Ekran: 74.5 in, Direct LED, 3840 x 2160 pixels
Görüş açıları (Y/D): 178 ° / 178 °
Parlaklık: 350 cd/m²
Statik kontrast: 5000 : 1
Yenileme hızı: 48 Hz - 144 Hz
Kare enterpolasyonu: 240 MR (Motion Rate)
TV tuner: Analog (NTSC/PAL/SECAM), ATSC, Clear QAM
SoC: MediaTek Pentonic 700 (MT9618)
İşlemci: ARM Cortex-A73, 1400 MHz,
Çekirdekler: 4
Boyutlar: 1694 x 977.9 x 35.56 mm
Ağırlık: 34.79 kg
Marka, seri, model
Marka, seri, model ve model takma adları hakkında bilgi.
| Marka | Hisense |
| Seri | S7SG |
| Model | 75S7SG |
| Model takma adı | 2026 Hisense 75" Class S7 CanvasTV 4K QLED |
| Model yılı | 2026 |
Ekran
Ekranın temel özellikleri: panel, arka aydınlatma, çözünürlük, yenileme hızı vb.
| Boyut sınıfı | 74.5 in (inches) |
| Diyagonal | 2147.83 mm (millimeters) 214.783 cm (centimeters) 84.5602 in (inches) 7.0467 ft (feet) |
| Genişlik | 1650.24 mm (millimeters) 165.024 cm (centimeters) 64.9701 in (inches) 5.4142 ft (feet) |
| Yükseklik | 928.26 mm (millimeters) 92.826 cm (centimeters) 36.5457 in (inches) 3.0455 ft (feet) |
| Panel bit derinliği | 10 bits (8 bits + FRC) |
| FRC | Yes |
| Renkler | 1073741824 colors 30 bits |
| En-boy oranı | 1.778:1 16:9 |
| Çözünürlük | 3840 x 2160 pixels Ultra HD (UHD) / 4K / 2160p |
| Piksel aralığı | 0.43 mm (millimeters) 0.043 cm (centimeters) 0.0169 in (inches) 0.0014 ft (feet) |
| Piksel yoğunluğu | 59 ppi (pixels per inch) 23 ppcm (pixels per centimeter) |
| Ekran alanı | 92.47 % (percent) |
| Arka aydınlatma | Direct LED |
| Parlaklık | 350 cd/m² (candela per square meter) |
| Tepe parlaklık | 450 cd/m² (candela per square meter) |
| Statik kontrast | 5000 : 1 |
| HDR | Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ HDR10+ Adaptive |
| Yatay görüş açısı | 178 ° (degrees) |
| Dikey görüş açısı | 178 ° (degrees) |
| Minimum tepki süresi | 4.8 ms (milliseconds) 0.0048 s (seconds) |
| Giriş gecikmesi | 5.4 ms (milliseconds) 0.0054 s (seconds) |
| Kaplama | Anti-glare/Matte |
| Hi-Matte Display |
3D
3D efekt elde etmek için çeşitli teknolojiler kullanılır. Her teknolojinin kendine özgü avantajları ve dezavantajları vardır.
| 3D | No |
Frekanslar
Yatay ve dikey yenileme frekansları hakkında bilgi.
| Dikey frekans (dijital) | 48 Hz - 144 Hz (hertz) |
Kare enterpolasyonu
Birçok Smart TV, daha akıcı görüntü için kare enterpolasyonu kullanır.
| Enterpolasyon teknolojisi | Motion Rate |
| Enterpolasyon değeri | 240 |
| Enterpolasyon ölçü birimi | MR |
Güç kaynağı ve tüketim
Güç kaynağı ve tüketim, enerji verimliliği sınıfı vb. hakkında bilgi.
| 110V | 100 V - 120 V (volts) |
| 220V | 220 V - 240 V (volts) |
| AC frekansı | 50 Hz - 60 Hz (hertz) |
| Güç tüketimi (uyku) | 0.5 W (watts) |
| Güç tüketimi (ortalama) | 240 W (watts) |
Boyutlar, ağırlık ve renk
Modelin boyutları ve ağırlığı (standlı/standsız) ve sunulan renkler hakkında bilgi.
| Genişlik | 1694 mm (millimeters) 169.4 cm (centimeters) 66.6929 in (inches) 5.5577 ft (feet) |
| Yükseklik | 977.9 mm (millimeters) 97.79 cm (centimeters) 38.5 in (inches) 3.2083 ft (feet) |
| Derinlik | 35.56 mm (millimeters) 3.556 cm (centimeters) 1.4 in (inches) 0.1167 ft (feet) |
| Ağırlık | 34.79 kg (kilograms) 76.7 lbs (pounds) |
| Stand ile genişlik | 1694 mm (millimeters) 169.4 cm (centimeters) 66.6929 in (inches) 5.5577 ft (feet) |
| Stand ile yükseklik | 1033.8 mm (millimeters) 103.38 cm (centimeters) 40.7008 in (inches) 3.3917 ft (feet) |
| Stand ile derinlik | 381 mm (millimeters) 38.1 cm (centimeters) 15 in (inches) 1.25 ft (feet) |
| Stand ile ağırlık | 35.79 kg (kilograms) 78.9 lbs (pounds) |
| Kutu genişliği | 1864 mm (millimeters) 186.4 cm (centimeters) 73.3858 in (inches) 6.1155 ft (feet) |
| Kutu yüksekliği | 1145.5 mm (millimeters) 114.55 cm (centimeters) 45.0984 in (inches) 3.7582 ft (feet) |
| Kutu derinliği | 185.4 mm (millimeters) 18.54 cm (centimeters) 7.2992 in (inches) 0.6083 ft (feet) |
| Kutu ağırlığı | 48 kg (kilograms) 105.82 lbs (pounds) |
| Stand derinliği | 381 mm (millimeters) 38.1 cm (centimeters) 15 in (inches) 1.25 ft (feet) |
| Renkler | Black White Brown |
Ergonomi
Ergonomik fonksiyonlar hakkında bilgi: yükseklik ayarı, döndürme, eğim vb.
