Ekran: 27 in, AMVA, W-LED, 1920 x 1080 pixels
Baxış bucaqları (Ü/H): 178 ° / 178 °
Parlaqlıq: 300 cd/m²
Statik kontrast: 3000 : 1,
Dinamik kontrast: 20000000 : 1
Yenilənmə tezliyi: 50 Hz - 76 Hz
sRGB: 85 %,
NTSC: 72 %
Ölçülər: 661.5 x 421.5 x 63.2 mm
Brend, seriya, model
Brend, seriya, model və modelin alternativ adları haqqında məlumat.
| Brend | BenQ |
| Model | EW2730 |
| Model ili | 2011 |
Ekran
Ekranın əsas xüsusiyyətləri: panel, arxa işıqlandırma, icazə, yenilənmə tezliyi və s.
| Ölçü sinfi | 27 in (inches) |
| Diaqonal | 684.7 mm (millimeters) 68.47 cm (centimeters) 26.9567 in (inches) 2.2464 ft (feet) |
| En | 597.6 mm (millimeters) 59.76 cm (centimeters) 23.5276 in (inches) 1.9606 ft (feet) |
| Hündürlük | 336.15 mm (millimeters) 33.615 cm (centimeters) 13.2343 in (inches) 1.1029 ft (feet) |
| Panel istehsalçısı | AU Optronics |
| Panel modeli | M270HW02 V0 |
| Panel növü | AMVA |
| Panelin bit dərinliyi | 8 bits |
| FRC | No |
| Rənglər | 16777216 colors 24 bits |
| Tərəf nisbəti | 1.778:1 16:9 |
| İcazə | 1920 x 1080 pixels Full HD / 1080p |
| Piksel addımı | 0.311 mm (millimeters) 0.0311 cm (centimeters) 0.0123 in (inches) 0.001 ft (feet) |
| Piksel sıxlığı | 81 ppi (pixels per inch) 32 ppcm (pixels per centimeter) |
| Ekran sahəsi | 72.05 % (percent) |
| Arxa işıqlandırma | W-LED |
| sRGB | 85 % (percent) |
| NTSC (1953) | 72 % (percent) |
| Parlaqlıq | 300 cd/m² (candela per square meter) |
| Statik kontrast | 3000 : 1 |
| Dinamik kontrast | 20000000 : 1 |
| Üfüqi baxış bucağı | 178 ° (degrees) |
| Şaquli baxış bucağı | 178 ° (degrees) |
| Minimum cavab müddəti | 4 ms (milliseconds) 0.0040 s (seconds) |
| Orta cavab müddəti | 8 ms (milliseconds) 0.0080 s (seconds) |
| Giriş gecikməsi | 33 ms (milliseconds) 0.0330 s (seconds) |
| Örtük | Anti-glare/Matte (3H) |
3D
3D effekt əldə etmək üçün müxtəlif texnologiyalardan istifadə olunur. Hər texnologiyanın öz üstünlükləri və çatışmazlıqları var.
| 3D | No |
Tezliklər
Üfüqi və şaquli yenilənmə tezlikləri haqqında məlumat.
| Üfüqi tezlik (rəqəmsal) | 30 kHz - 83 kHz (kilohertz) |
| Şaquli tezlik (rəqəmsal) | 50 Hz - 76 Hz (hertz) |
Enerji təchizatı və sərfiyyat
Enerji təchizatı, sərfiyyat, enerji səmərəliliyi sinfi və s. haqqında məlumat.
| 110V | 100 V - 120 V (volts) |
| 220V | 220 V - 240 V (volts) |
| AC tezliyi | 50 Hz - 60 Hz (hertz) |
| Enerji sərfi (söndürülmüş) | 0.5 W (watts) |
| Enerji sərfi (yuxu) | 0.5 W (watts) |
| Enerji sərfi (eko) | 28 W (watts) |
| Enerji sərfi (orta) | 40 W (watts) |
| Enerji sərfi (maksimum) | 70 W (watts) |
Ölçülər, çəki və rəng
Modelin ölçüləri və çəkisi (stendlə və standsız) və bazarda təqdim olunan rənglər haqqında məlumat.
| En | 661.5 mm (millimeters) 66.15 cm (centimeters) 26.0433 in (inches) 2.1703 ft (feet) |
| Hündürlük | 421.5 mm (millimeters) 42.15 cm (centimeters) 16.5945 in (inches) 1.3829 ft (feet) |
| Dərinlik | 63.2 mm (millimeters) 6.32 cm (centimeters) 2.4882 in (inches) 0.2073 ft (feet) |
| Stendlə en | 661.5 mm (millimeters) 66.15 cm (centimeters) 26.0433 in (inches) 2.1703 ft (feet) |
| Stendlə hündürlük | 515 mm (millimeters) 51.5 cm (centimeters) 20.2756 in (inches) 1.6896 ft (feet) |
| Stendlə dərinlik | 190.1 mm (millimeters) 19.01 cm (centimeters) 7.4843 in (inches) 0.6237 ft (feet) |
| Stendlə çəki | 7.3 kg (kilograms) 16.09 lbs (pounds) |
| Rənglər | Black |
Erqonomika
Erqonomik funksiyalar haqqında məlumat: hündürlük tənzimlənməsi, fırlanma, əyilmə və s.
| VESA montajı | Yes |
| VESA interfeysi | 100 x 100 mm |
| Çıxarılan stend | Yes |
| Hündürlük tənzimlənməsi | No |
| Fırlanma (landşaft/portret) | No |
| Sola/sağa dönmə | No |
| İrəli/arxaya əyilmə | Yes |
| İrəli əyilmə | 5 ° (degrees) |
| Arxaya əyilmə | 20 ° (degrees) |
Audio
Audio sistemi haqqında məlumat: daxili dinamiklərin sayı və gücü, dəstəklənən audio texnologiyalar.
| Dinamiklər | 2 x 3 W (watts) |
Kamera
Bir çox müasir monitor və Smart TV-lərdə daxili kamera var.
| Kamera | No |
Bağlantı
Mövcud bağlantı portları, yuvalar və interfeyslər.
| Bağlantı | 4 x USB 2.0 (downstream) 1 x USB 3.0 (upstream) 2 x HDMI 1.4 1 x DVI-D Dual Link 1 x D-sub 1 x 3.5 mm Audio In 2 x 3.5 mm Audio Out |
| High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP) |
Xüsusiyyətlər
Modelin bəzi əlavə funksional xüsusiyyətləri.
| Xüsusiyyətlər | AMA (Advanced Motion Accelerator) Flicker-free technology Senseye 3 |
Sertifikatlar, standartlar və lisenziyalar
Standartlar, sertifikatlar və lisenziyalar.
| Sertifikatlar, standartlar və lisenziyalar | ENERGY STAR 6.0 TCO 5.0 |
Aksesuarlar
Çox vaxt monitor və Smart TV-lərin qutusunda aksesuarlar olur.
| Aksesuarlar | Audio cable D-sub cable Remote control USB 3.0 upstream cable |