Ekran: 47 in, VA, Edge LED, 3840 x 2160 pixels
Yenileme hızı: 50 Hz / 60 Hz
Kare enterpolasyonu: 2500 PQI (Picture Quality Index)
TV tuner: Analog (NTSC/PAL/SECAM), DVB-T, DVB-T2, DVB-C, DVB-S2
Çekirdekler: 4
Boyutlar: 1074 x 637.1 x 59.2 mm
Ağırlık: 13.5 kg
Marka, seri, model
Marka, seri, model ve model takma adları hakkında bilgi.
| Marka | Panasonic |
| Seri | AS750 |
| Model | TX-47AS740 |
| Model takma adı | TX-47AS740B TX-47AS740E |
| Model yılı | 2019 |
Ekran
Ekranın temel özellikleri: panel, arka aydınlatma, çözünürlük, yenileme hızı vb.
| Boyut sınıfı | 47 in (inches) |
| Diyagonal | 1190 mm (millimeters) 119 cm (centimeters) 46.8504 in (inches) 3.9042 ft (feet) |
| Genişlik | 1037.17 mm (millimeters) 103.718 cm (centimeters) 40.8337 in (inches) 3.4028 ft (feet) |
| Yükseklik | 583.411 mm (millimeters) 58.3411 cm (centimeters) 22.9689 in (inches) 1.9141 ft (feet) |
| Panel tipi | VA |
| Panel bit derinliği | 10 bits (8 bits + FRC) |
| FRC | Yes |
| Renkler | 1073741824 colors 30 bits |
| En-boy oranı | 1.778:1 16:9 |
| Çözünürlük | 3840 x 2160 pixels Ultra HD (UHD) / 4K / 2160p |
| Piksel aralığı | 0.27 mm (millimeters) 0.027 cm (centimeters) 0.0106 in (inches) 0.0009 ft (feet) |
| Piksel yoğunluğu | 94 ppi (pixels per inch) 36 ppcm (pixels per centimeter) |
| Ekran alanı | 88.43 % (percent) |
| Arka aydınlatma | Edge LED |
| DCI P3 | 100 % (percent) |
| Tepe parlaklık | 800 cd/m² (candela per square meter) |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ |
3D
3D efekt elde etmek için çeşitli teknolojiler kullanılır. Her teknolojinin kendine özgü avantajları ve dezavantajları vardır.
| 3D | No |
Frekanslar
Yatay ve dikey yenileme frekansları hakkında bilgi.
| Dikey frekans (dijital) | 50 Hz / 60 Hz (hertz) |
Kare enterpolasyonu
Birçok Smart TV, daha akıcı görüntü için kare enterpolasyonu kullanır.
| Enterpolasyon teknolojisi | Picture Quality Index |
| Enterpolasyon değeri | 2500 |
| Enterpolasyon ölçü birimi | PQI |
Güç kaynağı ve tüketim
Güç kaynağı ve tüketim, enerji verimliliği sınıfı vb. hakkında bilgi.
| 220V | 220 V - 240 V (volts) |
| AC frekansı | 50 Hz - 60 Hz (hertz) |
| Güç tüketimi (uyku) | 0.5 W (watts) |
| Güç tüketimi (eko) | 43.5 W (watts) |
| Güç tüketimi (ortalama) | 89 W (watts) |
| Güç tüketimi (maksimum) | 150 W (watts) |
| Güç tüketimi (yıllık) | 123 kWh (kilowatt-hours) |
| Enerji verimliliği sınıfı | A |
Boyutlar, ağırlık ve renk
Modelin boyutları ve ağırlığı (standlı/standsız) ve sunulan renkler hakkında bilgi.
| Genişlik | 1074 mm (millimeters) 107.4 cm (centimeters) 42.2835 in (inches) 3.5236 ft (feet) |
| Yükseklik | 637.1 mm (millimeters) 63.71 cm (centimeters) 25.0827 in (inches) 2.0902 ft (feet) |
| Derinlik | 59.2 mm (millimeters) 5.92 cm (centimeters) 2.3307 in (inches) 0.1942 ft (feet) |
| Ağırlık | 13.5 kg (kilograms) 29.76 lbs (pounds) |
| Stand ile genişlik | 1101.4 mm (millimeters) 110.14 cm (centimeters) 43.3622 in (inches) 3.6135 ft (feet) |
| Stand ile yükseklik | 715.7 mm (millimeters) 71.57 cm (centimeters) 28.1772 in (inches) 2.3481 ft (feet) |
| Stand ile derinlik | 263.9 mm (millimeters) 26.39 cm (centimeters) 10.3898 in (inches) 0.8658 ft (feet) |
| Stand ile ağırlık | 14.4 kg (kilograms) 31.75 lbs (pounds) |
| Kutu genişliği | 1249 mm (millimeters) 124.9 cm (centimeters) 49.1732 in (inches) 4.0978 ft (feet) |
| Kutu yüksekliği | 794 mm (millimeters) 79.4 cm (centimeters) 31.2598 in (inches) 2.605 ft (feet) |
| Kutu derinliği | 152 mm (millimeters) 15.2 cm (centimeters) 5.9843 in (inches) 0.4987 ft (feet) |
| Kutu ağırlığı | 18.3 kg (kilograms) 40.34 lbs (pounds) |
| Renkler | Silver |
Ergonomi
Ergonomik fonksiyonlar hakkında bilgi: yükseklik ayarı, döndürme, eğim vb.
