Ekran: 49.5 in, VA, Direct LED (Full-Array Local Dimming), 3840 x 2160 pixels
Baxış bucaqları (Ü/H): 178 ° / 178 °
Yenilənmə tezliyi: 100 Hz / 120 Hz
Kadr interpolasiyası: 240 MR (Motion Rate)
TV tuner: Analog (NTSC/PAL/SECAM), Clear QAM, ATSC
Nüvələr: 4
Ölçülər: 1111.2 x 1051.6 x 63.5 mm
Çəki: 9.2 kg
Brend, seriya, model
Brend, seriya, model və modelin alternativ adları haqqında məlumat.
| Brend | Xiaomi |
| Seriya | Q8FN |
| Model | TV A2 50 |
| Modelin alternativ adı | QN82Q8FNBFXZA |
| Model ili | 2018 |
Ekran
Ekranın əsas xüsusiyyətləri: panel, arxa işıqlandırma, icazə, yenilənmə tezliyi və s.
| Ölçü sinfi | 49.5 in (inches) |
| Diaqonal | 2082.8 mm (millimeters) 208.28 cm (centimeters) 82 in (inches) 6.8333 ft (feet) |
| En | 1815.32 mm (millimeters) 181.532 cm (centimeters) 71.4692 in (inches) 5.9558 ft (feet) |
| Hündürlük | 1021.12 mm (millimeters) 102.112 cm (centimeters) 40.2014 in (inches) 3.3501 ft (feet) |
| Panel növü | VA |
| Panelin bit dərinliyi | 10 bits |
| FRC | No |
| Rənglər | 1073741824 colors 30 bits |
| Tərəf nisbəti | 1.778:1 16:9 |
| İcazə | 3840 x 2160 pixels Ultra HD (UHD) / 4K / 2160p |
| Piksel addımı | 0.473 mm (millimeters) 0.0473 cm (centimeters) 0.0186 in (inches) 0.0016 ft (feet) |
| Piksel sıxlığı | 54 ppi (pixels per inch) 21 ppcm (pixels per centimeter) |
| Ekran sahəsi | 158.63 % (percent) |
| Arxa işıqlandırma | Direct LED (Full-Array Local Dimming) |
| HDR | HDR10 HDR10+ HLG (Hybrid Log Gamma) |
| Üfüqi baxış bucağı | 178 ° (degrees) |
| Şaquli baxış bucağı | 178 ° (degrees) |
| Local dimming - 40 zones |
3D
3D effekt əldə etmək üçün müxtəlif texnologiyalardan istifadə olunur. Hər texnologiyanın öz üstünlükləri və çatışmazlıqları var.
| 3D | No |
Tezliklər
Üfüqi və şaquli yenilənmə tezlikləri haqqında məlumat.
| Şaquli tezlik (rəqəmsal) | 100 Hz / 120 Hz (hertz) |
Kadr interpolasiyası
Bir çox Smart TV-lər daha axıcı görüntü üçün kadr interpolasiyasından istifadə edir.
| İnterpolasiya texnologiyası | Motion Rate |
| İnterpolasiya dəyəri | 240 |
| İnterpolasiya ölçü vahidi | MR |
Enerji təchizatı və sərfiyyat
Enerji təchizatı, sərfiyyat, enerji səmərəliliyi sinfi və s. haqqında məlumat.
| 110V | 100 V - 120 V (volts) |
| AC tezliyi | 50 Hz - 60 Hz (hertz) |
| Enerji sərfi (yuxu) | 0.4 W (watts) |
| Enerji sərfi (eko) | 130 W (watts) |
| Enerji sərfi (maksimum) | 300 W (watts) |
Ölçülər, çəki və rəng
Modelin ölçüləri və çəkisi (stendlə və standsız) və bazarda təqdim olunan rənglər haqqında məlumat.
| En | 1111.2 mm (millimeters) 111.12 cm (centimeters) 43.748 in (inches) 3.6457 ft (feet) |
| Hündürlük | 1051.6 mm (millimeters) 105.16 cm (centimeters) 41.4016 in (inches) 3.4501 ft (feet) |
| Dərinlik | 63.5 mm (millimeters) 6.35 cm (centimeters) 2.5 in (inches) 0.2083 ft (feet) |
| Çəki | 9.2 kg (kilograms) 20.28 lbs (pounds) |
| Stendlə en | 1831.3 mm (millimeters) 183.13 cm (centimeters) 72.0984 in (inches) 6.0082 ft (feet) |
| Stendlə hündürlük | 1140.5 mm (millimeters) 114.05 cm (centimeters) 44.9016 in (inches) 3.7418 ft (feet) |
| Stendlə dərinlik | 386.1 mm (millimeters) 38.61 cm (centimeters) 15.2008 in (inches) 1.2667 ft (feet) |
| Stendlə çəki | 48.5 kg (kilograms) 106.92 lbs (pounds) |
| Rənglər | Black |
Erqonomika
Erqonomik funksiyalar haqqında məlumat: hündürlük tənzimlənməsi, fırlanma, əyilmə və s.
