icazə, yenilənmə tezliyi və s.
| Ölçü sinfi | 24 in (inches) |
| Diaqonal | 611.3 mm (millimeters) 61.13 cm (centimeters) 24.0669 in (inches) 2.0056 ft (feet) |
| En | 531.36 mm (millimeters) 53.136 cm (centimeters) 20.9197 in (inches) 1.7433 ft (feet) |
| Hündürlük | 298.89 mm (millimeters) 29.889 cm (centimeters) 11.7673 in (inches) 0.9806 ft (feet) |
| Panel istehsalçısı | AU Optronics |
| Panel modeli | M240HW02 V1 |
| Panel növü | MVA |
| Panelin bit dərinliyi | 8 bits |
| FRC | No |
| Rənglər | 16777216 colors 24 bits |
| Tərəf nisbəti | 1.778:1 16:9 |
| İcazə | 1920 x 1080 pixels Full HD / 1080p |
| Piksel addımı | 0.277 mm (millimeters) 0.0277 cm (centimeters) 0.0109 in (inches) 0.0009 ft (feet) |
| Piksel sıxlığı | 91 ppi (pixels per inch) 36 ppcm (pixels per centimeter) |
| Ekran sahəsi | 74.55 % (percent) |
| Arxa işıqlandırma | W-LED |
| sRGB | 85 % (percent) |
| NTSC (1953) | 73 % (percent) |
| Parlaqlıq | 250 cd/m² (candela per square meter) |
| Statik kontrast | 3000 : 1 |
| Dinamik kontrast | 20000000 : 1 |
| Üfüqi baxış bucağı | 178 ° (degrees) |
| Şaquli baxış bucağı | 178 ° (degrees) |
| Minimum cavab müddəti | 4 ms (milliseconds) 0.0040 s (seconds) |
| Orta cavab müddəti | 9 ms (milliseconds) 0.0090 s (seconds) |
| Maksimum cavab müddəti | 16 ms (milliseconds) 0.0160 s (seconds) |
| Giriş gecikməsi | 17 ms (milliseconds) 0.0170 s (seconds) |
| Örtük | Anti-glare/Matte (3H) |
3D
3D effekt əldə etmək üçün müxtəlif texnologiyalardan istifadə olunur. Hər texnologiyanın öz üstünlükləri və çatışmazlıqları var.
| 3D | No |
Tezliklər
Üfüqi və şaquli yenilənmə tezlikləri haqqında məlumat.
| Üfüqi tezlik (rəqəmsal) | 30 kHz - 83 kHz (kilohertz) |
| Şaquli tezlik (rəqəmsal) | 50 Hz - 76 Hz (hertz) |
Enerji təchizatı və sərfiyyat
Enerji təchizatı, sərfiyyat, enerji səmərəliliyi sinfi və s. haqqında məlumat.
| 110V | 100 V - 120 V (volts) |
| 220V | 220 V - 240 V (volts) |
| AC tezliyi | 50 Hz - 60 Hz (hertz) |
| Enerji sərfi (söndürülmüş) | 0.3 W (watts) |
| Enerji sərfi (yuxu) | 0.5 W (watts) |
| Enerji sərfi (eko) | 15 W (watts) |
| Enerji sərfi (orta) | 25 W (watts) |
| Enerji sərfi (maksimum) | 65 W (watts) |
Ölçülər, çəki və rəng
Modelin ölçüləri və çəkisi (stendlə və standsız) və bazarda təqdim olunan rənglər haqqında məlumat.
| En | 579.2 mm (millimeters) 57.92 cm (centimeters) 22.8031 in (inches) 1.9003 ft (feet) |
| Hündürlük | 367.8 mm (millimeters) 36.78 cm (centimeters) 14.4803 in (inches) 1.2067 ft (feet) |
| Dərinlik | 61.8 mm (millimeters) 6.18 cm (centimeters) 2.4331 in (inches) 0.2028 ft (feet) |
| Stendlə en | 579.2 mm (millimeters) 57.92 cm (centimeters) 22.8031 in (inches) 1.9003 ft (feet) |
| Stendlə hündürlük | 433.4 mm (millimeters) 43.34 cm (centimeters) 17.063 in (inches) 1.4219 ft (feet) |
| Stendlə dərinlik | 169.3 mm (millimeters) 16.93 cm (centimeters) 6.6654 in (inches) 0.5554 ft (feet) |
| Stendlə çəki | 5.6 kg (kilograms) 12.35 lbs (pounds) |
| Rənglər | Black |
Erqonomika
Erqonomik funksiyalar haqqında məlumat: hündürlük tənzimlənməsi, fırlanma, əyilmə və s.
| VESA montajı | Yes |
| VESA interfeysi | 100 x 100 mm |
| Çıxarılan stend | Yes |
| Hündürlük tənzimlənməsi | No |
| Fırlanma (landşaft/portret) | No |
| Sola/sağa dönmə | No |
| İrəli/arxaya əyilmə | Yes |
| İrəli əyilmə | 5 ° (degrees) |
| Arxaya əyilmə | 20 ° (degrees) |
Audio
Audio sistemi haqqında məlumat: daxili dinamiklərin sayı və gücü, dəstəklənən audio texnologiyalar.
| Dinamiklər | 2 x 2 W (watts) |
Kamera
Bir çox müasir monitor və Smart TV-lərdə daxili kamera var.
| Kamera | No |
Bağlantı
Mövcud bağlantı portları, yuvalar və interfeyslər.
| Bağlantı | 1 x USB 2.0 (upstream) 4 x USB 2.0 (downstream) 2 x HDMI 1.4 1 x DVI-D Dual Link 1 x D-sub 1 x 3.5 mm Audio In 2 x 3.5 mm Audio Out |
| High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP) |
Xüsusiyyətlər
Modelin bəzi əlavə funksional xüsusiyyətləri.
| Xüsusiyyətlər | AMA (Advanced Motion Accelerator) Flicker-free technolog Senseye 3 |
Sertifikatlar, standartlar və lisenziyalar
Standartlar, sertifikatlar və lisenziyalar.
| Sertifikatlar, standartlar və lisenziyalar | ENERGY STAR 6.0 TCO 6.0 WHQL ( Windows 8; Windows 7) |
İstifadə və saxlanma şərtləri
Ekranın düzgün işləməsi üçün istifadə və saxlanma mühitinə dair tələblər mövcuddur.
| İş temperaturu | 5 °C - 40 °C (degrees Celsius) 41 °F - 104 °F (degrees Fahrenheit) |
| İş rütubəti | 20 % - 90 % (percent) |
| Saxlanma temperaturu | -20 °C - 60 °C (degrees Celsius) -4 °F - 140 °F (degrees Fahrenheit) |
| Saxlanma rütubəti | 10 % - 90 % (percent) |
Aksesuarlar
Çox vaxt monitor və Smart TV-lərin qutusunda aksesuarlar olur.
| Aksesuarlar | Audio cable D-sub cable USB 2.0 upstream cable |