Ekran: 21.5 in, TN, W-LED, 1920 x 1080 pixels
Baxış bucaqları (Ü/H): 170 ° / 160 °
Parlaqlıq: 250 cd/m²
Statik kontrast: 1000 : 1,
Dinamik kontrast: 12000000 : 1
Yenilənmə tezliyi: 50 Hz - 76 Hz
NTSC: 72 %
Ölçülər: 524.69 x 319.79 x 60.5 mm
Brend, seriya, model
Brend, seriya, model və modelin alternativ adları haqqında məlumat.
| Brend | BenQ |
| Model | GL2250HM |
| Model ili | 2011 |
Ekran
Ekranın əsas xüsusiyyətləri: panel, arxa işıqlandırma, icazə, yenilənmə tezliyi və s.
| Ölçü sinfi | 21.5 in (inches) |
| Diaqonal | 546 mm (millimeters) 54.6 cm (centimeters) 21.4961 in (inches) 1.7913 ft (feet) |
| En | 476.64 mm (millimeters) 47.664 cm (centimeters) 18.7654 in (inches) 1.5638 ft (feet) |
| Hündürlük | 268.11 mm (millimeters) 26.811 cm (centimeters) 10.5555 in (inches) 0.8796 ft (feet) |
| Panel istehsalçısı | AU Optronics |
| Panel modeli | M215HW03 V1 |
| Panel növü | TN |
| Panelin bit dərinliyi | 8 bits (6 bits + FRC) |
| FRC | Yes |
| Rənglər | 16777216 colors 24 bits |
| Tərəf nisbəti | 1.778:1 16:9 |
| İcazə | 1920 x 1080 pixels Full HD / 1080p |
| Piksel addımı | 0.248 mm (millimeters) 0.0248 cm (centimeters) 0.0098 in (inches) 0.0008 ft (feet) |
| Piksel sıxlığı | 102 ppi (pixels per inch) 40 ppcm (pixels per centimeter) |
| Ekran sahəsi | 76.16 % (percent) |
| Arxa işıqlandırma | W-LED |
| NTSC (1953) | 72 % (percent) |
| Parlaqlıq | 250 cd/m² (candela per square meter) |
| Statik kontrast | 1000 : 1 |
| Dinamik kontrast | 12000000 : 1 |
| Üfüqi baxış bucağı | 170 ° (degrees) |
| Şaquli baxış bucağı | 160 ° (degrees) |
| Minimum cavab müddəti | 5 ms (milliseconds) 0.0050 s (seconds) |
| Orta cavab müddəti | 8 ms (milliseconds) 0.0080 s (seconds) |
3D
3D effekt əldə etmək üçün müxtəlif texnologiyalardan istifadə olunur. Hər texnologiyanın öz üstünlükləri və çatışmazlıqları var.
| 3D | No |
Tezliklər
Üfüqi və şaquli yenilənmə tezlikləri haqqında məlumat.
| Üfüqi tezlik (rəqəmsal) | 30 kHz - 83 kHz (kilohertz) |
| Şaquli tezlik (rəqəmsal) | 50 Hz - 76 Hz (hertz) |
Enerji təchizatı və sərfiyyat
Enerji təchizatı, sərfiyyat, enerji səmərəliliyi sinfi və s. haqqında məlumat.
| 110V | 100 V - 120 V (volts) |
| 220V | 220 V - 240 V (volts) |
| AC tezliyi | 50 Hz - 60 Hz (hertz) |
| Enerji sərfi (söndürülmüş) | 0.3 W (watts) |
| Enerji sərfi (yuxu) | 0.5 W (watts) |
| Enerji sərfi (orta) | 17 W (watts) |
| Enerji sərfi (maksimum) | 30 W (watts) |
Ölçülər, çəki və rəng
Modelin ölçüləri və çəkisi (stendlə və standsız) və bazarda təqdim olunan rənglər haqqında məlumat.
