Ekran: 84.6 in, IPS, W-LED, 3840 x 2160 pixels
Görüş açıları (Y/D): 178 ° / 178 °
Parlaklık: 400 cd/m²
Statik kontrast: 1300 : 1
Yenileme hızı: 60 Hz
sRGB: 99 %,
Adobe RGB: 80 %
Boyutlar: 712.5 x 414.5 x 44.5 mm
Ağırlık: 41.5 kg
Marka, seri, model
Marka, seri, model ve model takma adları hakkında bilgi.
| Marka | Samsung |
| Seri | Q60A |
| Model | QE85Q60A |
| Model takma adı | QE85Q60AAUXXC GQ85Q60AAUXZG |
| Model yılı | 2018 |
Ekran
Ekranın temel özellikleri: panel, arka aydınlatma, çözünürlük, yenileme hızı vb.
| Boyut sınıfı | 84.6 in (inches) |
| Diyagonal | 801 mm (millimeters) 80.1 cm (centimeters) 31.5354 in (inches) 2.628 ft (feet) |
| Genişlik | 697.31 mm (millimeters) 69.731 cm (centimeters) 27.4531 in (inches) 2.2878 ft (feet) |
| Yükseklik | 392.23 mm (millimeters) 39.223 cm (centimeters) 15.4421 in (inches) 1.2868 ft (feet) |
| Panel üreticisi | LG Display |
| Panel modeli | LM315WR1-???? |
| Panel tipi | IPS |
| Panel bit derinliği | 10 bits (8 bits + FRC) |
| FRC | Yes |
| Renkler | 1073741824 colors 30 bits |
| En-boy oranı | 1.778:1 16:9 |
| Çözünürlük | 3840 x 2160 pixels Ultra HD (UHD) / 4K / 2160p |
| Piksel aralığı | 0.182 mm (millimeters) 0.0182 cm (centimeters) 0.0071 in (inches) 0.0006 ft (feet) |
| Piksel yoğunluğu | 140 ppi (pixels per inch) 55 ppcm (pixels per centimeter) |
| Ekran alanı | 92.61 % (percent) |
| Arka aydınlatma | W-LED |
| sRGB | 99 % (percent) |
| Adobe RGB (1998) | 80 % (percent) |
| DCI P3 | 95 % (percent) |
| Parlaklık | 400 cd/m² (candela per square meter) |
| Statik kontrast | 1300 : 1 |
| HDR | HDR10 DisplayHDR 400 |
| Yatay görüş açısı | 178 ° (degrees) |
| Dikey görüş açısı | 178 ° (degrees) |
| Minimum tepki süresi | 5 ms (milliseconds) 0.0050 s (seconds) |
| Ortalama tepki süresi | 8 ms (milliseconds) 0.0080 s (seconds) |
| Giriş gecikmesi | 9 ms (milliseconds) 0.0090 s (seconds) |
| Kaplama | Anti-glare/Matte (3H) |
3D
3D efekt elde etmek için çeşitli teknolojiler kullanılır. Her teknolojinin kendine özgü avantajları ve dezavantajları vardır.
| 3D | No |
Frekanslar
Yatay ve dikey yenileme frekansları hakkında bilgi.
| Dikey frekans (dijital) | 60 Hz (hertz) |
Güç kaynağı ve tüketim
Güç kaynağı ve tüketim, enerji verimliliği sınıfı vb. hakkında bilgi.
| 110V | 100 V - 120 V (volts) |
| 220V | 220 V - 240 V (volts) |
| AC frekansı | 50 Hz - 60 Hz (hertz) |
| Elektrik akımı (A) | 1.5 A (amperes) |
| Güç tüketimi (kapalı) | 0.3 W (watts) |
| Güç tüketimi (uyku) | 0.5 W (watts) |
| Güç tüketimi (ortalama) | 46 W (watts) |
| Güç tüketimi (maksimum) | 230 W (watts) |
Boyutlar, ağırlık ve renk
Modelin boyutları ve ağırlığı (standlı/standsız) ve sunulan renkler hakkında bilgi.
