Ekran: 99.5 in, VA, Direct LED (Full Array Local Dimming), 3840 x 2160 pixels
Baxış bucaqları (Ü/H): 178 ° / 178 °
Parlaqlıq: 500 cd/m²
Statik kontrast: 5000 : 1
Yenilənmə tezliyi: 48 Hz - 144 Hz
TV tuner: Analog (NTSC/PAL/SECAM), DVB-T, DVB-T2, DVB-C, DVB-S, DVB-S2
SoC: MediaTek Pentonic 700 (MT9618)
Prosessor: ARM Cortex-A73, 1400 MHz,
Nüvələr: 4
Ölçülər: 2235 x 1286 x 101 mm
Çəki: 60 kg
Brend, seriya, model
Brend, seriya, model və modelin alternativ adları haqqında məlumat.
| Brend | Hisense |
| Seriya | E7NQ Pro |
| Model | 100E7NQ Pro |
| Modelin alternativ adı | 100E77NQ Pro |
| Model ili | 2024 |
Ekran
Ekranın əsas xüsusiyyətləri: panel, arxa işıqlandırma, icazə, yenilənmə tezliyi və s.
| Ölçü sinfi | 99.5 in (inches) |
| Diaqonal | 2527 mm (millimeters) 252.7 cm (centimeters) 99.4882 in (inches) 8.2907 ft (feet) |
| En | 2203.2 mm (millimeters) 220.32 cm (centimeters) 86.7402 in (inches) 7.2283 ft (feet) |
| Hündürlük | 1239.3 mm (millimeters) 123.93 cm (centimeters) 48.7913 in (inches) 4.0659 ft (feet) |
| Panel növü | VA |
| Panelin bit dərinliyi | 10 bits (8 bits + FRC) |
| FRC | Yes |
| Rənglər | 1073741824 colors 30 bits |
| Tərəf nisbəti | 1.778:1 16:9 |
| İcazə | 3840 x 2160 pixels Ultra HD (UHD) / 4K / 2160p |
| Piksel addımı | 0.574 mm (millimeters) 0.0574 cm (centimeters) 0.0226 in (inches) 0.0019 ft (feet) |
| Piksel sıxlığı | 44 ppi (pixels per inch) 17 ppcm (pixels per centimeter) |
| Ekran sahəsi | 95 % (percent) |
| Arxa işıqlandırma | Direct LED (Full Array Local Dimming) |
| Parlaqlıq | 500 cd/m² (candela per square meter) |
| Pik parlaqlıq | 800 cd/m² (candela per square meter) |
| Statik kontrast | 5000 : 1 |
| HDR | HDR10 Dolby Vision HDR10+ Dolby Vision Gaming |
| Üfüqi baxış bucağı | 178 ° (degrees) |
| Şaquli baxış bucağı | 178 ° (degrees) |
| Minimum cavab müddəti | 6.5 ms (milliseconds) 0.0065 s (seconds) |
| Giriş gecikməsi | 9.8 ms (milliseconds) 0.0098 s (seconds) |
| Local dimming zones - 256 |
3D
3D effekt əldə etmək üçün müxtəlif texnologiyalardan istifadə olunur. Hər texnologiyanın öz üstünlükləri və çatışmazlıqları var.
| 3D | No |
Tezliklər
Üfüqi və şaquli yenilənmə tezlikləri haqqında məlumat.
| Şaquli tezlik (rəqəmsal) | 48 Hz - 144 Hz (hertz) |
Enerji təchizatı və sərfiyyat
Enerji təchizatı, sərfiyyat, enerji səmərəliliyi sinfi və s. haqqında məlumat.
| 110V | 100 V - 120 V (volts) |
| 220V | 220 V - 240 V (volts) |
| AC tezliyi | 50 Hz - 60 Hz (hertz) |
| Enerji sərfi (yuxu) | 0.5 W (watts) |
| Enerji sərfi (maksimum) | 490 W (watts) |
| Enerji səmərəliliyi sinfi | E |
Ölçülər, çəki və rəng
Modelin ölçüləri və çəkisi (stendlə və standsız) və bazarda təqdim olunan rənglər haqqında məlumat.
