Ekran: 27 in, AHVA IPS, Mini LED, 2560 x 1440 pixels
Görüş açıları (Y/D): 178 ° / 178 °
Parlaklık: 600 cd/m²
Statik kontrast: 1000 : 1,
Dinamik kontrast: 10000 : 1
Yenileme hızı: 48 Hz - 165 Hz
Adobe RGB: 99 %
Boyutlar: 617.8 x 364.2 x 64 mm
Ağırlık: 3.5 kg
Marka, seri, model
Marka, seri, model ve model takma adları hakkında bilgi.
| Marka | Cooler Master |
| Model | Tempest GP27Q |
| Model takma adı | GP27-FQS CMI-GP27-FQS |
| Model yılı | 2022 |
Ekran
Ekranın temel özellikleri: panel, arka aydınlatma, çözünürlük, yenileme hızı vb.
| Boyut sınıfı | 27 in (inches) |
| Diyagonal | 684.66 mm (millimeters) 68.466 cm (centimeters) 26.9551 in (inches) 2.2463 ft (feet) |
| Genişlik | 596.736 mm (millimeters) 59.6736 cm (centimeters) 23.4935 in (inches) 1.9578 ft (feet) |
| Yükseklik | 335.664 mm (millimeters) 33.5664 cm (centimeters) 13.2151 in (inches) 1.1013 ft (feet) |
| Panel üreticisi | AU Optronics |
| Panel tipi | AHVA IPS |
| Panel bit derinliği | 10 bits (8 bits + FRC) |
| FRC | Yes |
| LUT | 8 bits |
| Renkler | 1073741824 colors 30 bits |
| En-boy oranı | 1.778:1 16:9 |
| Çözünürlük | 2560 x 1440 pixels Quad HD (QHD) / 1440p |
| Piksel aralığı | 0.233 mm (millimeters) 0.0233 cm (centimeters) 0.0092 in (inches) 0.0008 ft (feet) |
| Piksel yoğunluğu | 109 ppi (pixels per inch) 42 ppcm (pixels per centimeter) |
| Ekran alanı | 89.02 % (percent) |
| Arka aydınlatma | Mini LED |
| Adobe RGB (1998) | 99 % (percent) |
| DCI P3 | 97 % (percent) |
| Parlaklık | 600 cd/m² (candela per square meter) |
| Tepe parlaklık | 1200 cd/m² (candela per square meter) |
| Statik kontrast | 1000 : 1 |
| Dinamik kontrast | 10000 : 1 |
| HDR | DisplayHDR 1000 |
| Yatay görüş açısı | 178 ° (degrees) |
| Dikey görüş açısı | 178 ° (degrees) |
| Minimum tepki süresi | 4 ms (milliseconds) 0.0040 s (seconds) |
| Ortalama tepki süresi | 7 ms (milliseconds) 0.0070 s (seconds) |
| Kaplama | Anti-glare/Matte |
| Local dimming zones - 576 |
3D
3D efekt elde etmek için çeşitli teknolojiler kullanılır. Her teknolojinin kendine özgü avantajları ve dezavantajları vardır.
| 3D | No |
Frekanslar
Yatay ve dikey yenileme frekansları hakkında bilgi.
| Dikey frekans (dijital) | 48 Hz - 165 Hz (hertz) |
Güç kaynağı ve tüketim
Güç kaynağı ve tüketim, enerji verimliliği sınıfı vb. hakkında bilgi.
| 110V | 100 V - 120 V (volts) |
| 220V | 220 V - 240 V (volts) |
| AC frekansı | 50 Hz - 60 Hz (hertz) |
| Güç tüketimi (kapalı) | 0.3 W (watts) |
| Güç tüketimi (uyku) | 0.5 W (watts) |
| Güç tüketimi (ortalama) | 39.5 W (watts) |
Boyutlar, ağırlık ve renk
Modelin boyutları ve ağırlığı (standlı/standsız) ve sunulan renkler hakkında bilgi.
