Ekran: 59.5 in, VA, Direct LED (Full-Array Local Dimming), 3840 x 2160 pixels
Görüş açıları (Y/D): 178 ° / 178 °
Parlaklık: 500 cd/m²
Statik kontrast: 5000 : 1
Yenileme hızı: 100 Hz / 120 Hz
Kare enterpolasyonu: XR (Motionflow XR)
TV tuner: Analog (NTSC/PAL/SECAM), ATSC, Clear QAM
SoC: MediaTek MT5893
İşlemci: ARM Cortex-A73, 1500 MHz,
Çekirdekler: 4
RAM: 3 GB
Depolama: 16 GB
Boyutlar: 1674 x 961 x 73 mm
Ağırlık: 35.2 kg
Marka, seri, model
Marka, seri, model ve model takma adları hakkında bilgi.
| Marka | LG |
| Seri | LF610 |
| Model | 60LF6100 |
| Model yılı | 2019 |
Ekran
Ekranın temel özellikleri: panel, arka aydınlatma, çözünürlük, yenileme hızı vb.
| Boyut sınıfı | 59.5 in (inches) |
| Diyagonal | 1893 mm (millimeters) 189.3 cm (centimeters) 74.5276 in (inches) 6.2106 ft (feet) |
| Genişlik | 1650.24 mm (millimeters) 165.024 cm (centimeters) 64.9701 in (inches) 5.4142 ft (feet) |
| Yükseklik | 928.26 mm (millimeters) 92.826 cm (centimeters) 36.5457 in (inches) 3.0455 ft (feet) |
| Panel tipi | VA |
| Panel bit derinliği | 10 bits |
| Renkler | 1073741824 colors 30 bits |
| En-boy oranı | 1.778:1 16:9 |
| Çözünürlük | 3840 x 2160 pixels Ultra HD (UHD) / 4K / 2160p |
| Piksel aralığı | 0.43 mm (millimeters) 0.043 cm (centimeters) 0.0169 in (inches) 0.0014 ft (feet) |
| Piksel yoğunluğu | 59 ppi (pixels per inch) 23 ppcm (pixels per centimeter) |
| Ekran alanı | 95.22 % (percent) |
| Arka aydınlatma | Direct LED (Full-Array Local Dimming) |
| DCI P3 | 95 % (percent) |
| Rec. 2020 | 75 % (percent) |
| Parlaklık | 500 cd/m² (candela per square meter) |
| Tepe parlaklık | 1100 cd/m² (candela per square meter) |
| Statik kontrast | 5000 : 1 |
| HDR | Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
| Yatay görüş açısı | 178 ° (degrees) |
| Dikey görüş açısı | 178 ° (degrees) |
| Giriş gecikmesi | 10 ms (milliseconds) 0.0100 s (seconds) |
| Local dimming - 60 zones |
3D
3D efekt elde etmek için çeşitli teknolojiler kullanılır. Her teknolojinin kendine özgü avantajları ve dezavantajları vardır.
| 3D | No |
Frekanslar
Yatay ve dikey yenileme frekansları hakkında bilgi.
| Dikey frekans (dijital) | 100 Hz / 120 Hz (hertz) |
Kare enterpolasyonu
Birçok Smart TV, daha akıcı görüntü için kare enterpolasyonu kullanır.
| Enterpolasyon teknolojisi | Motionflow XR |
| Enterpolasyon ölçü birimi | XR |
Güç kaynağı ve tüketim
Güç kaynağı ve tüketim, enerji verimliliği sınıfı vb. hakkında bilgi.
| 110V | 100 V - 120 V (volts) |
| AC frekansı | 50 Hz - 60 Hz (hertz) |
| Güç tüketimi (uyku) | 0.5 W (watts) |
| Güç tüketimi (maksimum) | 350 W (watts) |
Boyutlar, ağırlık ve renk
Modelin boyutları ve ağırlığı (standlı/standsız) ve sunulan renkler hakkında bilgi.