| VESA montaj | Yes |
| VESA arayüzü | 600 x 400 mm |
| Çıkarılabilir stand | Yes |
| Yükseklik ayarı | No |
| Döndürme (yatay/dikey) | No |
| Sola/sağa döndürme | No |
| İleri/geri eğim | No |
| UltraSlim Wall Mount Interchangeable frames |
TV tuner
TV tuner, belirli türde TV sinyalini alıp görüntülemeyi sağlayan bir cihazdır.
| TV tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC Clear QAM |
Sistem Çipi (SoC)
Merkezi işlemci, grafik işlemci ve bellek hakkında bilgi.
| İşlemci marka adı | Hi-View Engine (4K) |
| SoC | MediaTek Pentonic 700 (MT9618) |
| İşlemci (CPU) | ARM Cortex-A73 |
| CPU çekirdekleri | 4 |
| CPU frekansı | 1400 MHz (megahertz) |
| GPU | ARM Mali-G52 MC1 |
| GPU çekirdekleri | 1 |
| RAM tipi | DDR4 |
İşletim sistemi, uygulamalar ve yazılım özellikleri
İşletim sistemi, uygulamalar ve varsa yazılım özellikleri hakkında bilgi.
| İşletim sistemi (OS) | Google TV |
Ses
Ses sistemi hakkında bilgi: dahili hoparlör sayısı ve gücü, desteklenen ses teknolojileri.
| 2.0.2 CH 46 W DTS: Virtual X |
Kamera
Birçok modern monitör ve Smart TV'de dahili kamera bulunur.
| Kamera | No |
Ağ
Diğer cihazlarla veri alışverişi için desteklenen ağ teknolojileri ve standartları.
| Ağ | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) 802.11ax (IEEE 802.11ax, Wi-Fi 6) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.3 Anyview Cast |
Bağlantı
Mevcut bağlantı portları, yuvalar ve arayüzler.
| Bağlantı | 1 x USB 2.0 (Type-A; downstream) 1 x USB 3.0 (Type-A; downstream) 1 x Ethernet RJ45 2 x HDMI 2.0 (b; ARC; CEC) 2 x HDMI 2.1 1 x Cable/Antenna In (F-type female) 1 x Optical Audio Out |
| Auto Low Latency Mode (ALLM) on all HDMI ports Enhanced Audio Return Channel (eARC) on HDMI 1 High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP) |
Özellikler
Modelin bazı ek işlevsel özellikleri.
| Özellikler | 3D Digital Comb Filter 4K Upscaling Alexa AMD FreeSync Premium Apple AirPlay2 Apple Homekit Art Mode Chromecast built-in Digital Noise Reduction Disney+ Filmmaker Mode Game Mode Pro Google Assistant Google Cast Motion Detector Motion Estimation Motion Compensation (MEMC) Netflix Prime Video Hi-QLED Color (Quantum Dot Color) RGB Light Sensor Smooth Motion Total Ambient Adaptive Total HDR Solution Voice Command Wide Color Gamut YouTube |
Görüntü dosyası formatları
Smart TV'ler farklı görüntü dosyası formatlarını gösterebilir.
| Görüntü formatları | JPEG GIF PNG BMP |
Ses dosyası formatları
Smart TV'ler farklı ses dosyası formatlarını oynatabilir.
| Ses formatları/kodekler | 3GPP (3rd Generation Partnership Project, .3gp) AAC (Advanced Audio Coding) AAC+ / aacPlus / HE-AAC v1 FLAC (Free Lossless Audio Codec, .flac) M4A (MPEG-4 Audio, .m4a) MP3 (MPEG-2 Audio Layer II, .mp3) WMA (Windows Media Audio, .wma) WAV (Waveform Audio File Format, .wav, .wave) |
Video dosyası formatları
Smart TV'ler çeşitli video dosyası formatlarını oynatabilir.
| Video formatları/kodekler | 3GPP (3rd Generation Partnership Project, .3gp) AVI (Audio Video Interleaved, .avi) DivX (.avi, .divx, .mkv) H.263 H.264 / MPEG-4 Part 10 / AVC video H.265 / MPEG-H Part 2 / HEVC MKV (Matroska Multimedia Container, .mkv .mk3d .mka .mks) MP4 (MPEG-4 Part 14, .mp4, .m4a, .m4p, .m4b, .m4r, .m4v) MPEG-4 VC-1 VP8 VP9 WebM WMV (Windows Media Video, .wmv) Xvid AV1 |
Çalışma ve depolama koşulları
Ekranın düzgün çalışması için kullanım ve saklama ortamı koşullarına ilişkin gereksinimler vardır.
| Çalışma sıcaklığı | 5 °C - 35 °C (degrees Celsius) 41 °F - 95 °F (degrees Fahrenheit) |
| Çalışma nemi | 20 % - 80 % (percent) |
| Depolama sıcaklığı | -15 °C - 45 °C (degrees Celsius) 5 °F - 113 °F (degrees Fahrenheit) |
| Depolama nemi | 10 % - 70 % (percent) |
Aksesuarlar
Monitör ve Smart TV kutularında sıkça aksesuarlar bulunur.
| Aksesuarlar | Backlit voice remote control |