Ekran: 23.6 in, OLED, 3840 x 2160 pixels
Görüş açıları (Y/D): 178 ° / 178 °
Parlaklık: 400 cd/m²
Yenileme hızı: 100 Hz / 120 Hz
TV tuner: Analog (NTSC/PAL/SECAM), DVB-T, DVB-T2, DVB-S, DVB-S2, DVB-C
SoC: MediaTek MT5893
İşlemci: ARM Cortex-A73, 1500 MHz,
Çekirdekler: 4
RAM: 4 GB
Depolama: 16 GB
Boyutlar: 538.74 x 711 x 91.44 mm
Ağırlık: 2.9 kg
Marka, seri, model
Marka, seri, model ve model takma adları hakkında bilgi.
| Marka | Acer |
| Seri | AF9 |
| Model | EI242QR Sbiiphx |
| Model takma adı | EI242QRSbiiphx EI242QRS UM.UE2AA.S01 |
| Model yılı | 2018 |
Ekran
Ekranın temel özellikleri: panel, arka aydınlatma, çözünürlük, yenileme hızı vb.
| Boyut sınıfı | 23.6 in (inches) |
| Diyagonal | 599 mm (millimeters) 59.9 cm (centimeters) 23.5827 in (inches) 1.9652 ft (feet) |
| Genişlik | 521.395 mm (millimeters) 52.1395 cm (centimeters) 20.5274 in (inches) 1.7106 ft (feet) |
| Yükseklik | 293.666 mm (millimeters) 29.3666 cm (centimeters) 11.5617 in (inches) 0.9635 ft (feet) |
| Panel üreticisi | LG Display |
| Panel tipi | OLED |
| Panel bit derinliği | 10 bits |
| FRC | No |
| Renkler | 1073741824 colors 30 bits |
| En-boy oranı | 1.778:1 16:9 |
| Çözünürlük | 3840 x 2160 pixels Ultra HD (UHD) / 4K / 2160p |
| Piksel aralığı | 0.136 mm (millimeters) 0.0136 cm (centimeters) 0.0053 in (inches) 0.0004 ft (feet) |
| Piksel yoğunluğu | 187 ppi (pixels per inch) 73 ppcm (pixels per centimeter) |
| Ekran alanı | 40.03 % (percent) |
| DCI P3 | 99 % (percent) |
| Rec. 2020 | 75 % (percent) |
| Parlaklık | 400 cd/m² (candela per square meter) |
| Tepe parlaklık | 800 cd/m² (candela per square meter) |
| HDR | Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
| Yatay görüş açısı | 178 ° (degrees) |
| Dikey görüş açısı | 178 ° (degrees) |
| Minimum tepki süresi | 1 ms (milliseconds) 0.0010 s (seconds) |
| Giriş gecikmesi | 20 ms (milliseconds) 0.0200 s (seconds) |
| Kaplama | Glossy |
| WRGB panel |
3D
3D efekt elde etmek için çeşitli teknolojiler kullanılır. Her teknolojinin kendine özgü avantajları ve dezavantajları vardır.
| 3D | No |
Frekanslar
Yatay ve dikey yenileme frekansları hakkında bilgi.
| Dikey frekans (dijital) | 100 Hz / 120 Hz (hertz) |
Güç kaynağı ve tüketim
Güç kaynağı ve tüketim, enerji verimliliği sınıfı vb. hakkında bilgi.
| 220V | 220 V - 240 V (volts) |
| AC frekansı | 50 Hz - 60 Hz (hertz) |
| Güç tüketimi (uyku) | 0.5 W (watts) |
| Güç tüketimi (ortalama) | 150 W (watts) |
| Güç tüketimi (maksimum) | 401 W (watts) |
| Enerji verimliliği sınıfı | B |
Boyutlar, ağırlık ve renk
Modelin boyutları ve ağırlığı (standlı/standsız) ve sunulan renkler hakkında bilgi.
| Genişlik | 538.74 mm (millimeters) 53.874 cm (centimeters) 21.2102 in (inches) 1.7675 ft (feet) |
| Yükseklik | 711 mm (millimeters) 71.1 cm (centimeters) 27.9921 in (inches) 2.3327 ft (feet) |
| Derinlik | 91.44 mm (millimeters) 9.144 cm (centimeters) 3.6 in (inches) 0.3 ft (feet) |
| Ağırlık | 2.9 kg (kilograms) 6.39 lbs (pounds) |
| Stand ile genişlik | 1228 mm (millimeters) 122.8 cm (centimeters) 48.3465 in (inches) 4.0289 ft (feet) |
| Stand ile yükseklik | 709 mm (millimeters) 70.9 cm (centimeters) 27.9134 in (inches) 2.3261 ft (feet) |
| Stand ile derinlik | 320 mm (millimeters) 32 cm (centimeters) 12.5984 in (inches) 1.0499 ft (feet) |
| Stand ile ağırlık | 30 kg (kilograms) 66.14 lbs (pounds) |
| Renkler | Black |
Ergonomi
Ergonomik fonksiyonlar hakkında bilgi: yükseklik ayarı, döndürme, eğim vb.
