Ekran: 24.5 in, IPS, W-LED, 1920 x 1080 pixels
Görüş açıları (Y/D): 178 ° / 178 °
Parlaklık: 400 cd/m²
Statik kontrast: 1000 : 1,
Dinamik kontrast: 120000000 : 1
Yenileme hızı: 48 Hz - 380 Hz
sRGB: 99 %,
NTSC: 78 %
Boyutlar: 558 x 332 x 59 mm
Ağırlık: 2.9 kg
Marka, seri, model
Marka, seri, model ve model takma adları hakkında bilgi.
| Marka | Asus |
| Model | ROG Strix XG259QN |
| Model yılı | 2023 |
Ekran
Ekranın temel özellikleri: panel, arka aydınlatma, çözünürlük, yenileme hızı vb.
| Boyut sınıfı | 24.5 in (inches) |
| Diyagonal | 622.3 mm (millimeters) 62.23 cm (centimeters) 24.5 in (inches) 2.0417 ft (feet) |
| Genişlik | 543.168 mm (millimeters) 54.3168 cm (centimeters) 21.3846 in (inches) 1.782 ft (feet) |
| Yükseklik | 302.616 mm (millimeters) 30.2616 cm (centimeters) 11.914 in (inches) 0.9928 ft (feet) |
| Panel tipi | IPS |
| Panel bit derinliği | 8 bits |
| FRC | No |
| Renkler | 16777216 colors 24 bits |
| En-boy oranı | 1.778:1 16:9 |
| Çözünürlük | 1920 x 1080 pixels Full HD / 1080p |
| Piksel aralığı | 0.283 mm (millimeters) 0.0283 cm (centimeters) 0.0111 in (inches) 0.0009 ft (feet) |
| Piksel yoğunluğu | 89 ppi (pixels per inch) 35 ppcm (pixels per centimeter) |
| Ekran alanı | 88.73 % (percent) |
| Arka aydınlatma | W-LED |
| sRGB | 99 % (percent) |
| NTSC (1953) | 78 % (percent) |
| Parlaklık | 400 cd/m² (candela per square meter) |
| Statik kontrast | 1000 : 1 |
| Dinamik kontrast | 120000000 : 1 |
| HDR | HDR10 DisplayHDR 400 |
| Yatay görüş açısı | 178 ° (degrees) |
| Dikey görüş açısı | 178 ° (degrees) |
| Minimum tepki süresi | 1 ms (milliseconds) 0.0010 s (seconds) |
| Kaplama | Anti-glare/Matte (3H) |
| Response time - 0.3 ms (MPRT - Motion Picture Response Time) |
3D
3D efekt elde etmek için çeşitli teknolojiler kullanılır. Her teknolojinin kendine özgü avantajları ve dezavantajları vardır.
| 3D | No |
Frekanslar
Yatay ve dikey yenileme frekansları hakkında bilgi.
| Yatay frekans (dijital) | 27 kHz - 470 kHz (kilohertz) |
| Dikey frekans (dijital) | 48 Hz - 380 Hz (hertz) |
| DisplayPort - 470 kHz - 470 kHz; 60 Hz - 380 Hz HDMI - 27 kHz - 292 kHz; 48 Hz - 240 Hz |
Güç kaynağı ve tüketim
Güç kaynağı ve tüketim, enerji verimliliği sınıfı vb. hakkında bilgi.
| 110V | 100 V - 120 V (volts) |
| 220V | 220 V - 240 V (volts) |
| AC frekansı | 50 Hz - 60 Hz (hertz) |
| Elektrik akımı (A) | 4.5 A (amperes) |
| Güç tüketimi (kapalı) | 0.3 W (watts) |
| Güç tüketimi (uyku) | 0.3 W (watts) |
| Güç tüketimi (ortalama) | 14.36 W (watts) |
Boyutlar, ağırlık ve renk
Modelin boyutları ve ağırlığı (standlı/standsız) ve sunulan renkler hakkında bilgi.
