Ekran: 110 in, IPS-ADS, Mini LED X, 3840 x 2160 pixels
Baxış bucaqları (Ü/H): 178 ° / 178 °
Parlaqlıq: 700 cd/m²
Statik kontrast: 2000 : 1
Yenilənmə tezliyi: 48 Hz - 144 Hz
TV tuner: Analog (NTSC/PAL/SECAM), DVB-T, DVB-T2, DVB-C2, DVB-S, DVB-S2
SoC: MediaTek Pentonic 700 (MT9653)
Prosessor: 2x ARM Cortex-A73, 2x ARM Cortex-A73, 1390 MHz,
Nüvələr: 4
Ölçülər: 2530 x 1425 x 48 mm
Çəki: 102 kg
Brend, seriya, model
Brend, seriya, model və modelin alternativ adları haqqında məlumat.
| Brend | Hisense |
| Seriya | UXN |
| Model | 110UXNQ |
| Modelin alternativ adı | 110UXNQTUK |
| Model ili | 2024 |
Ekran
Ekranın əsas xüsusiyyətləri: panel, arxa işıqlandırma, icazə, yenilənmə tezliyi və s.
| Ölçü sinfi | 110 in (inches) |
| Diaqonal | 2794 mm (millimeters) 279.4 cm (centimeters) 110 in (inches) 9.1667 ft (feet) |
| En | 2436.48 mm (millimeters) 243.648 cm (centimeters) 95.9244 in (inches) 7.9937 ft (feet) |
| Hündürlük | 1370.52 mm (millimeters) 137.052 cm (centimeters) 53.9575 in (inches) 4.4965 ft (feet) |
| Panel növü | IPS-ADS |
| Panelin bit dərinliyi | 10 bits (8 bits + FRC) |
| FRC | Yes |
| Rənglər | 1073741824 colors 30 bits |
| Tərəf nisbəti | 1.778:1 16:9 |
| İcazə | 3840 x 2160 pixels Ultra HD (UHD) / 4K / 2160p |
| Piksel addımı | 0.635 mm (millimeters) 0.0635 cm (centimeters) 0.025 in (inches) 0.0021 ft (feet) |
| Piksel sıxlığı | 40 ppi (pixels per inch) 15 ppcm (pixels per centimeter) |
| Ekran sahəsi | 92.62 % (percent) |
| Arxa işıqlandırma | Mini LED X |
| DCI P3 | 100 % (percent) |
| Parlaqlıq | 700 cd/m² (candela per square meter) |
| Pik parlaqlıq | 10000 cd/m² (candela per square meter) |
| Statik kontrast | 2000 : 1 |
| HDR | Dolby Vision Dolby Vision IQ HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ HDR10+ Adaptive |
| Üfüqi baxış bucağı | 178 ° (degrees) |
| Şaquli baxış bucağı | 178 ° (degrees) |
| Örtük | Anti-glare/Matte |
| Hisense ULED X Local dimming zones - 40960 Obsidian Black Low Reflection Screen Dynamic X-Display 16-bit Mini LED management 15608 points LUT color managerment |
3D
3D effekt əldə etmək üçün müxtəlif texnologiyalardan istifadə olunur. Hər texnologiyanın öz üstünlükləri və çatışmazlıqları var.
| 3D | No |
Tezliklər
Üfüqi və şaquli yenilənmə tezlikləri haqqında məlumat.
| Şaquli tezlik (rəqəmsal) | 48 Hz - 144 Hz (hertz) |
Enerji təchizatı və sərfiyyat
Enerji təchizatı, sərfiyyat, enerji səmərəliliyi sinfi və s. haqqında məlumat.
| 110V | 100 V - 120 V (volts) |
| 220V | 220 V - 240 V (volts) |
| AC tezliyi | 50 Hz - 60 Hz (hertz) |
| Enerji sərfi (yuxu) | 0.5 W (watts) |
| Enerji sərfi (orta) | 220 W (watts) |
| Enerji sərfi (maksimum) | 650 W (watts) |
| Enerji səmərəliliyi sinfi | G |
Ölçülər, çəki və rəng
Modelin ölçüləri və çəkisi (stendlə və standsız) və bazarda təqdim olunan rənglər haqqında məlumat.
