Ekran: 64.5 in, VA, Direct LED (Full-Array Local Dimming), 3840 x 2160 pixels
Baxış bucaqları (Ü/H): 176 ° / 176 °
Parlaqlıq: 500 cd/m²
Statik kontrast: 5000 : 1
Yenilənmə tezliyi: 100 Hz / 120 Hz
sRGB: 140 %
Kadr interpolasiyası: 1200 SMR (Smart Motion Rate)
TV tuner: Analog (NTSC/PAL/SECAM), ATSC, Clear QAM
Prosessor: ARM Cortex-A53, 1200 MHz,
Nüvələr: 4
RAM: 2 GB
Yaddaş: 8 GB
Ölçülər: 1446 x 839 x 152 mm
Çəki: 28 kg
Brend, seriya, model
Brend, seriya, model və modelin alternativ adları haqqında məlumat.
| Brend | Hisense |
| Seriya | H10 |
| Model | 65H10B |
| Model ili | 2015 |
Ekran
Ekranın əsas xüsusiyyətləri: panel, arxa işıqlandırma, icazə, yenilənmə tezliyi və s.
| Ölçü sinfi | 64.5 in (inches) |
| Diaqonal | 1639 mm (millimeters) 163.9 cm (centimeters) 64.5276 in (inches) 5.3773 ft (feet) |
| En | 1428.48 mm (millimeters) 142.848 cm (centimeters) 56.2394 in (inches) 4.6866 ft (feet) |
| Hündürlük | 803.52 mm (millimeters) 80.352 cm (centimeters) 31.6346 in (inches) 2.6362 ft (feet) |
| Əyrilik radiusu | 4000 mm (millimeters) 400 cm (centimeters) 157.48 in (inches) 13.1234 ft (feet) |
| Panel istehsalçısı | Hisense |
| Panel modeli | HD650FUD-B31 |
| Panel növü | VA |
| Panelin bit dərinliyi | 10 bits |
| Rənglər | 1073741824 colors 30 bits |
| Tərəf nisbəti | 1.778:1 16:9 |
| İcazə | 3840 x 2160 pixels Ultra HD (UHD) / 4K / 2160p |
| Piksel addımı | 0.372 mm (millimeters) 0.0372 cm (centimeters) 0.0146 in (inches) 0.0012 ft (feet) |
| Piksel sıxlığı | 68 ppi (pixels per inch) 26 ppcm (pixels per centimeter) |
| Ekran sahəsi | 94.61 % (percent) |
| Arxa işıqlandırma | Direct LED (Full-Array Local Dimming) |
| sRGB | 140 % (percent) |
| DCI P3 | 92 % (percent) |
| Parlaqlıq | 500 cd/m² (candela per square meter) |
| Statik kontrast | 5000 : 1 |
| Üfüqi baxış bucağı | 176 ° (degrees) |
| Şaquli baxış bucağı | 176 ° (degrees) |
| Minimum cavab müddəti | 6 ms (milliseconds) 0.0060 s (seconds) |
| Giriş gecikməsi | 48 ms (milliseconds) 0.0480 s (seconds) |
| Local dimming - 240 zones |
3D
3D effekt əldə etmək üçün müxtəlif texnologiyalardan istifadə olunur. Hər texnologiyanın öz üstünlükləri və çatışmazlıqları var.
| 3D | Yes |
| Technology | Active 3D |
Tezliklər
Üfüqi və şaquli yenilənmə tezlikləri haqqında məlumat.
| Şaquli tezlik (rəqəmsal) | 100 Hz / 120 Hz (hertz) |
Kadr interpolasiyası
Bir çox Smart TV-lər daha axıcı görüntü üçün kadr interpolasiyasından istifadə edir.
| İnterpolasiya texnologiyası | Smart Motion Rate |
| İnterpolasiya dəyəri | 1200 |
| İnterpolasiya ölçü vahidi | SMR |
Enerji təchizatı və sərfiyyat
Enerji təchizatı, sərfiyyat, enerji səmərəliliyi sinfi və s. haqqında məlumat.
| 110V | 100 V - 120 V (volts) |
| AC tezliyi | 50 Hz - 60 Hz (hertz) |
| Enerji sərfi (söndürülmüş) | 0.5 W (watts) |
| Enerji sərfi (yuxu) | 0.5 W (watts) |
Ölçülər, çəki və rəng
Modelin ölçüləri və çəkisi (stendlə və standsız) və bazarda təqdim olunan rənglər haqqında məlumat.
