Ekran: 54.6 in, VA, Direct LED (Full-Array Local Dimming), 7680 x 4320 pixels
Görüş açıları (Y/D): 178 ° / 178 °
Yenileme hızı: 100 Hz / 120 Hz
Kare enterpolasyonu: 240 MR (Motion Rate)
TV tuner: Analog (NTSC/PAL/SECAM), ATSC, Clear QAM
Çekirdekler: 4
Boyutlar: 1225.5 x 1094.2 x 35.2 mm
Ağırlık: 56.1 kg
Marka, seri, model
Marka, seri, model ve model takma adları hakkında bilgi.
| Marka | Sony |
| Seri | Bravia 3 |
| Model | K-55XR30M2 |
| Model takma adı | BRAVIA 3 II 55" class 4K HDR LED Google TV with Gemini (2026) |
| Model yılı | 2018 |
Ekran
Ekranın temel özellikleri: panel, arka aydınlatma, çözünürlük, yenileme hızı vb.
| Boyut sınıfı | 54.6 in (inches) |
| Diyagonal | 2147.83 mm (millimeters) 214.783 cm (centimeters) 84.5602 in (inches) 7.0467 ft (feet) |
| Genişlik | 1209.6 mm (millimeters) 120.96 cm (centimeters) 47.622 in (inches) 3.9685 ft (feet) |
| Yükseklik | 1053 mm (millimeters) 105.3 cm (centimeters) 41.4566 in (inches) 3.4547 ft (feet) |
| Panel tipi | VA |
| Panel bit derinliği | 10 bits |
| FRC | No |
| Renkler | 1073741824 colors 30 bits |
| En-boy oranı | 1.778:1 16:9 |
| Çözünürlük | 7680 x 4320 pixels |
| Piksel aralığı | 0.158 mm (millimeters) 0.0158 cm (centimeters) 0.0062 in (inches) 0.0005 ft (feet) |
| Piksel yoğunluğu | 161 ppi (pixels per inch) 63 ppcm (pixels per centimeter) |
| Ekran alanı | 147 % (percent) |
| Arka aydınlatma | Direct LED (Full-Array Local Dimming) |
| DCI P3 | 100 % (percent) |
| Tepe parlaklık | 4000 cd/m² (candela per square meter) |
| HDR | HDR10 HDR10+ HDR 4000 HLG (Hybrid Log Gamma) |
| Yatay görüş açısı | 178 ° (degrees) |
| Dikey görüş açısı | 178 ° (degrees) |
| Local dimming - 480 zones |
3D
3D efekt elde etmek için çeşitli teknolojiler kullanılır. Her teknolojinin kendine özgü avantajları ve dezavantajları vardır.
| 3D | No |
Frekanslar
Yatay ve dikey yenileme frekansları hakkında bilgi.
| Dikey frekans (dijital) | 100 Hz / 120 Hz (hertz) |
Kare enterpolasyonu
Birçok Smart TV, daha akıcı görüntü için kare enterpolasyonu kullanır.
| Enterpolasyon teknolojisi | Motion Rate |
| Enterpolasyon değeri | 240 |
| Enterpolasyon ölçü birimi | MR |
Güç kaynağı ve tüketim
Güç kaynağı ve tüketim, enerji verimliliği sınıfı vb. hakkında bilgi.
| 110V | 100 V - 120 V (volts) |
| AC frekansı | 50 Hz - 60 Hz (hertz) |
| Güç tüketimi (uyku) | 0.4 W (watts) |
| Güç tüketimi (ortalama) | 255 W (watts) |
| Güç tüketimi (maksimum) | 625.8 W (watts) |
Boyutlar, ağırlık ve renk
Modelin boyutları ve ağırlığı (standlı/standsız) ve sunulan renkler hakkında bilgi.
| Genişlik | 1225.5 mm (millimeters) 122.55 cm (centimeters) 48.248 in (inches) 4.0207 ft (feet) |
| Yükseklik | 1094.2 mm (millimeters) 109.42 cm (centimeters) 43.0787 in (inches) 3.5899 ft (feet) |
| Derinlik | 35.2 mm (millimeters) 3.52 cm (centimeters) 1.3858 in (inches) 0.1155 ft (feet) |
| Ağırlık | 56.1 kg (kilograms) 123.68 lbs (pounds) |
| Stand ile genişlik | 1905.2 mm (millimeters) 190.52 cm (centimeters) 75.0079 in (inches) 6.2507 ft (feet) |
| Stand ile yükseklik | 1155.6 mm (millimeters) 115.56 cm (centimeters) 45.4961 in (inches) 3.7913 ft (feet) |
| Stand ile derinlik | 398.6 mm (millimeters) 39.86 cm (centimeters) 15.6929 in (inches) 1.3077 ft (feet) |
| Stand ile ağırlık | 57.7 kg (kilograms) 127.21 lbs (pounds) |
| Renkler | Black |
Ergonomi
Ergonomik fonksiyonlar hakkında bilgi: yükseklik ayarı, döndürme, eğim vb.
