Ekran: 42.5 in, VA, Direct LED, 3840 x 2160 pixels
Baxış bucaqları (Ü/H): 178 ° / 178 °
Yenilənmə tezliyi: 50 Hz / 60 Hz
Kadr interpolasiyası: 120 MR (Motion Rate)
TV tuner: Analog (NTSC/PAL/SECAM), ATSC, Clear QAM
Ölçülər: 1460 x 847 x 25.7 mm
Çəki: 19.6 kg
Brend, seriya, model
Brend, seriya, model və modelin alternativ adları haqqında məlumat.
| Brend | Samsung |
| Seriya | Q60A |
| Model | QE43Q60A |
| Modelin alternativ adı | QE43Q60AAUXXC GQ43Q60AAUXZG |
| Model ili | 2018 |
Ekran
Ekranın əsas xüsusiyyətləri: panel, arxa işıqlandırma, icazə, yenilənmə tezliyi və s.
| Ölçü sinfi | 42.5 in (inches) |
| Diaqonal | 1639 mm (millimeters) 163.9 cm (centimeters) 64.5276 in (inches) 5.3773 ft (feet) |
| En | 1428.48 mm (millimeters) 142.848 cm (centimeters) 56.2394 in (inches) 4.6866 ft (feet) |
| Hündürlük | 529.416 mm (millimeters) 52.9416 cm (centimeters) 20.8431 in (inches) 1.7369 ft (feet) |
| Panel növü | VA |
| Panelin bit dərinliyi | 10 bits |
| Rənglər | 1073741824 colors 30 bits |
| Tərəf nisbəti | 1.778:1 16:9 |
| İcazə | 3840 x 2160 pixels Ultra HD (UHD) / 4K / 2160p |
| Piksel addımı | 0.372 mm (millimeters) 0.0372 cm (centimeters) 0.0146 in (inches) 0.0012 ft (feet) |
| Piksel sıxlığı | 68 ppi (pixels per inch) 26 ppcm (pixels per centimeter) |
| Ekran sahəsi | 61.16 % (percent) |
| Arxa işıqlandırma | Direct LED |
| HDR | HDR10 |
| Üfüqi baxış bucağı | 178 ° (degrees) |
| Şaquli baxış bucağı | 178 ° (degrees) |
3D
3D effekt əldə etmək üçün müxtəlif texnologiyalardan istifadə olunur. Hər texnologiyanın öz üstünlükləri və çatışmazlıqları var.
| 3D | No |
Tezliklər
Üfüqi və şaquli yenilənmə tezlikləri haqqında məlumat.
| Şaquli tezlik (rəqəmsal) | 50 Hz / 60 Hz (hertz) |
Kadr interpolasiyası
Bir çox Smart TV-lər daha axıcı görüntü üçün kadr interpolasiyasından istifadə edir.
| İnterpolasiya texnologiyası | Motion Rate |
| İnterpolasiya dəyəri | 120 |
| İnterpolasiya ölçü vahidi | MR |
Enerji təchizatı və sərfiyyat
Enerji təchizatı, sərfiyyat, enerji səmərəliliyi sinfi və s. haqqında məlumat.
| 110V | 100 V - 120 V (volts) |
| AC tezliyi | 50 Hz - 60 Hz (hertz) |
| Enerji sərfi (söndürülmüş) | 0.5 W (watts) |
| Enerji sərfi (yuxu) | 1 W (watts) |
| Enerji sərfi (maksimum) | 205 W (watts) |
Ölçülər, çəki və rəng
Modelin ölçüləri və çəkisi (stendlə və standsız) və bazarda təqdim olunan rənglər haqqında məlumat.