| Genişlik | 712.5 mm (millimeters) 71.25 cm (centimeters) 28.0512 in (inches) 2.3376 ft (feet) |
| Yükseklik | 414.5 mm (millimeters) 41.45 cm (centimeters) 16.3189 in (inches) 1.3599 ft (feet) |
| Derinlik | 44.5 mm (millimeters) 4.45 cm (centimeters) 1.752 in (inches) 0.146 ft (feet) |
| Ağırlık | 41.5 kg (kilograms) 91.49 lbs (pounds) |
| Stand ile genişlik | 610.9 mm (millimeters) 61.09 cm (centimeters) 24.0512 in (inches) 2.0043 ft (feet) |
| Stand ile yükseklik | 452.7 mm (millimeters) 45.27 cm (centimeters) 17.8228 in (inches) 1.4852 ft (feet) |
| Stand ile derinlik | 157.6 mm (millimeters) 15.76 cm (centimeters) 6.2047 in (inches) 0.5171 ft (feet) |
| Stand ile ağırlık | 9.6 kg (kilograms) 21.16 lbs (pounds) |
| Renkler | Black |
Ergonomi
Ergonomik fonksiyonlar hakkında bilgi: yükseklik ayarı, döndürme, eğim vb.
| VESA montaj | Yes |
| VESA arayüzü | 100 x 100 mm |
| Çıkarılabilir stand | Yes |
| Yükseklik ayarı | Yes |
| Yükseklik ayar aralığı | 150 mm (millimeters) 15 cm (centimeters) 5.9055 in (inches) 0.4921 ft (feet) |
| Döndürme (yatay/dikey) | Yes |
| Sola pivot | 90 ° (degrees) |
| Sağa pivot | 90 ° (degrees) |
| Sola/sağa döndürme | Yes |
| Sola döndürme | 30 ° (degrees) |
| Sağa döndürme | 30 ° (degrees) |
| İleri/geri eğim | Yes |
| İleri eğim | 5 ° (degrees) |
| Geri eğim | 21 ° (degrees) |
Kamera
Birçok modern monitör ve Smart TV'de dahili kamera bulunur.
| Kamera | No |
Bağlantı
Mevcut bağlantı portları, yuvalar ve arayüzler.
| Bağlantı | 1 x USB 3.0 (upstream) 4 x USB 3.0 (downstream) 1 x USB 3.1 (Type-C - 90 W) 1 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.4 1 x 3.5 mm Audio Out |
| High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP) 2.2 |
Özellikler
Modelin bazı ek işlevsel özellikleri.
| Özellikler | DDC/CI Flicker-free technology Picture-by-Picture Picture-in-Picture |
Sertifikalar, standartlar ve lisanslar
Standartlar, sertifikalar ve lisanslar.
| Sertifikalar, standartlar ve lisanslar | CECP ENERGY STAR Epeat Gold RoHS compliant TCO Certified Displays |
Çalışma ve depolama koşulları
Ekranın düzgün çalışması için kullanım ve saklama ortamı koşullarına ilişkin gereksinimler vardır.
| Çalışma sıcaklığı | 0 °C - 40 °C (degrees Celsius) 32 °F - 104 °F (degrees Fahrenheit) |
| Çalışma nemi | 10 % - 80 % (percent) |
| Çalışma irtifası | 5000 m (meters) 16404.2 ft (feet) |
| Depolama sıcaklığı | -20 °C - 60 °C (degrees Celsius) -4 °F - 140 °F (degrees Fahrenheit) |
| Depolama nemi | 5 % - 90 % (percent) |
| Depolama irtifası | 12192 m (meters) 40000 ft (feet) |
Aksesuarlar
Monitör ve Smart TV kutularında sıkça aksesuarlar bulunur.
| Aksesuarlar | DisplayPort cable USB Type-C cable USB 3.0 upstream cable |
Ek özellikler
Diğer özellikler hakkında bilgi.
| Ek özellikler | Security lock slot |