Ekran: 97.5 in, VA, Direct LED (Full-Array Local Dimming), 3840 x 2160 pixels
Görüş açıları (Y/D): 178 ° / 178 °
Statik kontrast: 5000 : 1,
Dinamik kontrast: 1000000 : 1
Yenileme hızı: 48 Hz - 144 Hz
TV tuner: Analog (NTSC/PAL/SECAM), DTMB
SoC: MediaTek MT9652 / MT9686 / MT9613
İşlemci: ARM Cortex-A73, 1400 MHz,
Çekirdekler: 4
RAM: 4 GB, 2666 MHz
Depolama: 128 GB
Boyutlar: 2186 x 1256 x 85 mm
Marka, seri, model
Marka, seri, model ve model takma adları hakkında bilgi.
| Marka | Hisense |
| Seri | U7G |
| Model | 98U7G PRO |
| Model yılı | 2021 |
Ekran
Ekranın temel özellikleri: panel, arka aydınlatma, çözünürlük, yenileme hızı vb.
| Boyut sınıfı | 97.5 in (inches) |
| Diyagonal | 2477 mm (millimeters) 247.7 cm (centimeters) 97.5197 in (inches) 8.1266 ft (feet) |
| Genişlik | 2158.89 mm (millimeters) 215.889 cm (centimeters) 84.9958 in (inches) 7.083 ft (feet) |
| Yükseklik | 1214.38 mm (millimeters) 121.438 cm (centimeters) 47.8101 in (inches) 3.9842 ft (feet) |
| Panel tipi | VA |
| Panel bit derinliği | 10 bits (8 bits + FRC) |
| FRC | Yes |
| Renkler | 1073741824 colors 30 bits |
| En-boy oranı | 1.778:1 16:9 |
| Çözünürlük | 3840 x 2160 pixels Ultra HD (UHD) / 4K / 2160p |
| Piksel aralığı | 0.562 mm (millimeters) 0.0562 cm (centimeters) 0.0221 in (inches) 0.0018 ft (feet) |
| Piksel yoğunluğu | 45 ppi (pixels per inch) 17 ppcm (pixels per centimeter) |
| Ekran alanı | 95.49 % (percent) |
| Arka aydınlatma | Direct LED (Full-Array Local Dimming) |
| DCI P3 | 95 % (percent) |
| Tepe parlaklık | 1600 cd/m² (candela per square meter) |
| Statik kontrast | 5000 : 1 |
| Dinamik kontrast | 1000000 : 1 |
| HDR | Dolby Vision Dolby Vision IQ HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
| Yatay görüş açısı | 178 ° (degrees) |
| Dikey görüş açısı | 178 ° (degrees) |
| Giriş gecikmesi | 15 ms (milliseconds) 0.0150 s (seconds) |
| Kaplama | Anti-glare/Matte |
| Hisense ULED XDR |
3D
3D efekt elde etmek için çeşitli teknolojiler kullanılır. Her teknolojinin kendine özgü avantajları ve dezavantajları vardır.
| 3D | No |
Frekanslar
Yatay ve dikey yenileme frekansları hakkında bilgi.
| Dikey frekans (dijital) | 48 Hz - 144 Hz (hertz) |
Güç kaynağı ve tüketim
Güç kaynağı ve tüketim, enerji verimliliği sınıfı vb. hakkında bilgi.
| 110V | 100 V - 120 V (volts) |
| AC frekansı | 50 Hz - 60 Hz (hertz) |
| Güç tüketimi (uyku) | 0.5 W (watts) |
| Güç tüketimi (maksimum) | 500 W (watts) |
Boyutlar, ağırlık ve renk
Modelin boyutları ve ağırlığı (standlı/standsız) ve sunulan renkler hakkında bilgi.
| Genişlik | 2186 mm (millimeters) 218.6 cm (centimeters) 86.063 in (inches) 7.1719 ft (feet) |
| Yükseklik | 1256 mm (millimeters) 125.6 cm (centimeters) 49.4488 in (inches) 4.1207 ft (feet) |
| Derinlik | 85 mm (millimeters) 8.5 cm (centimeters) 3.3465 in (inches) 0.2789 ft (feet) |
| Stand ile genişlik | 2186 mm (millimeters) 218.6 cm (centimeters) 86.063 in (inches) 7.1719 ft (feet) |
| Stand ile yükseklik | 1350 mm (millimeters) 135 cm (centimeters) 53.1496 in (inches) 4.4291 ft (feet) |
| Stand ile derinlik | 494 mm (millimeters) 49.4 cm (centimeters) 19.4488 in (inches) 1.6207 ft (feet) |
| Stand ile ağırlık | 67 kg (kilograms) 147.71 lbs (pounds) |
| Stand derinliği | 494 mm (millimeters) 49.4 cm (centimeters) 19.4488 in (inches) 1.6207 ft (feet) |
| Renkler | Black |
Ergonomi
Ergonomik fonksiyonlar hakkında bilgi: yükseklik ayarı, döndürme, eğim vb.
| VESA montaj | Yes |
| VESA arayüzü | 600 x 400 mm |
| Çıkarılabilir stand | Yes |
| Yükseklik ayarı | No |
| Döndürme (yatay/dikey) | No |
| Sola/sağa döndürme | No |
| İleri/geri eğim | No |
TV tuner
TV tuner, belirli türde TV sinyalini alıp görüntülemeyi sağlayan bir cihazdır.