| VESA montaj | Yes |
| VESA arayüzü | 600 x 400 mm |
| Çıkarılabilir stand | Yes |
| Yükseklik ayarı | No |
| Döndürme (yatay/dikey) | No |
| Sola/sağa döndürme | No |
| İleri/geri eğim | No |
TV tuner
TV tuner, belirli türde TV sinyalini alıp görüntülemeyi sağlayan bir cihazdır.
| TV tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC Clear QAM |
Sistem Çipi (SoC)
Merkezi işlemci, grafik işlemci ve bellek hakkında bilgi.
| CPU çekirdekleri | 4 |
İşletim sistemi, uygulamalar ve yazılım özellikleri
İşletim sistemi, uygulamalar ve varsa yazılım özellikleri hakkında bilgi.
| İşletim sistemi (OS) | Tizen 4.0 |
Ses
Ses sistemi hakkında bilgi: dahili hoparlör sayısı ve gücü, desteklenen ses teknolojileri.
| Hoparlörler | 2 x 10 W (watts) 2 x 10 W (watts) |
| Subwoofer | 2 x 10 W (watts) |
| 4.2 CH Dolby Digital Plus |
Kamera
Birçok modern monitör ve Smart TV'de dahili kamera bulunur.
| Kamera | No |
Ağ
Diğer cihazlarla veri alışverişi için desteklenen ağ teknolojileri ve standartları.
| Ağ | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
Bağlantı
Mevcut bağlantı portları, yuvalar ve arayüzler.
| Bağlantı | 1 x USB 2.0 (max 1 A) 2 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x Ethernet RJ45 3 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x HDMI 2.1 (ARC; CEC) 1 x Cable/Antenna In (Main; F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x RS232 (C) |
| High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP) 2.2 Anynet+ (HDMI-CEC) |
Özellikler
Modelin bazı ek işlevsel özellikleri.
| Özellikler | 8K AI Upscaling Extended PVR Light sensor Picture-in-Picture Q Color Q Contrast EliteMax Q HDR Elite Quantum Dot Color Quantum Processor 8K Supreme 8K UHD Dimming Ultra Black Elite Voice command |
Görüntü dosyası formatları
Smart TV'ler farklı görüntü dosyası formatlarını gösterebilir.
| Görüntü formatları | JPEG GIF PNG MPO BMP |
Ses dosyası formatları
Smart TV'ler farklı ses dosyası formatlarını oynatabilir.
| Ses formatları/kodekler | AAC (Advanced Audio Coding) FLAC (Free Lossless Audio Codec, .flac) M4A (MPEG-4 Audio, .m4a) MIDI MP3 (MPEG-2 Audio Layer II, .mp3) OGG (.ogg, .ogv, .oga, .ogx, .spx, .opus) WMA (Windows Media Audio, .wma) WAV (Waveform Audio File Format, .wav, .wave) APE AIFF ALAC |
Video dosyası formatları
Smart TV'ler çeşitli video dosyası formatlarını oynatabilir.
| Video formatları/kodekler | 3GPP (3rd Generation Partnership Project, .3gp) AVI (Audio Video Interleaved, .avi) ASF (Advanced Systems Format, .asf .wma .wmv) Flash Video (.flv, .f4v, .f4p, .f4a, .f4b) H.263 H.264 / MPEG-4 Part 10 / AVC video H.265 / MPEG-H Part 2 / HEVC MKV (Matroska Multimedia Container, .mkv .mk3d .mka .mks) M2TS (Blu-ray Disc Audio-Video (BDAV) MPEG-2 Transport Stream, .m2ts, .MTS) MP4 (MPEG-4 Part 14, .mp4, .m4a, .m4p, .m4b, .m4r, .m4v) MPEG-4 RealVideo (.rv) TS (MPEG Transport Stream, .ts, .tsv, .tsa) VC-1 VP7 VP8 VP9 VOB (Video Object, .VOB) VRO (DVD-VR, .VRO) WebM WMV (Windows Media Video, .wmv) |
Sertifikalar, standartlar ve lisanslar
Standartlar, sertifikalar ve lisanslar.
| Sertifikalar, standartlar ve lisanslar | ENERGY STAR RoHS |
Çalışma ve depolama koşulları
Ekranın düzgün çalışması için kullanım ve saklama ortamı koşullarına ilişkin gereksinimler vardır.
| Çalışma sıcaklığı | 10 °C - 40 °C (degrees Celsius) 50 °F - 104 °F (degrees Fahrenheit) |
| Çalışma nemi | 10 % - 80 % (percent) |
| Depolama sıcaklığı | -20 °C - 40 °C (degrees Celsius) -4 °F - 104 °F (degrees Fahrenheit) |
| Depolama nemi | 5 % - 95 % (percent) |
Aksesuarlar
Monitör ve Smart TV kutularında sıkça aksesuarlar bulunur.
| Aksesuarlar | One Connect Box One connect cable Smart remote control - TM1890A |