| En | 524.69 mm (millimeters) 52.469 cm (centimeters) 20.6571 in (inches) 1.7214 ft (feet) |
| Hündürlük | 319.79 mm (millimeters) 31.979 cm (centimeters) 12.5902 in (inches) 1.0492 ft (feet) |
| Dərinlik | 60.5 mm (millimeters) 6.05 cm (centimeters) 2.3819 in (inches) 0.1985 ft (feet) |
| Stendlə en | 524.69 mm (millimeters) 52.469 cm (centimeters) 20.6571 in (inches) 1.7214 ft (feet) |
| Stendlə hündürlük | 399.9 mm (millimeters) 39.99 cm (centimeters) 15.7441 in (inches) 1.312 ft (feet) |
| Stendlə dərinlik | 173.9 mm (millimeters) 17.39 cm (centimeters) 6.8465 in (inches) 0.5705 ft (feet) |
| Stendlə çəki | 3.8 kg (kilograms) 8.38 lbs (pounds) |
| Qutu eni | 583 mm (millimeters) 58.3 cm (centimeters) 22.9528 in (inches) 1.9127 ft (feet) |
| Qutu hündürlüyü | 397 mm (millimeters) 39.7 cm (centimeters) 15.6299 in (inches) 1.3025 ft (feet) |
| Qutu dərinliyi | 122 mm (millimeters) 12.2 cm (centimeters) 4.8031 in (inches) 0.4003 ft (feet) |
| Qutu çəkisi | 5.4 kg (kilograms) 11.9 lbs (pounds) |
| Rənglər | Black |
Erqonomika
Erqonomik funksiyalar haqqında məlumat: hündürlük tənzimlənməsi, fırlanma, əyilmə və s.
| VESA montajı | Yes |
| VESA interfeysi | 100 x 100 mm |
| Çıxarılan stend | Yes |
| Hündürlük tənzimlənməsi | No |
| Fırlanma (landşaft/portret) | No |
| Sola/sağa dönmə | No |
| İrəli/arxaya əyilmə | Yes |
| İrəli əyilmə | 5 ° (degrees) |
| Arxaya əyilmə | 15 ° (degrees) |
Audio
Audio sistemi haqqında məlumat: daxili dinamiklərin sayı və gücü, dəstəklənən audio texnologiyalar.
| Dinamiklər | 2 x 1 W (watts) |
Kamera
Bir çox müasir monitor və Smart TV-lərdə daxili kamera var.
| Kamera | No |
Bağlantı
Mövcud bağlantı portları, yuvalar və interfeyslər.
| Bağlantı | 1 x HDMI 1.4 1 x DVI-D Dual Link 1 x D-sub 1 x 3.5 mm Audio In 1 x 3.5 mm Audio Out |
| High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP) |
Xüsusiyyətlər
Modelin bəzi əlavə funksional xüsusiyyətləri.
| Xüsusiyyətlər | AMA (Advanced Motion Accelerator) Flicker-free technology Senseye 3 |
Sertifikatlar, standartlar və lisenziyalar
Standartlar, sertifikatlar və lisenziyalar.
| Sertifikatlar, standartlar və lisenziyalar | ENERGY STAR 6.0 TCO 5.0 WHQL (Windows 8.1; Windows 8; Windows 7) |
İstifadə və saxlanma şərtləri
Ekranın düzgün işləməsi üçün istifadə və saxlanma mühitinə dair tələblər mövcuddur.
| İş temperaturu | 5 °C - 40 °C (degrees Celsius) 41 °F - 104 °F (degrees Fahrenheit) |
| Saxlanma temperaturu | -20 °C - 60 °C (degrees Celsius) -4 °F - 140 °F (degrees Fahrenheit) |
Əlavə xüsusiyyətlər
Digər xüsusiyyətlər haqqında məlumat.
| Əlavə xüsusiyyətlər | Anti-theft stand lock slot - Kensington |