| En | 2530 mm (millimeters) 253 cm (centimeters) 99.6063 in (inches) 8.3005 ft (feet) |
| Hündürlük | 1425 mm (millimeters) 142.5 cm (centimeters) 56.1024 in (inches) 4.6752 ft (feet) |
| Dərinlik | 48 mm (millimeters) 4.8 cm (centimeters) 1.8898 in (inches) 0.1575 ft (feet) |
| Çəki | 102 kg (kilograms) 224.87 lbs (pounds) |
| Stendlə en | 2530 mm (millimeters) 253 cm (centimeters) 99.6063 in (inches) 8.3005 ft (feet) |
| Stendlə hündürlük | 1470 mm (millimeters) 147 cm (centimeters) 57.874 in (inches) 4.8228 ft (feet) |
| Stendlə dərinlik | 487 mm (millimeters) 48.7 cm (centimeters) 19.1732 in (inches) 1.5978 ft (feet) |
| Stendlə çəki | 108 kg (kilograms) 238.1 lbs (pounds) |
| Qutu eni | 2830 mm (millimeters) 283 cm (centimeters) 111.417 in (inches) 9.2848 ft (feet) |
| Qutu hündürlüyü | 1774 mm (millimeters) 177.4 cm (centimeters) 69.8425 in (inches) 5.8202 ft (feet) |
| Qutu dərinliyi | 285 mm (millimeters) 28.5 cm (centimeters) 11.2205 in (inches) 0.935 ft (feet) |
| Qutu çəkisi | 157 kg (kilograms) 346.13 lbs (pounds) |
| Stend eni | 2190 mm (millimeters) 219 cm (centimeters) 86.2205 in (inches) 7.185 ft (feet) |
| Stend dərinliyi | 486 mm (millimeters) 48.6 cm (centimeters) 19.1339 in (inches) 1.5945 ft (feet) |
| Rənglər | Anthracite |
Erqonomika
Erqonomik funksiyalar haqqında məlumat: hündürlük tənzimlənməsi, fırlanma, əyilmə və s.
| VESA montajı | Yes |
| VESA interfeysi | 1100 x 600 |
| Çıxarılan stend | Yes |
| Hündürlük tənzimlənməsi | Yes |
| Hündürlük tənzimlənmə diapazonu | 25 mm (millimeters) 2.5 cm (centimeters) 0.9843 in (inches) 0.082 ft (feet) |
| Fırlanma (landşaft/portret) | No |
| Sola/sağa dönmə | No |
| İrəli/arxaya əyilmə | No |
TV tuner
TV tuner müəyyən televiziya siqnalını qəbul etməyə və göstərməyə imkan verən qurğudur.
| TV tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C2 DVB-S DVB-S2 |
Çip üzərində sistem (SoC)
Mərkəzi prosessor, qrafik prosessor və yaddaş haqqında məlumat.
| Prosessor brendi | Hi-View Engine X |
| SoC | MediaTek Pentonic 700 (MT9653) |
| Prosessor (CPU) | 2x ARM Cortex-A73, 2x ARM Cortex-A73 |
| CPU nüvələri | 4 |
| CPU tezliyi | 1390 MHz (megahertz) |
| GPU | ARM Mali-G52 MC1 |
| GPU nüvələri | 1 |
| GPU tezliyi | 650 MHz (megahertz) |
| MT9653 = MT5896 |
OS, tətbiqlər və proqram xüsusiyyətləri
Əməliyyat sistemi, tətbiqlər və proqram xüsusiyyətləri haqqında məlumat (mövcuddursa).
| Əməliyyat sistemi (OS) | VIDAA 7.6 |
Audio
Audio sistemi haqqında məlumat: daxili dinamiklərin sayı və gücü, dəstəklənən audio texnologiyalar.
| 94 W 4.2.2 CH CineStage X Surround Dolby Atmos Dolby Audio (MS12) DTS: X Side- and top-firing speakers WiSA Ready speakers |
Kamera
Bir çox müasir monitor və Smart TV-lərdə daxili kamera var.
