Ekran: 27 in, IPS, W-LED, 2560 x 1440 pixels
Baxış bucaqları (Ü/H): 178 ° / 178 °
Parlaqlıq: 400 cd/m²
Statik kontrast: 1000 : 1,
Dinamik kontrast: 100000000 : 1
Yenilənmə tezliyi: 48 Hz - 260 Hz
sRGB: 100 %
Ölçülər: 614.9 x 366.5 x 54 mm
Çəki: 4.1 kg
Brend, seriya, model
Brend, seriya, model və modelin alternativ adları haqqında məlumat.
| Brend | Asus |
| Seriya | TUF Gaming |
| Model | TUF Gaming VG27AQML1A |
| Model ili | 2023 |
Ekran
Ekranın əsas xüsusiyyətləri: panel, arxa işıqlandırma, icazə, yenilənmə tezliyi və s.
| Ölçü sinfi | 27 in (inches) |
| Diaqonal | 685.8 mm (millimeters) 68.58 cm (centimeters) 27 in (inches) 2.25 ft (feet) |
| En | 596.736 mm (millimeters) 59.6736 cm (centimeters) 23.4935 in (inches) 1.9578 ft (feet) |
| Hündürlük | 335.664 mm (millimeters) 33.5664 cm (centimeters) 13.2151 in (inches) 1.1013 ft (feet) |
| Panel istehsalçısı | BOE |
| Panel modeli | ME270QHB-NF1 |
| Panel növü | IPS |
| Panelin bit dərinliyi | 8 bits |
| FRC | No |
| Rənglər | 16777216 colors 24 bits |
| Tərəf nisbəti | 1.778:1 16:9 |
| İcazə | 2560 x 1440 pixels Quad HD (QHD) / 1440p |
| Piksel addımı | 0.233 mm (millimeters) 0.0233 cm (centimeters) 0.0092 in (inches) 0.0008 ft (feet) |
| Piksel sıxlığı | 109 ppi (pixels per inch) 42 ppcm (pixels per centimeter) |
| Ekran sahəsi | 88.88 % (percent) |
| Arxa işıqlandırma | W-LED |
| sRGB | 100 % (percent) |
| DCI P3 | 94 % (percent) |
| Parlaqlıq | 400 cd/m² (candela per square meter) |
| Statik kontrast | 1000 : 1 |
| Dinamik kontrast | 100000000 : 1 |
| HDR | DisplayHDR 400 HDR10 |
| Üfüqi baxış bucağı | 178 ° (degrees) |
| Şaquli baxış bucağı | 178 ° (degrees) |
| Minimum cavab müddəti | 1 ms (milliseconds) 0.0010 s (seconds) |
| Örtük | Anti-glare/Matte |
| 8-bit+FRC supported at a lower refresh rate |
3D
3D effekt əldə etmək üçün müxtəlif texnologiyalardan istifadə olunur. Hər texnologiyanın öz üstünlükləri və çatışmazlıqları var.
| 3D | No |
Tezliklər
Üfüqi və şaquli yenilənmə tezlikləri haqqında məlumat.
| Üfüqi tezlik (rəqəmsal) | 30 kHz - 415 kHz (kilohertz) |
| Şaquli tezlik (rəqəmsal) | 48 Hz - 260 Hz (hertz) |
| Native - 240 Hz Overclock - 260 Hz DisplayPort - 415 kHz - 415 kHz; 48 Hz - 260 Hz HDMI - 30 kHz - 223 kHz; 48 Hz - 144 Hz |
Enerji təchizatı və sərfiyyat
Enerji təchizatı, sərfiyyat, enerji səmərəliliyi sinfi və s. haqqında məlumat.
| 110V | 100 V - 120 V (volts) |
| 220V | 220 V - 240 V (volts) |
| AC tezliyi | 50 Hz - 60 Hz (hertz) |
| Enerji sərfi (söndürülmüş) | 0.5 W (watts) |
| Enerji sərfi (yuxu) | 0.5 W (watts) |
| Enerji sərfi (orta) | 26 W (watts) |
Ölçülər, çəki və rəng
Modelin ölçüləri və çəkisi (stendlə və standsız) və bazarda təqdim olunan rənglər haqqında məlumat.
