Ekran: 40 in, VA, Direct LED, 1366 x 768 pixels
Görüş açıları (Y/D): 178 ° / 178 °
Parlaklık: 250 cd/m²
Yenileme hızı: 50 Hz / 60 Hz
Kare enterpolasyonu: 200 PPI (Picture Performance Index)
TV tuner: Analog (NTSC/PAL/SECAM), DVB-T, DVB-T2, DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T2 HD
SoC: NovaTek NT72461
Çekirdekler: 1
Boyutlar: 732.6 x 436 x 73.7 mm
Ağırlık: 4.8 kg
Marka, seri, model
Marka, seri, model ve model takma adları hakkında bilgi.
| Marka | Sceptre |
| Seri | 4200 |
| Model | U415CV-UMS |
| Model yılı | 2018 |
Ekran
Ekranın temel özellikleri: panel, arka aydınlatma, çözünürlük, yenileme hızı vb.
| Boyut sınıfı | 40 in (inches) |
| Diyagonal | 801 mm (millimeters) 80.1 cm (centimeters) 31.5354 in (inches) 2.628 ft (feet) |
| Genişlik | 698.214 mm (millimeters) 69.8214 cm (centimeters) 27.4887 in (inches) 2.2907 ft (feet) |
| Yükseklik | 392.554 mm (millimeters) 39.2554 cm (centimeters) 15.4549 in (inches) 1.2879 ft (feet) |
| Panel tipi | VA |
| Panel bit derinliği | 8 bits |
| FRC | No |
| Renkler | 16777216 colors 24 bits |
| En-boy oranı | 1.779:1 |
| Çözünürlük | 1366 x 768 pixels |
| Piksel aralığı | 0.511 mm (millimeters) 0.0511 cm (centimeters) 0.0201 in (inches) 0.0017 ft (feet) |
| Piksel yoğunluğu | 50 ppi (pixels per inch) 19 ppcm (pixels per centimeter) |
| Ekran alanı | 85.81 % (percent) |
| Arka aydınlatma | Direct LED |
| Parlaklık | 250 cd/m² (candela per square meter) |
| Yatay görüş açısı | 178 ° (degrees) |
| Dikey görüş açısı | 178 ° (degrees) |
| Kaplama | Glossy |
3D
3D efekt elde etmek için çeşitli teknolojiler kullanılır. Her teknolojinin kendine özgü avantajları ve dezavantajları vardır.
| 3D | No |
Frekanslar
Yatay ve dikey yenileme frekansları hakkında bilgi.
| Dikey frekans (dijital) | 50 Hz / 60 Hz (hertz) |
Kare enterpolasyonu
Birçok Smart TV, daha akıcı görüntü için kare enterpolasyonu kullanır.
| Enterpolasyon teknolojisi | Picture Performance Index |
| Enterpolasyon değeri | 200 |
| Enterpolasyon ölçü birimi | PPI |
Güç kaynağı ve tüketim
Güç kaynağı ve tüketim, enerji verimliliği sınıfı vb. hakkında bilgi.
| 220V | 220 V - 240 V (volts) |
| AC frekansı | 50 Hz - 60 Hz (hertz) |
| Güç tüketimi (kapalı) | 0.3 W (watts) |
| Güç tüketimi (uyku) | 0.3 W (watts) |
| Güç tüketimi (ortalama) | 28 W (watts) |
| Enerji verimliliği sınıfı | A+ |
Boyutlar, ağırlık ve renk
Modelin boyutları ve ağırlığı (standlı/standsız) ve sunulan renkler hakkında bilgi.