| VESA montaj | Yes |
| VESA arayüzü | 400 x 200 mm |
| Çıkarılabilir stand | Yes |
| Yükseklik ayarı | No |
| Döndürme (yatay/dikey) | No |
| Sola/sağa döndürme | No |
| İleri/geri eğim | No |
| Stand width - 397 mm |
TV tuner
TV tuner, belirli türde TV sinyalini alıp görüntülemeyi sağlayan bir cihazdır.
| TV tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-S DVB-S2 DVB-C |
Sistem Çipi (SoC)
Merkezi işlemci, grafik işlemci ve bellek hakkında bilgi.
| SoC | MediaTek MT5893 |
| İşlemci (CPU) | ARM Cortex-A73 |
| CPU çekirdekleri | 4 |
| CPU frekansı | 1500 MHz (megahertz) |
| GPU | ARM Mali-G71 |
| RAM kapasitesi | 4 GB (gigabytes) |
| Depolama | 16 GB (gigabytes) |
İşletim sistemi, uygulamalar ve yazılım özellikleri
İşletim sistemi, uygulamalar ve varsa yazılım özellikleri hakkında bilgi.
| İşletim sistemi (OS) | Android 8.0 Oreo Android 9.0 Pie |
Ses
Ses sistemi hakkında bilgi: dahili hoparlör sayısı ve gücü, desteklenen ses teknolojileri.
| Hoparlörler | 2 x 13 W (watts) 2 x 13 W (watts) 2 x 13 W (watts) |
| Subwoofer | 2 x 10 W (watts) |
| 6 x Exciter (25 mm) 2 x Woofer (60 x 100 mm) Acoustic surface Audio+ (Actuator+Subwoofer) DTS Digital Surround Dolby Digital Plus Dolby Pulse |
Kamera
Birçok modern monitör ve Smart TV'de dahili kamera bulunur.
| Kamera | No |
Ağ
Diğer cihazlarla veri alışverişi için desteklenen ağ teknolojileri ve standartları.
| Ağ | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
Bağlantı
Mevcut bağlantı portları, yuvalar ve arayüzler.
| Bağlantı | 2 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x USB 3.0 (max 0.9 A) 1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (eARC; CEC) 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x Optical Audio Out 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Antenna (RF) 1 x CI+ 1.3 1 x IR Out |
| High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP) 2.2 BRAVIA Sync (HDMI-CEC) Enhanced Audio Return Channel (eARC) |
Özellikler
Modelin bazı ek işlevsel özellikleri.
| Özellikler | 4K X-Reality Pro ClearAudio+ Clear Phase Speaker DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) Dynamic Contrast Enhancer Dual Database Processing Image Processor - X1 Ultimate Light sensor Live Color Technology Object-based HDR remaster Object-based Super Resolution Pixel Contrast Booster Precision Color Mapping PVR S-Force Front Surround sound Super Bit mapping 4K HDR S-Force Front Surround sound Triluminos Display Voice command |
Görüntü dosyası formatları
Smart TV'ler farklı görüntü dosyası formatlarını gösterebilir.
| Görüntü formatları | JPEG GIF PNG MPO |
Ses dosyası formatları
Smart TV'ler farklı ses dosyası formatlarını oynatabilir.
| Ses formatları/kodekler | FLAC (Free Lossless Audio Codec, .flac) M4A (MPEG-4 Audio, .m4a) MIDI MP3 (MPEG-2 Audio Layer II, .mp3) WMA (Windows Media Audio, .wma) WAV (Waveform Audio File Format, .wav, .wave) LPCM |
Video dosyası formatları
Smart TV'ler çeşitli video dosyası formatlarını oynatabilir.
| Video formatları/kodekler | AVI (Audio Video Interleaved, .avi) ASF (Advanced Systems Format, .asf .wma .wmv) DivX (.avi, .divx, .mkv) H.263 H.264 / MPEG-4 Part 10 / AVC video H.265 / MPEG-H Part 2 / HEVC MKV (Matroska Multimedia Container, .mkv .mk3d .mka .mks) QuickTime (.mov, .qt) M2TS (Blu-ray Disc Audio-Video (BDAV) MPEG-2 Transport Stream, .m2ts, .MTS) MP4 (MPEG-4 Part 14, .mp4, .m4a, .m4p, .m4b, .m4r, .m4v) VC-1 VP8 WebM WMV (Windows Media Video, .wmv) Xvid |
Sertifikalar, standartlar ve lisanslar
Standartlar, sertifikalar ve lisanslar.
| Sertifikalar, standartlar ve lisanslar | ENERGY STAR UL/cUL |
Çalışma ve depolama koşulları
Ekranın düzgün çalışması için kullanım ve saklama ortamı koşullarına ilişkin gereksinimler vardır.
| Çalışma sıcaklığı | 0 °C - 40 °C (degrees Celsius) 32 °F - 104 °F (degrees Fahrenheit) |
| Çalışma nemi | 10 % - 80 % (percent) |
Aksesuarlar
Monitör ve Smart TV kutularında sıkça aksesuarlar bulunur.
| Aksesuarlar | IR extender cable |