Ekran: 54.6 in, IPS, W-LED, 2560 x 1440 pixels
Görüş açıları (Y/D): 178 ° / 178 °
Parlaklık: 300 cd/m²
Statik kontrast: 1200 : 1,
Dinamik kontrast: 100000000 : 1
Yenileme hızı: 60 Hz
NTSC: 72 %
Boyutlar: 729.7 x 716 x 52 mm
Ağırlık: 14.9 kg
Marka, seri, model
Marka, seri, model ve model takma adları hakkında bilgi.
| Marka | LG |
| Seri | QNED80 / QNED8E |
| Model | 55QNED80A6A |
| Model takma adı | 55QNED80A3A 55QNED8EA6B 55" LG QNED AI QNED80A 4K Smart TV 2025 55" LG QNED AI QNED8E |
| Model yılı | 2017 |
Ekran
Ekranın temel özellikleri: panel, arka aydınlatma, çözünürlük, yenileme hızı vb.
| Boyut sınıfı | 54.6 in (inches) |
| Diyagonal | 801 mm (millimeters) 80.1 cm (centimeters) 31.5354 in (inches) 2.628 ft (feet) |
| Genişlik | 698.88 mm (millimeters) 69.888 cm (centimeters) 27.515 in (inches) 2.2929 ft (feet) |
| Yükseklik | 393.12 mm (millimeters) 39.312 cm (centimeters) 15.4772 in (inches) 1.2898 ft (feet) |
| Panel tipi | IPS |
| Panel bit derinliği | 10 bits (8 bits + FRC) |
| FRC | Yes |
| Renkler | 1073741824 colors 30 bits |
| En-boy oranı | 1.778:1 16:9 |
| Çözünürlük | 2560 x 1440 pixels Quad HD (QHD) / 1440p |
| Piksel aralığı | 0.273 mm (millimeters) 0.0273 cm (centimeters) 0.0107 in (inches) 0.0009 ft (feet) |
| Piksel yoğunluğu | 93 ppi (pixels per inch) 36 ppcm (pixels per centimeter) |
| Ekran alanı | 52.59 % (percent) |
| Arka aydınlatma | W-LED |
| NTSC (1953) | 72 % (percent) |
| Parlaklık | 300 cd/m² (candela per square meter) |
| Statik kontrast | 1200 : 1 |
| Dinamik kontrast | 100000000 : 1 |
| Yatay görüş açısı | 178 ° (degrees) |
| Dikey görüş açısı | 178 ° (degrees) |
| Minimum tepki süresi | 4 ms (milliseconds) 0.0040 s (seconds) |
| Kaplama | Anti-glare/Matte (3H) |
3D
3D efekt elde etmek için çeşitli teknolojiler kullanılır. Her teknolojinin kendine özgü avantajları ve dezavantajları vardır.
| 3D | No |
Frekanslar
Yatay ve dikey yenileme frekansları hakkında bilgi.
| Dikey frekans (dijital) | 60 Hz (hertz) |
Güç kaynağı ve tüketim
Güç kaynağı ve tüketim, enerji verimliliği sınıfı vb. hakkında bilgi.
| 110V | 100 V - 120 V (volts) |
| 220V | 220 V - 240 V (volts) |
| AC frekansı | 50 Hz - 60 Hz (hertz) |
| Güç tüketimi (kapalı) | 0.4 W (watts) |
| Güç tüketimi (uyku) | 0.45 W (watts) |
| Güç tüketimi (ortalama) | 23 W (watts) |
| Güç tüketimi (maksimum) | 75 W (watts) |
Boyutlar, ağırlık ve renk
Modelin boyutları ve ağırlığı (standlı/standsız) ve sunulan renkler hakkında bilgi.
| Genişlik | 729.7 mm (millimeters) 72.97 cm (centimeters) 28.7283 in (inches) 2.394 ft (feet) |
| Yükseklik | 716 mm (millimeters) 71.6 cm (centimeters) 28.189 in (inches) 2.3491 ft (feet) |
| Derinlik | 52 mm (millimeters) 5.2 cm (centimeters) 2.0472 in (inches) 0.1706 ft (feet) |
| Ağırlık | 14.9 kg (kilograms) 32.85 lbs (pounds) |
| Stand ile genişlik | 728.98 mm (millimeters) 72.898 cm (centimeters) 28.7 in (inches) 2.3917 ft (feet) |
| Stand ile yükseklik | 464.5 mm (millimeters) 46.45 cm (centimeters) 18.2874 in (inches) 1.524 ft (feet) |
| Stand ile derinlik | 266.7 mm (millimeters) 26.67 cm (centimeters) 10.5 in (inches) 0.875 ft (feet) |
| Stand ile ağırlık | 10.6 kg (kilograms) 23.37 lbs (pounds) |
| Renkler | Black |
Ergonomi
Ergonomik fonksiyonlar hakkında bilgi: yükseklik ayarı, döndürme, eğim vb.
| VESA montaj | Yes |
| VESA arayüzü | 100 x 100 mm |
| Çıkarılabilir stand | Yes |
| Yükseklik ayarı | Yes |
| Yükseklik ayar aralığı | 140 mm (millimeters) 14 cm (centimeters) 5.5118 in (inches) 0.4593 ft (feet) |
| Döndürme (yatay/dikey) | No |
| Sola/sağa döndürme | Yes |
| Sola döndürme | 30 ° (degrees) |
| Sağa döndürme | 30 ° (degrees) |
| İleri/geri eğim | Yes |
| İleri eğim | 5 ° (degrees) |
| Geri eğim | 25 ° (degrees) |
Ses
Ses sistemi hakkında bilgi: dahili hoparlör sayısı ve gücü, desteklenen ses teknolojileri.
| Hoparlörler | 2 x 3 W (watts) |
Kamera
Birçok modern monitör ve Smart TV'de dahili kamera bulunur.
| Kamera | No |
Bağlantı
Mevcut bağlantı portları, yuvalar ve arayüzler.
| Bağlantı | 1 x HDMI 1 x DisplayPort 1.2 1 x D-sub 1 x 3.5 mm Audio Out |
| High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP) |
Özellikler
Modelin bazı ek işlevsel özellikleri.
| Özellikler | Blue Light Filter DDC/CI Flicker-free technology |
Sertifikalar, standartlar ve lisanslar
Standartlar, sertifikalar ve lisanslar.
| Sertifikalar, standartlar ve lisanslar | CE ENERGY STAR 6.0 |
Aksesuarlar
Monitör ve Smart TV kutularında sıkça aksesuarlar bulunur.
| Aksesuarlar | HDMI cable |