| Kamera | No |
Şəbəkə
Digər cihazlarla məlumat mübadiləsi üçün dəstəklənən şəbəkə texnologiyaları və standartlar.
| Şəbəkə | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) 802.11ax (IEEE 802.11ax, Wi-Fi 6) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.3 Anyview Cast |
Bağlantı
Mövcud bağlantı portları, yuvalar və interfeyslər.
| Bağlantı | 1 x USB 2.0 1 x USB 3.0 1 x Ethernet RJ45 2 x HDMI 2.0 (b; ARC; CEC) 2 x HDMI 2.1 1 x Satellite In (F-type female) 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x Optical Audio Out 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Antenna (RF) (female) 1 x CI+ |
| Auto Low Latency Mode (ALLM) on all HDMI ports Enhanced Audio Return Channel (eARC) on HDMI 3 High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP) High Frame Rate (HFR) on HDMI 3 and HDMI 4 Variable Refresh Rate (VRR) on HDMI 3 and HDMI 4 |
Xüsusiyyətlər
Modelin bəzi əlavə funksional xüsusiyyətləri.
| Xüsusiyyətlər | 3D Color Master Pro 4K AI upscaling AI Contrast AI Depth Enhancer AI Energy AI Noise Reduction AI Picture AI Scenario Picture Optimizer AI Sound AI Sports Mode AI Super Resolution 2.0 Alexa AMD FreeSync Premium Pro Apple AirPlay Apple Home Disney+ Dynamic Tone Mapping Pro Filmmaker Mode Game Mode Pro Gaming Bar Google Assistant IMAX Enhanced Light Sensor Motion Estimation Motion Compensation (MEMC) Netflix Prime Video Quantum Dot Color Total Ambient Adaptive Total HDR Solution Ultra Viewing Angle Wide Color Gamut YouTube |
Şəkil fayl formatları
Smart TV-lər müxtəlif şəkil formatlarını göstərə bilir.
| Şəkil formatları | JPEG GIF PNG BMP |
Audio fayl formatları
Smart TV-lər müxtəlif audio formatlarını oynada bilir.
| Audio formatları/kodeklər | 3GPP (3rd Generation Partnership Project, .3gp) AAC (Advanced Audio Coding) AAC+ / aacPlus / HE-AAC v1 FLAC (Free Lossless Audio Codec, .flac) M4A (MPEG-4 Audio, .m4a) MP3 (MPEG-2 Audio Layer II, .mp3) WMA (Windows Media Audio, .wma) WAV (Waveform Audio File Format, .wav, .wave) |
Video fayl formatları
Smart TV-lər müxtəlif video formatlarını oynada bilir.
| Video formatları/kodeklər | 3GPP (3rd Generation Partnership Project, .3gp) AVI (Audio Video Interleaved, .avi) DivX (.avi, .divx, .mkv) H.263 H.264 / MPEG-4 Part 10 / AVC video H.265 / MPEG-H Part 2 / HEVC MKV (Matroska Multimedia Container, .mkv .mk3d .mka .mks) MP4 (MPEG-4 Part 14, .mp4, .m4a, .m4p, .m4b, .m4r, .m4v) MPEG-4 VC-1 VP8 VP9 WebM WMV (Windows Media Video, .wmv) Xvid AV1 |
İstifadə və saxlanma şərtləri
Ekranın düzgün işləməsi üçün istifadə və saxlanma mühitinə dair tələblər mövcuddur.
| İş temperaturu | 5 °C - 35 °C (degrees Celsius) 41 °F - 95 °F (degrees Fahrenheit) |
| İş rütubəti | 20 % - 80 % (percent) |
| Saxlanma temperaturu | -15 °C - 45 °C (degrees Celsius) 5 °F - 113 °F (degrees Fahrenheit) |
| Saxlanma rütubəti | 10 % - 70 % (percent) |
Aksesuarlar
Çox vaxt monitor və Smart TV-lərin qutusunda aksesuarlar olur.
| Aksesuarlar | Backlit Voice Remote |