| En | 2235 mm (millimeters) 223.5 cm (centimeters) 87.9921 in (inches) 7.3327 ft (feet) |
| Hündürlük | 1286 mm (millimeters) 128.6 cm (centimeters) 50.6299 in (inches) 4.2192 ft (feet) |
| Dərinlik | 101 mm (millimeters) 10.1 cm (centimeters) 3.9764 in (inches) 0.3314 ft (feet) |
| Çəki | 60 kg (kilograms) 132.28 lbs (pounds) |
| Stendlə en | 2235 mm (millimeters) 223.5 cm (centimeters) 87.9921 in (inches) 7.3327 ft (feet) |
| Stendlə hündürlük | 1322 mm (millimeters) 132.2 cm (centimeters) 52.0472 in (inches) 4.3373 ft (feet) |
| Stendlə dərinlik | 500 mm (millimeters) 50 cm (centimeters) 19.685 in (inches) 1.6404 ft (feet) |
| Stendlə çəki | 62.5 kg (kilograms) 137.79 lbs (pounds) |
| Qutu eni | 2402 mm (millimeters) 240.2 cm (centimeters) 94.5669 in (inches) 7.8806 ft (feet) |
| Qutu hündürlüyü | 1514 mm (millimeters) 151.4 cm (centimeters) 59.6063 in (inches) 4.9672 ft (feet) |
| Qutu dərinliyi | 325 mm (millimeters) 32.5 cm (centimeters) 12.7953 in (inches) 1.0663 ft (feet) |
| Qutu çəkisi | 97 kg (kilograms) 213.85 lbs (pounds) |
| Stend eni | 1393 mm (millimeters) 139.3 cm (centimeters) 54.8425 in (inches) 4.5702 ft (feet) |
| Stend dərinliyi | 500 mm (millimeters) 50 cm (centimeters) 19.685 in (inches) 1.6404 ft (feet) |
| Rənglər | Black |
Erqonomika
Erqonomik funksiyalar haqqında məlumat: hündürlük tənzimlənməsi, fırlanma, əyilmə və s.
| VESA montajı | Yes |
| VESA interfeysi | 600 x 400 mm |
| Çıxarılan stend | Yes |
| Hündürlük tənzimlənməsi | No |
| Fırlanma (landşaft/portret) | No |
| Sola/sağa dönmə | No |
| İrəli/arxaya əyilmə | No |
TV tuner
TV tuner müəyyən televiziya siqnalını qəbul etməyə və göstərməyə imkan verən qurğudur.
| TV tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Çip üzərində sistem (SoC)
Mərkəzi prosessor, qrafik prosessor və yaddaş haqqında məlumat.
| Prosessor brendi | Hi-View Engine (4K) |
| SoC | MediaTek Pentonic 700 (MT9618) |
| Prosessor (CPU) | ARM Cortex-A73 |
| CPU nüvələri | 4 |
| CPU tezliyi | 1400 MHz (megahertz) |
| GPU | ARM Mali-G52 MC1 |
| GPU nüvələri | 1 |
| RAM tipi | DDR4 |
OS, tətbiqlər və proqram xüsusiyyətləri
Əməliyyat sistemi, tətbiqlər və proqram xüsusiyyətləri haqqında məlumat (mövcuddursa).
| Əməliyyat sistemi (OS) | VIDAA U7.6 |
Audio
Audio sistemi haqqında məlumat: daxili dinamiklərin sayı və gücü, dəstəklənən audio texnologiyalar.