| En | 1460 mm (millimeters) 146 cm (centimeters) 57.4803 in (inches) 4.79 ft (feet) |
| Hündürlük | 847 mm (millimeters) 84.7 cm (centimeters) 33.3465 in (inches) 2.7789 ft (feet) |
| Dərinlik | 25.7 mm (millimeters) 2.57 cm (centimeters) 1.0118 in (inches) 0.0843 ft (feet) |
| Çəki | 19.6 kg (kilograms) 43.21 lbs (pounds) |
| Stendlə en | 1460 mm (millimeters) 146 cm (centimeters) 57.4803 in (inches) 4.79 ft (feet) |
| Stendlə hündürlük | 908 mm (millimeters) 90.8 cm (centimeters) 35.748 in (inches) 2.979 ft (feet) |
| Stendlə dərinlik | 334 mm (millimeters) 33.4 cm (centimeters) 13.1496 in (inches) 1.0958 ft (feet) |
| Stendlə çəki | 20.3 kg (kilograms) 44.75 lbs (pounds) |
| Rənglər | Black |
Erqonomika
Erqonomik funksiyalar haqqında məlumat: hündürlük tənzimlənməsi, fırlanma, əyilmə və s.
| VESA montajı | Yes |
| VESA interfeysi | 400 x 200 mm |
| Çıxarılan stend | Yes |
| Hündürlük tənzimlənməsi | No |
| Fırlanma (landşaft/portret) | No |
| Sola/sağa dönmə | No |
| İrəli/arxaya əyilmə | No |
TV tuner
TV tuner müəyyən televiziya siqnalını qəbul etməyə və göstərməyə imkan verən qurğudur.
| TV tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC Clear QAM |
OS, tətbiqlər və proqram xüsusiyyətləri
Əməliyyat sistemi, tətbiqlər və proqram xüsusiyyətləri haqqında məlumat (mövcuddursa).
| Əməliyyat sistemi (OS) | Smart TV |
Audio
Audio sistemi haqqında məlumat: daxili dinamiklərin sayı və gücü, dəstəklənən audio texnologiyalar.
| Dinamiklər | 2 x 15 W (watts) |
| DBX Down firing |
Kamera
Bir çox müasir monitor və Smart TV-lərdə daxili kamera var.
| Kamera | No |
Şəbəkə
Digər cihazlarla məlumat mübadiləsi üçün dəstəklənən şəbəkə texnologiyaları və standartlar.
| Şəbəkə | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA |
Bağlantı
Mövcud bağlantı portları, yuvalar və interfeyslər.
| Bağlantı | 1 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x Ethernet RJ45 3 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Cable/Antenna In (Main; F-type female) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) 1 x Optical Audio Out 1 x 3.5 mm Audio Out |
| High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP) 2.2 |
Xüsusiyyətlər
Modelin bəzi əlavə funksional xüsusiyyətləri.
| Xüsusiyyətlər | AquoDimming AquoMotion Clear Voice Digital Noise Reduction Relevation Upscaler UHD Upscaler |
Şəkil fayl formatları
Smart TV-lər müxtəlif şəkil formatlarını göstərə bilir.
| Şəkil formatları | JPEG GIF PNG |
Audio fayl formatları
Smart TV-lər müxtəlif audio formatlarını oynada bilir.
| Audio formatları/kodeklər | AAC (Advanced Audio Coding) eAAC+ / aacPlus v2 / HE-AAC v2 FLAC (Free Lossless Audio Codec, .flac) MIDI MP3 (MPEG-2 Audio Layer II, .mp3) WMA (Windows Media Audio, .wma) WAV (Waveform Audio File Format, .wav, .wave) |
Video fayl formatları
Smart TV-lər müxtəlif video formatlarını oynada bilir.
| Video formatları/kodeklər | 3GPP (3rd Generation Partnership Project, .3gp) AVI (Audio Video Interleaved, .avi) Flash Video (.flv, .f4v, .f4p, .f4a, .f4b) H.263 H.264 / MPEG-4 Part 10 / AVC video H.265 / MPEG-H Part 2 / HEVC MKV (Matroska Multimedia Container, .mkv .mk3d .mka .mks) QuickTime (.mov, .qt) MPEG-4 TS (MPEG Transport Stream, .ts, .tsv, .tsa) VC-1 VP9 VOB (Video Object, .VOB) VRO (DVD-VR, .VRO) WebM |
İstifadə və saxlanma şərtləri
Ekranın düzgün işləməsi üçün istifadə və saxlanma mühitinə dair tələblər mövcuddur.
| İş temperaturu | 5 °C - 35 °C (degrees Celsius) 41 °F - 95 °F (degrees Fahrenheit) |
| İş rütubəti | 20 % - 80 % (percent) |