| Genişlik | 617.8 mm (millimeters) 61.78 cm (centimeters) 24.3228 in (inches) 2.0269 ft (feet) |
| Yükseklik | 364.2 mm (millimeters) 36.42 cm (centimeters) 14.3386 in (inches) 1.1949 ft (feet) |
| Derinlik | 64 mm (millimeters) 6.4 cm (centimeters) 2.5197 in (inches) 0.21 ft (feet) |
| Ağırlık | 3.5 kg (kilograms) 7.72 lbs (pounds) |
| Stand ile genişlik | 617.8 mm (millimeters) 61.78 cm (centimeters) 24.3228 in (inches) 2.0269 ft (feet) |
| Stand ile yükseklik | 415.9 mm (millimeters) 41.59 cm (centimeters) 16.374 in (inches) 1.3645 ft (feet) |
| Stand ile derinlik | 273.7 mm (millimeters) 27.37 cm (centimeters) 10.7756 in (inches) 0.898 ft (feet) |
| Stand ile ağırlık | 5.1 kg (kilograms) 11.24 lbs (pounds) |
| Kutu genişliği | 830 mm (millimeters) 83 cm (centimeters) 32.6772 in (inches) 2.7231 ft (feet) |
| Kutu yüksekliği | 500 mm (millimeters) 50 cm (centimeters) 19.685 in (inches) 1.6404 ft (feet) |
| Kutu derinliği | 215 mm (millimeters) 21.5 cm (centimeters) 8.4646 in (inches) 0.7054 ft (feet) |
| Stand derinliği | 273.7 mm (millimeters) 27.37 cm (centimeters) 10.7756 in (inches) 0.898 ft (feet) |
| Renkler | Black |
Ergonomi
Ergonomik fonksiyonlar hakkında bilgi: yükseklik ayarı, döndürme, eğim vb.
| VESA montaj | Yes |
| VESA arayüzü | 100 x 100 mm |
| Çıkarılabilir stand | Yes |
| Yükseklik ayarı | Yes |
| Yükseklik ayar aralığı | 110 mm (millimeters) 11 cm (centimeters) 4.3307 in (inches) 0.3609 ft (feet) |
| Döndürme (yatay/dikey) | Yes |
| Sola pivot | 90 ° (degrees) |
| Sağa pivot | 90 ° (degrees) |
| Sola/sağa döndürme | Yes |
| Sola döndürme | 15 ° (degrees) |
| Sağa döndürme | 15 ° (degrees) |
| İleri/geri eğim | Yes |
| İleri eğim | 5 ° (degrees) |
| Geri eğim | 20 ° (degrees) |
Ses
Ses sistemi hakkında bilgi: dahili hoparlör sayısı ve gücü, desteklenen ses teknolojileri.
| Hoparlörler | 2 x 3 W (watts) |
Kamera
Birçok modern monitör ve Smart TV'de dahili kamera bulunur.
| Kamera | No |
Bağlantı
Mevcut bağlantı portları, yuvalar ve arayüzler.
| Bağlantı | 1 x USB (Type-C; upstream; 90W; DP Alt Mode) 1 x USB (Type-B; upstream) 2 x USB (Type-A; downstream) 2 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.4 (DSC) 1 x 3.5 mm Audio Out |
| High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP) |
Özellikler
Modelin bazı ek işlevsel özellikleri.
| Özellikler | AMD FreeSync Premium Display Stream Compression Flicker-free technology KVM Switch Low Blue Light Purple Ambient Light |
Aksesuarlar
Monitör ve Smart TV kutularında sıkça aksesuarlar bulunur.
| Aksesuarlar | DisplayPort cable (optional) HDMI cable (optional) USB Type-C cable (optional) USB Type-A to Type-B cable (optional) |
Ek özellikler
Diğer özellikler hakkında bilgi.
| Ek özellikler | Anti-theft stand lock slot - Kensington |