| En | 1446 mm (millimeters) 144.6 cm (centimeters) 56.9291 in (inches) 4.7441 ft (feet) |
| Hündürlük | 839 mm (millimeters) 83.9 cm (centimeters) 33.0315 in (inches) 2.7526 ft (feet) |
| Dərinlik | 152 mm (millimeters) 15.2 cm (centimeters) 5.9843 in (inches) 0.4987 ft (feet) |
| Çəki | 28 kg (kilograms) 61.73 lbs (pounds) |
| Stendlə en | 1446 mm (millimeters) 144.6 cm (centimeters) 56.9291 in (inches) 4.7441 ft (feet) |
| Stendlə hündürlük | 877 mm (millimeters) 87.7 cm (centimeters) 34.5276 in (inches) 2.8773 ft (feet) |
| Stendlə dərinlik | 288 mm (millimeters) 28.8 cm (centimeters) 11.3386 in (inches) 0.9449 ft (feet) |
| Stendlə çəki | 32 kg (kilograms) 70.55 lbs (pounds) |
| Rənglər | Black |
Erqonomika
Erqonomik funksiyalar haqqında məlumat: hündürlük tənzimlənməsi, fırlanma, əyilmə və s.
| VESA montajı | Yes |
| VESA interfeysi | 400 x 400 mm |
| Çıxarılan stend | Yes |
| Hündürlük tənzimlənməsi | No |
| Fırlanma (landşaft/portret) | No |
| Sola/sağa dönmə | No |
| İrəli/arxaya əyilmə | Yes |
| Arxaya əyilmə | 6 ° (degrees) |
TV tuner
TV tuner müəyyən televiziya siqnalını qəbul etməyə və göstərməyə imkan verən qurğudur.
| TV tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC Clear QAM |
Çip üzərində sistem (SoC)
Mərkəzi prosessor, qrafik prosessor və yaddaş haqqında məlumat.
| Prosessor (CPU) | ARM Cortex-A53 |
| CPU nüvələri | 4 |
| CPU tezliyi | 1200 MHz (megahertz) |
| GPU | ARM Mali-450 |
| RAM həcmi | 2 GB (gigabytes) |
| RAM tipi | LPDDR3 |
| Yaddaş | 8 GB (gigabytes) |
OS, tətbiqlər və proqram xüsusiyyətləri
Əməliyyat sistemi, tətbiqlər və proqram xüsusiyyətləri haqqında məlumat (mövcuddursa).
| Əməliyyat sistemi (OS) | VIDAA 1.0 |
Audio
Audio sistemi haqqında məlumat: daxili dinamiklərin sayı və gücü, dəstəklənən audio texnologiyalar.
| Dinamiklər | 2 x 20 W (watts) |
| Class D amplifier Dolby Audio DTS |
Kamera
Bir çox müasir monitor və Smart TV-lərdə daxili kamera var.
| Kamera | No |
Şəbəkə
Digər cihazlarla məlumat mübadiləsi üçün dəstəklənən şəbəkə texnologiyaları və standartlar.
| Şəbəkə | LAN Wi-Fi 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz DLNA |
Bağlantı
Mövcud bağlantı portları, yuvalar və interfeyslər.
| Bağlantı | 2 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x USB 3.0 (max 1 A) 1 x Ethernet RJ45 2 x HDMI 1.4 2 x HDMI 2.0 (ARC; CEC; MHL) 1 x Cable/Antenna In (Main; F-type female) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) 1 x S/PDIF 1 x 3.5 mm Audio Out |
| High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP) 2.2 |
Xüsusiyyətlər
Modelin bəzi əlavə funksional xüsusiyyətləri.
| Xüsusiyyətlər | Quantum Dot Enhancement Film PVR Ultra HD Upscaling |
Şəkil fayl formatları
Smart TV-lər müxtəlif şəkil formatlarını göstərə bilir.
| Şəkil formatları | JPEG GIF PNG |
Audio fayl formatları
Smart TV-lər müxtəlif audio formatlarını oynada bilir.
| Audio formatları/kodeklər | AAC (Advanced Audio Coding) eAAC+ / aacPlus v2 / HE-AAC v2 FLAC (Free Lossless Audio Codec, .flac) MIDI MP3 (MPEG-2 Audio Layer II, .mp3) WMA (Windows Media Audio, .wma) WAV (Waveform Audio File Format, .wav, .wave) |
Video fayl formatları
Smart TV-lər müxtəlif video formatlarını oynada bilir.
| Video formatları/kodeklər | 3GPP (3rd Generation Partnership Project, .3gp) AVI (Audio Video Interleaved, .avi) Flash Video (.flv, .f4v, .f4p, .f4a, .f4b) H.263 H.264 / MPEG-4 Part 10 / AVC video H.265 / MPEG-H Part 2 / HEVC MKV (Matroska Multimedia Container, .mkv .mk3d .mka .mks) QuickTime (.mov, .qt) MPEG-4 TS (MPEG Transport Stream, .ts, .tsv, .tsa) VC-1 VP9 VOB (Video Object, .VOB) VRO (DVD-VR, .VRO) WebM |
Sertifikatlar, standartlar və lisenziyalar
Standartlar, sertifikatlar və lisenziyalar.
| Sertifikatlar, standartlar və lisenziyalar | ENERGY STAR |
İstifadə və saxlanma şərtləri
Ekranın düzgün işləməsi üçün istifadə və saxlanma mühitinə dair tələblər mövcuddur.
| İş temperaturu | 5 °C - 35 °C (degrees Celsius) 41 °F - 95 °F (degrees Fahrenheit) |
| İş rütubəti | 20 % - 80 % (percent) |