Ekran: 26.5 in, QD-OLED, 2560 x 1440 pixels
Baxış bucaqları (Ü/H): 178 ° / 178 °
Parlaqlıq: 300 cd/m²
Statik kontrast: 1500000 : 1
Yenilənmə tezliyi: 48 Hz - 500 Hz
Ölçülər: 610.91 x 357.25 x 82.93 mm
Çəki: 4.88 kg
Brend, seriya, model
Brend, seriya, model və modelin alternativ adları haqqında məlumat.
| Brend | BenQ |
| Model | EX271QZ |
| Modelin alternativ adı | MOBIUZ EX271QZ |
| Model ili | 2025 |
Ekran
Ekranın əsas xüsusiyyətləri: panel, arxa işıqlandırma, icazə, yenilənmə tezliyi və s.
| Ölçü sinfi | 26.5 in (inches) |
| Diaqonal | 673.1 mm (millimeters) 67.31 cm (centimeters) 26.5 in (inches) 2.2083 ft (feet) |
| En | 590.42 mm (millimeters) 59.042 cm (centimeters) 23.2449 in (inches) 1.9371 ft (feet) |
| Hündürlük | 333.72 mm (millimeters) 33.372 cm (centimeters) 13.1386 in (inches) 1.0949 ft (feet) |
| Panel istehsalçısı | Samsung |
| Panel növü | QD-OLED |
| Panelin bit dərinliyi | 10 bits |
| FRC | No |
| Rənglər | 1073741824 colors 30 bits |
| Tərəf nisbəti | 1.778:1 16:9 |
| İcazə | 2560 x 1440 pixels Quad HD (QHD) / 1440p |
| Piksel addımı | 0.229 mm (millimeters) 0.0229 cm (centimeters) 0.009 in (inches) 0.0008 ft (feet) |
| Piksel sıxlığı | 110 ppi (pixels per inch) 43 ppcm (pixels per centimeter) |
| Ekran sahəsi | 90.28 % (percent) |
| DCI P3 | 99 % (percent) |
| Parlaqlıq | 300 cd/m² (candela per square meter) |
| Pik parlaqlıq | 1000 cd/m² (candela per square meter) |
| Statik kontrast | 1500000 : 1 |
| HDR | DisplayHDR 500 True Black |
| Üfüqi baxış bucağı | 178 ° (degrees) |
| Şaquli baxış bucağı | 178 ° (degrees) |
| Minimum cavab müddəti | 0.03 ms (milliseconds) 0.0000 s (seconds) |
| Örtük | Anti-glare/Matte |
3D
3D effekt əldə etmək üçün müxtəlif texnologiyalardan istifadə olunur. Hər texnologiyanın öz üstünlükləri və çatışmazlıqları var.
| 3D | No |
Tezliklər
Üfüqi və şaquli yenilənmə tezlikləri haqqında məlumat.
| Üfüqi tezlik (rəqəmsal) | 30 kHz - 510 kHz (kilohertz) |
| Şaquli tezlik (rəqəmsal) | 48 Hz - 500 Hz (hertz) |
Enerji təchizatı və sərfiyyat
Enerji təchizatı, sərfiyyat, enerji səmərəliliyi sinfi və s. haqqında məlumat.
| 110V | 100 V - 120 V (volts) |
| 220V | 220 V - 240 V (volts) |
| AC tezliyi | 50 Hz - 60 Hz (hertz) |
| Enerji sərfi (söndürülmüş) | 0.3 W (watts) |
| Enerji sərfi (yuxu) | 0.5 W (watts) |
| Enerji sərfi (orta) | 31 W (watts) |
| Enerji sərfi (maksimum) | 130 W (watts) |
Ölçülər, çəki və rəng
Modelin ölçüləri və çəkisi (stendlə və standsız) və bazarda təqdim olunan rənglər haqqında məlumat.