| Dinamiklər | 2 x 15 W (watts) |
| Subvufer | 1 x 20 W (watts) |
| 2.1 CH Dolby Atmos Dolby Audio (MS12) DTS Virtual: X Nicam Stereo WiSA SoundSend |
Kamera
Bir çox müasir monitor və Smart TV-lərdə daxili kamera var.
| Kamera | No |
Şəbəkə
Digər cihazlarla məlumat mübadiləsi üçün dəstəklənən şəbəkə texnologiyaları və standartlar.
| Şəbəkə | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.2 Anyview Cast |
Bağlantı
Mövcud bağlantı portları, yuvalar və interfeyslər.
| Bağlantı | 1 x USB 2.0 1 x USB 3.0 1 x Ethernet RJ45 2 x HDMI 2.0 2 x HDMI 2.1 1 x Satellite In (F-type female) 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x Optical Audio Out 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Antenna (RF) (female) 1 x CI+ 1.4 |
| Auto Low Latency Mode (ALLM) on all HDMI ports Enhanced Audio Return Channel (eARC) on HDMI 3 High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP) High Frame Rate (HFR) on HDMI 3 and HDMI 4 Variable Refresh Rate (VRR) on HDMI 3 and HDMI 4 |
Xüsusiyyətlər
Modelin bəzi əlavə funksional xüsusiyyətləri.
| Xüsusiyyətlər | 3D Digital Comb Filter 4K upscaling AI Picture AI Sports Mode Alexa AMD FreeSync Premium Pro Apple AirPlay2 Apple Homekit Digital Noise Reduction Disney+ Filmmaker Mode Game Mode Pro Gaming Bar Light Sensor Motion Estimation Motion Compensation (MEMC) Netflix Prime Video Quantum Dot Color Smooth Motion Total HDR Solution VIDAA Voice Voice Command Wide Color Gamut YouTube |
Şəkil fayl formatları
Smart TV-lər müxtəlif şəkil formatlarını göstərə bilir.
| Şəkil formatları | JPEG GIF PNG BMP |
Audio fayl formatları
Smart TV-lər müxtəlif audio formatlarını oynada bilir.
| Audio formatları/kodeklər | 3GPP (3rd Generation Partnership Project, .3gp) AAC (Advanced Audio Coding) AAC+ / aacPlus / HE-AAC v1 FLAC (Free Lossless Audio Codec, .flac) M4A (MPEG-4 Audio, .m4a) MP3 (MPEG-2 Audio Layer II, .mp3) WMA (Windows Media Audio, .wma) WAV (Waveform Audio File Format, .wav, .wave) |
Video fayl formatları
Smart TV-lər müxtəlif video formatlarını oynada bilir.
| Video formatları/kodeklər | 3GPP (3rd Generation Partnership Project, .3gp) AVI (Audio Video Interleaved, .avi) DivX (.avi, .divx, .mkv) H.263 H.264 / MPEG-4 Part 10 / AVC video H.265 / MPEG-H Part 2 / HEVC MKV (Matroska Multimedia Container, .mkv .mk3d .mka .mks) MP4 (MPEG-4 Part 14, .mp4, .m4a, .m4p, .m4b, .m4r, .m4v) MPEG-4 VC-1 VP8 VP9 WebM WMV (Windows Media Video, .wmv) Xvid AV1 |
İstifadə və saxlanma şərtləri
Ekranın düzgün işləməsi üçün istifadə və saxlanma mühitinə dair tələblər mövcuddur.
| İş temperaturu | 5 °C - 35 °C (degrees Celsius) 41 °F - 95 °F (degrees Fahrenheit) |
| İş rütubəti | 20 % - 80 % (percent) |
| Saxlanma temperaturu | -15 °C - 45 °C (degrees Celsius) 5 °F - 113 °F (degrees Fahrenheit) |
| Saxlanma rütubəti | 10 % - 70 % (percent) |
Aksesuarlar
Çox vaxt monitor və Smart TV-lərin qutusunda aksesuarlar olur.
| Aksesuarlar | Voice remote control |