| VESA montajı | Yes |
| VESA interfeysi | 600 x 400 mm |
| Çıxarılan stend | Yes |
| Hündürlük tənzimlənməsi | No |
| Fırlanma (landşaft/portret) | No |
| Sola/sağa dönmə | No |
| İrəli/arxaya əyilmə | No |
TV tuner
TV tuner müəyyən televiziya siqnalını qəbul etməyə və göstərməyə imkan verən qurğudur.
| TV tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) Clear QAM ATSC |
Çip üzərində sistem (SoC)
Mərkəzi prosessor, qrafik prosessor və yaddaş haqqında məlumat.
| CPU nüvələri | 4 |
OS, tətbiqlər və proqram xüsusiyyətləri
Əməliyyat sistemi, tətbiqlər və proqram xüsusiyyətləri haqqında məlumat (mövcuddursa).
| Əməliyyat sistemi (OS) | Tizen 4.0 |
Audio
Audio sistemi haqqında məlumat: daxili dinamiklərin sayı və gücü, dəstəklənən audio texnologiyalar.
| Dinamiklər | 2 x 10 W (watts) 2 x 10 W (watts) |
| 4.1 CH Dolby Digital Plus |
Kamera
Bir çox müasir monitor və Smart TV-lərdə daxili kamera var.
| Kamera | No |
Şəbəkə
Digər cihazlarla məlumat mübadiləsi üçün dəstəklənən şəbəkə texnologiyaları və standartlar.
| Şəbəkə | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
Bağlantı
Mövcud bağlantı portları, yuvalar və interfeyslər.
| Bağlantı | 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Cable/Antenna In (Main; F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x RS232 (C) |
| High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP) 2.2 Anynet+ (HDMI-CEC) |
Xüsusiyyətlər
Modelin bəzi əlavə funksional xüsusiyyətləri.
| Xüsusiyyətlər | AMD FreeSync technology (1080p @ 48 Hz - 120 Hz; 4K @ 48 Hz - 60 Hz) Contrast Enhancer Digital Clean View DIRECTV Extended PVR Light sensor Q Color Q Engine Q HDR Elite Quantum Dot Color Supreme UHD Dimming UHD Upscaling Ultra Black Elite Voice command |
Şəkil fayl formatları
Smart TV-lər müxtəlif şəkil formatlarını göstərə bilir.
| Şəkil formatları | JPEG GIF PNG MPO BMP |
Audio fayl formatları
Smart TV-lər müxtəlif audio formatlarını oynada bilir.
| Audio formatları/kodeklər | AAC (Advanced Audio Coding) FLAC (Free Lossless Audio Codec, .flac) M4A (MPEG-4 Audio, .m4a) MIDI MP3 (MPEG-2 Audio Layer II, .mp3) OGG (.ogg, .ogv, .oga, .ogx, .spx, .opus) WMA (Windows Media Audio, .wma) WAV (Waveform Audio File Format, .wav, .wave) APE AIFF ALAC |
Video fayl formatları
Smart TV-lər müxtəlif video formatlarını oynada bilir.
| Video formatları/kodeklər | 3GPP (3rd Generation Partnership Project, .3gp) AVI (Audio Video Interleaved, .avi) ASF (Advanced Systems Format, .asf .wma .wmv) Flash Video (.flv, .f4v, .f4p, .f4a, .f4b) H.263 H.264 / MPEG-4 Part 10 / AVC video H.265 / MPEG-H Part 2 / HEVC MKV (Matroska Multimedia Container, .mkv .mk3d .mka .mks) M2TS (Blu-ray Disc Audio-Video (BDAV) MPEG-2 Transport Stream, .m2ts, .MTS) MP4 (MPEG-4 Part 14, .mp4, .m4a, .m4p, .m4b, .m4r, .m4v) MPEG-4 RealVideo (.rv) TS (MPEG Transport Stream, .ts, .tsv, .tsa) VC-1 VP7 VP8 VP9 VOB (Video Object, .VOB) VRO (DVD-VR, .VRO) WebM WMV (Windows Media Video, .wmv) |
Sertifikatlar, standartlar və lisenziyalar
Standartlar, sertifikatlar və lisenziyalar.
| Sertifikatlar, standartlar və lisenziyalar | ENERGY STAR RoHS |
Aksesuarlar
Çox vaxt monitor və Smart TV-lərin qutusunda aksesuarlar olur.
| Aksesuarlar | Smart remote control - TM1850A |