| En | 614.9 mm (millimeters) 61.49 cm (centimeters) 24.2087 in (inches) 2.0174 ft (feet) |
| Hündürlük | 366.5 mm (millimeters) 36.65 cm (centimeters) 14.4291 in (inches) 1.2024 ft (feet) |
| Dərinlik | 54 mm (millimeters) 5.4 cm (centimeters) 2.126 in (inches) 0.1772 ft (feet) |
| Çəki | 4.1 kg (kilograms) 9.04 lbs (pounds) |
| Stendlə en | 614.9 mm (millimeters) 61.49 cm (centimeters) 24.2087 in (inches) 2.0174 ft (feet) |
| Stendlə hündürlük | 403.9 mm (millimeters) 40.39 cm (centimeters) 15.9016 in (inches) 1.3251 ft (feet) |
| Stendlə dərinlik | 213.8 mm (millimeters) 21.38 cm (centimeters) 8.4173 in (inches) 0.7014 ft (feet) |
| Stendlə çəki | 6.4 kg (kilograms) 14.11 lbs (pounds) |
| Qutu eni | 815 mm (millimeters) 81.5 cm (centimeters) 32.0866 in (inches) 2.6739 ft (feet) |
| Qutu hündürlüyü | 477 mm (millimeters) 47.7 cm (centimeters) 18.7795 in (inches) 1.565 ft (feet) |
| Qutu dərinliyi | 170 mm (millimeters) 17 cm (centimeters) 6.6929 in (inches) 0.5577 ft (feet) |
| Qutu çəkisi | 8.8 kg (kilograms) 19.4 lbs (pounds) |
| Stend dərinliyi | 213.8 mm (millimeters) 21.38 cm (centimeters) 8.4173 in (inches) 0.7014 ft (feet) |
| Rənglər | Black |
Erqonomika
Erqonomik funksiyalar haqqında məlumat: hündürlük tənzimlənməsi, fırlanma, əyilmə və s.
| VESA montajı | Yes |
| VESA interfeysi | 100 x 100 mm |
| Çıxarılan stend | Yes |
| Hündürlük tənzimlənməsi | Yes |
| Hündürlük tənzimlənmə diapazonu | 130 mm (millimeters) 13 cm (centimeters) 5.1181 in (inches) 0.4265 ft (feet) |
| Fırlanma (landşaft/portret) | Yes |
| Sola pivot | 90 ° (degrees) |
| Sağa pivot | 90 ° (degrees) |
| Sola/sağa dönmə | Yes |
| Sola dönmə | 20 ° (degrees) |
| Sağa dönmə | 20 ° (degrees) |
| İrəli/arxaya əyilmə | Yes |
| İrəli əyilmə | 5 ° (degrees) |
| Arxaya əyilmə | 20 ° (degrees) |
| 1/4" tripod socket |
Audio
Audio sistemi haqqında məlumat: daxili dinamiklərin sayı və gücü, dəstəklənən audio texnologiyalar.
| Dinamiklər | 2 x 2 W (watts) |
Kamera
Bir çox müasir monitor və Smart TV-lərdə daxili kamera var.
| Kamera | No |
Bağlantı
Mövcud bağlantı portları, yuvalar və interfeyslər.
| Bağlantı | 2 x USB 3.2 (Type-A; Gen 1; 5 Gbps; downstream) 2 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.4 1 x 3.5 mm Audio In 1 x 3.5 mm Audio Out |
| High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP) |
Xüsusiyyətlər
Modelin bəzi əlavə funksional xüsusiyyətləri.
| Xüsusiyyətlər | 5-way OSD joystick Adaptive-Sync technology AMD FreeSync Premium ASUS DisplayWidget Color Temperature Selection Extreme Low Motion Blur (ELMB) ELMB Sync Fast IPS Flicker-free technology GamePlus (Crosshair/Timer/FPS Counter/Display Alignment/Sniper) GameVisual Low Blue Light NVIDIA G-Sync Compatible Shadow Boost Variable Overdrive VESA AdaptiveSync Display 240Hz |
Sertifikatlar, standartlar və lisenziyalar
Standartlar, sertifikatlar və lisenziyalar.
| Sertifikatlar, standartlar və lisenziyalar | TÜV Rheinland Flicker-free Certified TÜV Rheinland Low Blue Light Certified |
İstifadə və saxlanma şərtləri
Ekranın düzgün işləməsi üçün istifadə və saxlanma mühitinə dair tələblər mövcuddur.
| İş temperaturu | 0 °C - 40 °C (degrees Celsius) 32 °F - 104 °F (degrees Fahrenheit) |
| Saxlanma temperaturu | -20 °C - 60 °C (degrees Celsius) -4 °F - 140 °F (degrees Fahrenheit) |
Aksesuarlar
Çox vaxt monitor və Smart TV-lərin qutusunda aksesuarlar olur.
| Aksesuarlar | DisplayPort cable (optional) HDMI cable (optional) USB Type-B to Type-A cable |
Əlavə xüsusiyyətlər
Digər xüsusiyyətlər haqqında məlumat.
| Əlavə xüsusiyyətlər | Anti-theft stand lock slot - Kensington |