| TV tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DTMB |
Sistem Çipi (SoC)
Merkezi işlemci, grafik işlemci ve bellek hakkında bilgi.
| İşlemci marka adı | XinXin U+ |
| SoC | MediaTek MT9652 / MT9686 / MT9613 |
| İşlemci (CPU) | ARM Cortex-A73 |
| CPU çekirdekleri | 4 |
| CPU frekansı | 1400 MHz (megahertz) |
| GPU | ARM Mali-G52 2EE MC1 |
| GPU çekirdekleri | 1 |
| RAM kapasitesi | 4 GB (gigabytes) |
| RAM tipi | DDR4 |
| RAM kanalları | Double channel |
| RAM frequency | 2666 MHz (megahertz) |
| Depolama | 128 GB (gigabytes) |
İşletim sistemi, uygulamalar ve yazılım özellikleri
İşletim sistemi, uygulamalar ve varsa yazılım özellikleri hakkında bilgi.
| İşletim sistemi (OS) | Android 9 |
Ses
Ses sistemi hakkında bilgi: dahili hoparlör sayısı ve gücü, desteklenen ses teknolojileri.
| Hoparlörler | 4 x 15 W (watts) |
| Subwoofer | 1 x 20 W (watts) |
| Dolby Atmos DTS Virtual:X Hi-sound Audio processing chip Tuned by WAVES |
Kamera
Birçok modern monitör ve Smart TV'de dahili kamera bulunur.
| Kamera | Yes |
| Görüntü çözünürlüğü | 1920 x 1080 pixels 2.07 MP (megapixels) |
| Video çözünürlüğü | 1920 x 1080 pixels 2.07 MP (megapixels) |
| Flip camera Detachable USB input |
Ağ
Diğer cihazlarla veri alışverişi için desteklenen ağ teknolojileri ve standartları.
| Ağ | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct Bluetooth 5.0 NFC |
Bağlantı
Mevcut bağlantı portları, yuvalar ve arayüzler.
| Bağlantı | 1 x USB 2.0 1 x USB 3.0 1 x Ethernet RJ45 3 x HDMI 2.1 (CEC) 1 x Cable/Antenna In (F-type female) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x Optical Audio Out 1 x 3.5 mm Audio Out |
| Auto Low Latency Mode (ALLM) Enhanced Audio Return Channel (eARC) High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP) High Frame Rate (HFR) Variable Refresh Rate (VRR) |
Özellikler
Modelin bazı ek işlevsel özellikleri.
| Özellikler | 8x8 pixel-level brightness and color temperature equalizer algorithm AI 4K upscaling AI Green Field AI Viewing AMD FreeSync technology IMAX Enhanced Low Blue Light MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) Multi View Noise Reduction Picture-in-Picture Quantum Dot Color Ultra Smooth Motion Voice command Wide Color Gamut YouTube |
Görüntü dosyası formatları
Smart TV'ler farklı görüntü dosyası formatlarını gösterebilir.
| Görüntü formatları | JPEG GIF PNG |
Ses dosyası formatları
Smart TV'ler farklı ses dosyası formatlarını oynatabilir.
| Ses formatları/kodekler | 3GPP (3rd Generation Partnership Project, .3gp) AAC (Advanced Audio Coding) AAC+ / aacPlus / HE-AAC v1 FLAC (Free Lossless Audio Codec, .flac) M4A (MPEG-4 Audio, .m4a) MP3 (MPEG-2 Audio Layer II, .mp3) WMA (Windows Media Audio, .wma) WAV (Waveform Audio File Format, .wav, .wave) |
Video dosyası formatları
Smart TV'ler çeşitli video dosyası formatlarını oynatabilir.
| Video formatları/kodekler | 3GPP (3rd Generation Partnership Project, .3gp) AVI (Audio Video Interleaved, .avi) DivX (.avi, .divx, .mkv) H.263 H.264 / MPEG-4 Part 10 / AVC video H.265 / MPEG-H Part 2 / HEVC MKV (Matroska Multimedia Container, .mkv .mk3d .mka .mks) MP4 (MPEG-4 Part 14, .mp4, .m4a, .m4p, .m4b, .m4r, .m4v) MPEG-4 VP9 Xvid |
Sertifikalar, standartlar ve lisanslar
Standartlar, sertifikalar ve lisanslar.
| Sertifikalar, standartlar ve lisanslar | TÜV Rheinland Certified Low Blue Light |
Çalışma ve depolama koşulları
Ekranın düzgün çalışması için kullanım ve saklama ortamı koşullarına ilişkin gereksinimler vardır.
| Çalışma sıcaklığı | 5 °C - 35 °C (degrees Celsius) 41 °F - 95 °F (degrees Fahrenheit) |
| Çalışma nemi | 20 % - 80 % (percent) |
| Depolama sıcaklığı | -15 °C - 45 °C (degrees Celsius) 5 °F - 113 °F (degrees Fahrenheit) |
| Depolama nemi | 10 % - 70 % (percent) |
Aksesuarlar
Monitör ve Smart TV kutularında sıkça aksesuarlar bulunur.
| Aksesuarlar | Voice remote control |