| Genişlik | 558 mm (millimeters) 55.8 cm (centimeters) 21.9685 in (inches) 1.8307 ft (feet) |
| Yükseklik | 332 mm (millimeters) 33.2 cm (centimeters) 13.0709 in (inches) 1.0892 ft (feet) |
| Derinlik | 59 mm (millimeters) 5.9 cm (centimeters) 2.3228 in (inches) 0.1936 ft (feet) |
| Ağırlık | 2.9 kg (kilograms) 6.39 lbs (pounds) |
| Stand ile genişlik | 558 mm (millimeters) 55.8 cm (centimeters) 21.9685 in (inches) 1.8307 ft (feet) |
| Stand ile yükseklik | 381 mm (millimeters) 38.1 cm (centimeters) 15 in (inches) 1.25 ft (feet) |
| Stand ile derinlik | 234 mm (millimeters) 23.4 cm (centimeters) 9.2126 in (inches) 0.7677 ft (feet) |
| Stand ile ağırlık | 5.9 kg (kilograms) 13.01 lbs (pounds) |
| Kutu genişliği | 660 mm (millimeters) 66 cm (centimeters) 25.9843 in (inches) 2.1654 ft (feet) |
| Kutu yüksekliği | 472 mm (millimeters) 47.2 cm (centimeters) 18.5827 in (inches) 1.5486 ft (feet) |
| Kutu derinliği | 210 mm (millimeters) 21 cm (centimeters) 8.2677 in (inches) 0.689 ft (feet) |
| Kutu ağırlığı | 7.4 kg (kilograms) 16.31 lbs (pounds) |
| Stand derinliği | 234 mm (millimeters) 23.4 cm (centimeters) 9.2126 in (inches) 0.7677 ft (feet) |
| Renkler | Black |
Ergonomi
Ergonomik fonksiyonlar hakkında bilgi: yükseklik ayarı, döndürme, eğim vb.
| VESA montaj | Yes |
| VESA arayüzü | 100 x 100 mm |
| Çıkarılabilir stand | Yes |
| Yükseklik ayarı | Yes |
| Yükseklik ayar aralığı | 110 mm (millimeters) 11 cm (centimeters) 4.3307 in (inches) 0.3609 ft (feet) |
| Döndürme (yatay/dikey) | Yes |
| Sola pivot | 0 ° (degrees) |
| Sağa pivot | 90 ° (degrees) |
| Sola/sağa döndürme | Yes |
| Sola döndürme | 25 ° (degrees) |
| Sağa döndürme | 25 ° (degrees) |
| İleri/geri eğim | Yes |
| İleri eğim | 5 ° (degrees) |
| Geri eğim | 20 ° (degrees) |
| 1/4" Tripod socket |
Kamera
Birçok modern monitör ve Smart TV'de dahili kamera bulunur.
| Kamera | No |
Bağlantı
Mevcut bağlantı portları, yuvalar ve arayüzler.
| Bağlantı | 1 x USB 3.2 (Type-B; Gen 1; 5 Gbps; upstream) 2 x USB 3.2 (Type-A; Gen 1; 5 Gbps; downstream) 2 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.4 (HBR3) 1 x 3.5 mm Audio Out |
| High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP) 2.2 |
Özellikler
Modelin bazı ek işlevsel özellikleri.
| Özellikler | Adaptive-Sync technology AMD FreeSync Premium Asus Display Widget Center Aspect Ratio Control Extreme Low Motion Blur Sync (ELMB Sync) Fast IPS Flicker-free technology GamePlus GameVisual HDR Mode KVM Switch Multi HDR Mode NVIDIA G-Sync Compatible Trace Free Technology Shadow Boost Ultra-Low Blue Light VESA AdaptiveSync Display 380 |
Sertifikalar, standartlar ve lisanslar
Standartlar, sertifikalar ve lisanslar.
| Sertifikalar, standartlar ve lisanslar | TÜV Flicker-free TÜV Low Blue Light |
Çalışma ve depolama koşulları
Ekranın düzgün çalışması için kullanım ve saklama ortamı koşullarına ilişkin gereksinimler vardır.
| Çalışma sıcaklığı | 0 °C - 40 °C (degrees Celsius) 32 °F - 104 °F (degrees Fahrenheit) |
| Çalışma nemi | 20 % - 90 % (percent) |
| Çalışma irtifası | 3048 m (meters) 10000 ft (feet) |
| Depolama sıcaklığı | -20 °C - 60 °C (degrees Celsius) -4 °F - 140 °F (degrees Fahrenheit) |
| Depolama nemi | 5 % - 90 % (percent) |
| Depolama irtifası | 12192 m (meters) 40000 ft (feet) |
Aksesuarlar
Monitör ve Smart TV kutularında sıkça aksesuarlar bulunur.
| Aksesuarlar | Color pre-calibration report DisplayPort cable HDMI cable USB Type-B to USB-Type A cable |
Ek özellikler
Diğer özellikler hakkında bilgi.
| Ek özellikler | Anti-theft stand lock slot - Kensington |