| Genişlik | 732.6 mm (millimeters) 73.26 cm (centimeters) 28.8425 in (inches) 2.4035 ft (feet) |
| Yükseklik | 436 mm (millimeters) 43.6 cm (centimeters) 17.1654 in (inches) 1.4304 ft (feet) |
| Derinlik | 73.7 mm (millimeters) 7.37 cm (centimeters) 2.9016 in (inches) 0.2418 ft (feet) |
| Ağırlık | 4.8 kg (kilograms) 10.58 lbs (pounds) |
| Stand ile genişlik | 732.6 mm (millimeters) 73.26 cm (centimeters) 28.8425 in (inches) 2.4035 ft (feet) |
| Stand ile yükseklik | 455.2 mm (millimeters) 45.52 cm (centimeters) 17.9213 in (inches) 1.4934 ft (feet) |
| Stand ile derinlik | 166.2 mm (millimeters) 16.62 cm (centimeters) 6.5433 in (inches) 0.5453 ft (feet) |
| Stand ile ağırlık | 4.9 kg (kilograms) 10.8 lbs (pounds) |
| Renkler | Black |
Ergonomi
Ergonomik fonksiyonlar hakkında bilgi: yükseklik ayarı, döndürme, eğim vb.
| VESA montaj | Yes |
| VESA arayüzü | 100 x 100 mm |
| Çıkarılabilir stand | Yes |
| Yükseklik ayarı | No |
| Döndürme (yatay/dikey) | No |
| Sola/sağa döndürme | No |
| İleri/geri eğim | No |
| Stand width - 550.6 mm |
TV tuner
TV tuner, belirli türde TV sinyalini alıp görüntülemeyi sağlayan bir cihazdır.
| TV tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 DVB-T2 HD |
Sistem Çipi (SoC)
Merkezi işlemci, grafik işlemci ve bellek hakkında bilgi.
| SoC | NovaTek NT72461 |
| CPU çekirdekleri | 1 |
Ses
Ses sistemi hakkında bilgi: dahili hoparlör sayısı ve gücü, desteklenen ses teknolojileri.
| Hoparlörler | 2 x 5 W (watts) |
| Clear Sound Incredible Surround |
Kamera
Birçok modern monitör ve Smart TV'de dahili kamera bulunur.
| Kamera | No |
Bağlantı
Mevcut bağlantı portları, yuvalar ve arayüzler.
| Bağlantı | 1 x USB 2.0 2 x HDMI 1.4 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x 3.5 mm Audio In 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Antenna (RF) (female) 1 x CI+ 1.3 |
| High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP) |
Özellikler
Modelin bazı ek işlevsel özellikleri.
| Özellikler | Micro Dimming Pixel Plus HD |
Görüntü dosyası formatları
Smart TV'ler farklı görüntü dosyası formatlarını gösterebilir.
| Görüntü formatları | JPEG GIF PNG BMP MPO BMS JPS PNS |
Ses dosyası formatları
Smart TV'ler farklı ses dosyası formatlarını oynatabilir.
| Ses formatları/kodekler | AAC (Advanced Audio Coding) AC3 / AC-3 AMR / AMR-NB / GSM-AMR (Adaptive Multi-Rate, .amr, .3ga) eAAC+ / aacPlus v2 / HE-AAC v2 M4A (MPEG-4 Audio, .m4a) MIDI MP3 (MPEG-2 Audio Layer II, .mp3) WMA (Windows Media Audio, .wma) WAV (Waveform Audio File Format, .wav, .wave) |
Video dosyası formatları
Smart TV'ler çeşitli video dosyası formatlarını oynatabilir.
| Video formatları/kodekler | 3GPP (3rd Generation Partnership Project, .3gp) AVI (Audio Video Interleaved, .avi) ASF (Advanced Systems Format, .asf .wma .wmv) H.263 H.264 / MPEG-4 Part 10 / AVC video H.265 / MPEG-H Part 2 / HEVC MKV (Matroska Multimedia Container, .mkv .mk3d .mka .mks) QuickTime (.mov, .qt) MP4 (MPEG-4 Part 14, .mp4, .m4a, .m4p, .m4b, .m4r, .m4v) MPEG-4 TS (MPEG Transport Stream, .ts, .tsv, .tsa) VC-1 WMV (Windows Media Video, .wmv) WMV9 (Windows Media Video 9, .wmv) |
Çalışma ve depolama koşulları
Ekranın düzgün çalışması için kullanım ve saklama ortamı koşullarına ilişkin gereksinimler vardır.
| Çalışma sıcaklığı | 5 °C - 35 °C (degrees Celsius) 41 °F - 95 °F (degrees Fahrenheit) |