| VESA montaj | Yes |
| VESA arayüzü | 200 x 200 mm |
| Çıkarılabilir stand | Yes |
| Yükseklik ayarı | No |
| Döndürme (yatay/dikey) | No |
| Sola/sağa döndürme | No |
| İleri/geri eğim | No |
| Simple stand |
TV tuner
TV tuner, belirli türde TV sinyalini alıp görüntülemeyi sağlayan bir cihazdır.
| TV tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S2 |
| Dual tuner |
Sistem Çipi (SoC)
Merkezi işlemci, grafik işlemci ve bellek hakkında bilgi.
| CPU çekirdekleri | 4 |
İşletim sistemi, uygulamalar ve yazılım özellikleri
İşletim sistemi, uygulamalar ve varsa yazılım özellikleri hakkında bilgi.
| İşletim sistemi (OS) | Tizen 5.0 |
Ses
Ses sistemi hakkında bilgi: dahili hoparlör sayısı ve gücü, desteklenen ses teknolojileri.
| Hoparlörler | 2 x 10 W (watts) |
| 2.0 CH down firing Dolby Digital Plus |
Kamera
Birçok modern monitör ve Smart TV'de dahili kamera bulunur.
| Kamera | No |
Ağ
Diğer cihazlarla veri alışverişi için desteklenen ağ teknolojileri ve standartları.
| Ağ | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
Bağlantı
Mevcut bağlantı portları, yuvalar ve arayüzler.
| Bağlantı | 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x Antenna (RF) (female) 1 x CI+ 1.4 |
| High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP) 2.2 Anynet+ (HDMI-CEC) Auto Low Latency Mode (ALLM) |
Özellikler
Modelin bazı ek işlevsel özellikleri.
| Özellikler | 4K AI Upscaling Ambient Mode Auto Motion Plus Contrast Enhancer Digital Clean View Extended PVR Game Mode (Auto Game Mode; Game Motion plus; Dynamic Black EQ; Game Enhancer) Google Assistant Light sensor Mega Contrast Picture-in-Picture Quantum Dot Color Quantum Processor 4K Ultimate UHD Dimming Voice command |
Görüntü dosyası formatları
Smart TV'ler farklı görüntü dosyası formatlarını gösterebilir.
| Görüntü formatları | JPEG GIF PNG MPO BMP |
Ses dosyası formatları
Smart TV'ler farklı ses dosyası formatlarını oynatabilir.
| Ses formatları/kodekler | AAC (Advanced Audio Coding) FLAC (Free Lossless Audio Codec, .flac) M4A (MPEG-4 Audio, .m4a) MIDI MP3 (MPEG-2 Audio Layer II, .mp3) OGG (.ogg, .ogv, .oga, .ogx, .spx, .opus) WMA (Windows Media Audio, .wma) WAV (Waveform Audio File Format, .wav, .wave) APE AIFF ALAC |
Video dosyası formatları
Smart TV'ler çeşitli video dosyası formatlarını oynatabilir.
| Video formatları/kodekler | 3GPP (3rd Generation Partnership Project, .3gp) AVI (Audio Video Interleaved, .avi) ASF (Advanced Systems Format, .asf .wma .wmv) Flash Video (.flv, .f4v, .f4p, .f4a, .f4b) H.263 H.264 / MPEG-4 Part 10 / AVC video H.265 / MPEG-H Part 2 / HEVC MKV (Matroska Multimedia Container, .mkv .mk3d .mka .mks) M2TS (Blu-ray Disc Audio-Video (BDAV) MPEG-2 Transport Stream, .m2ts, .MTS) MP4 (MPEG-4 Part 14, .mp4, .m4a, .m4p, .m4b, .m4r, .m4v) MPEG-4 TS (MPEG Transport Stream, .ts, .tsv, .tsa) VC-1 VP7 VP8 VP9 VOB (Video Object, .VOB) VRO (DVD-VR, .VRO) WebM WMV (Windows Media Video, .wmv) |
Sertifikalar, standartlar ve lisanslar
Standartlar, sertifikalar ve lisanslar.
| Sertifikalar, standartlar ve lisanslar | ENERGY STAR RoHS |
Aksesuarlar
Monitör ve Smart TV kutularında sıkça aksesuarlar bulunur.
| Aksesuarlar | Smart remote control - TM1990C |