| En | 610.91 mm (millimeters) 61.091 cm (centimeters) 24.0516 in (inches) 2.0043 ft (feet) |
| Hündürlük | 357.25 mm (millimeters) 35.725 cm (centimeters) 14.065 in (inches) 1.1721 ft (feet) |
| Dərinlik | 82.93 mm (millimeters) 8.293 cm (centimeters) 3.265 in (inches) 0.2721 ft (feet) |
| Çəki | 4.88 kg (kilograms) 10.76 lbs (pounds) |
| Stendlə en | 610.91 mm (millimeters) 61.091 cm (centimeters) 24.0516 in (inches) 2.0043 ft (feet) |
| Stendlə hündürlük | 437.26 mm (millimeters) 43.726 cm (centimeters) 17.215 in (inches) 1.4346 ft (feet) |
| Stendlə dərinlik | 223.48 mm (millimeters) 22.348 cm (centimeters) 8.7984 in (inches) 0.7332 ft (feet) |
| Stendlə çəki | 7.17 kg (kilograms) 15.81 lbs (pounds) |
| Stend dərinliyi | 223.48 mm (millimeters) 22.348 cm (centimeters) 8.7984 in (inches) 0.7332 ft (feet) |
| Rənglər | White |
Erqonomika
Erqonomik funksiyalar haqqında məlumat: hündürlük tənzimlənməsi, fırlanma, əyilmə və s.
| VESA montajı | Yes |
| VESA interfeysi | 100 x 100 mm |
| Çıxarılan stend | Yes |
| Hündürlük tənzimlənməsi | Yes |
| Hündürlük tənzimlənmə diapazonu | 100 mm (millimeters) 10 cm (centimeters) 3.937 in (inches) 0.3281 ft (feet) |
| Fırlanma (landşaft/portret) | No |
| Sola/sağa dönmə | Yes |
| Sola dönmə | 15 ° (degrees) |
| Sağa dönmə | 15 ° (degrees) |
| İrəli/arxaya əyilmə | Yes |
| İrəli əyilmə | 5 ° (degrees) |
| Arxaya əyilmə | 15 ° (degrees) |
Kamera
Bir çox müasir monitor və Smart TV-lərdə daxili kamera var.
| Kamera | No |
Bağlantı
Mövcud bağlantı portları, yuvalar və interfeyslər.
| Bağlantı | 1 x USB 3.2 (Type-C; Gen 1; 5 Gbps; upstream; data only) 1 x USB 3.2 (Type-C; Gen 1; 5 Gbps; downstream; 7.5W) 2 x USB 3.2 (Type-A; Gen 1; 5 Gbps; downstream; 4.5W) 2 x HDMI 2.1 (eARC) 1 x DisplayPort 1.4 1 x 3.5 mm Audio Out |
| High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP) 2.3 |
Xüsusiyyətlər
Modelin bəzi əlavə funksional xüsusiyyətləri.
| Xüsusiyyətlər | AI-Enhanced Auto Adjustment AMD FreeSync Premium Pro Color Shuttel Color Vibrance Color Weakness Customizable Crosshair Display Quickit Flicker-free technology FPS Counter Graphene FIlm HDRi High Pixel Contrast Adjustment KVM Switch Light Tuner Low Blue Light Motion Blue Reduction Quantum Dot Color Smart Game Art Spectral Color Correction |
Sertifikatlar, standartlar və lisenziyalar
Standartlar, sertifikatlar və lisenziyalar.
| Sertifikatlar, standartlar və lisenziyalar | TUV Rheinland Flicker-free Certified TUV Rheinland Low Blue Light (Hardware Solution) |
İstifadə və saxlanma şərtləri
Ekranın düzgün işləməsi üçün istifadə və saxlanma mühitinə dair tələblər mövcuddur.
| İş temperaturu | 0 °C - 40 °C (degrees Celsius) 32 °F - 104 °F (degrees Fahrenheit) |
| İş rütubəti | 20 % - 80 % (percent) |
| İş hündürlüyü | 3658 m (meters) 12001.3 ft (feet) |
| Saxlanma temperaturu | -20 °C - 60 °C (degrees Celsius) -4 °F - 140 °F (degrees Fahrenheit) |
| Saxlanma rütubəti | 10 % - 90 % (percent) |
| Saxlanma hündürlüyü | 12192 m (meters) 40000 ft (feet) |
Aksesuarlar
Çox vaxt monitor və Smart TV-lərin qutusunda aksesuarlar olur.
| Aksesuarlar | DisplayPort cable (optional) HDMI cable (optional) Remote control |
Əlavə xüsusiyyətlər
Digər xüsusiyyətlər haqqında məlumat.
| Əlavə xüsusiyyətlər | Anti-theft stand lock slot - Kensington |