| Genişlik | 1674 mm (millimeters) 167.4 cm (centimeters) 65.9055 in (inches) 5.4921 ft (feet) |
| Yükseklik | 961 mm (millimeters) 96.1 cm (centimeters) 37.8346 in (inches) 3.1529 ft (feet) |
| Derinlik | 73 mm (millimeters) 7.3 cm (centimeters) 2.874 in (inches) 0.2395 ft (feet) |
| Ağırlık | 35.2 kg (kilograms) 77.6 lbs (pounds) |
| Stand ile genişlik | 1674 mm (millimeters) 167.4 cm (centimeters) 65.9055 in (inches) 5.4921 ft (feet) |
| Stand ile yükseklik | 1036 mm (millimeters) 103.6 cm (centimeters) 40.7874 in (inches) 3.399 ft (feet) |
| Stand ile derinlik | 376 mm (millimeters) 37.6 cm (centimeters) 14.8031 in (inches) 1.2336 ft (feet) |
| Stand ile ağırlık | 37.2 kg (kilograms) 82.01 lbs (pounds) |
| Renkler | Silver |
Ergonomi
Ergonomik fonksiyonlar hakkında bilgi: yükseklik ayarı, döndürme, eğim vb.
| VESA montaj | Yes |
| VESA arayüzü | 400 x 300 mm |
| Çıkarılabilir stand | Yes |
| Yükseklik ayarı | No |
| Döndürme (yatay/dikey) | No |
| Sola/sağa döndürme | No |
| İleri/geri eğim | No |
| Stand width - 1425 mm |
TV tuner
TV tuner, belirli türde TV sinyalini alıp görüntülemeyi sağlayan bir cihazdır.
| TV tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC Clear QAM |
Sistem Çipi (SoC)
Merkezi işlemci, grafik işlemci ve bellek hakkında bilgi.
| SoC | MediaTek MT5893 |
| İşlemci (CPU) | ARM Cortex-A73 |
| CPU çekirdekleri | 4 |
| CPU frekansı | 1500 MHz (megahertz) |
| GPU | ARM Mali-G71 |
| RAM kapasitesi | 3 GB (gigabytes) |
| Depolama | 16 GB (gigabytes) |
İşletim sistemi, uygulamalar ve yazılım özellikleri
İşletim sistemi, uygulamalar ve varsa yazılım özellikleri hakkında bilgi.
| İşletim sistemi (OS) | Android 8.0 Oreo Android 9.0 Pie |
Ses
Ses sistemi hakkında bilgi: dahili hoparlör sayısı ve gücü, desteklenen ses teknolojileri.
| Hoparlörler | 2 x 10 W (watts) |
| Acoustic Multi-Audio 2 x Full range (25 x 135 mm) 2 CH side back + down firing Bass reflex DTS Digital Surround Dolby Digital Plus Dolby Atmos |
Kamera
Birçok modern monitör ve Smart TV'de dahili kamera bulunur.
| Kamera | No |
Ağ
Diğer cihazlarla veri alışverişi için desteklenen ağ teknolojileri ve standartları.
| Ağ | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 4.2 |
Bağlantı
Mevcut bağlantı portları, yuvalar ve arayüzler.
| Bağlantı | 2 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x USB 3.0 (max 0.9 A) 1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (eARC; CEC) 1 x Cable/Antenna In (Main; F-type female) 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x Optical Audio Out 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x RS232 (C) 1 x IR Out |
| High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP) 2.3 BRAVIA Sync (HDMI-CEC) Enhanced Audio Return Channel (eARC) |
Özellikler
Modelin bazı ek işlevsel özellikleri.
| Özellikler | 4K X-Reality Pro ClearAudio+ Clear Phase Speaker DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) Dual database processing Dynamic Backlight Control Dynamic Contrast Enhancer Image Processor - X1 Ultimate IMAX Enhanced Light sensor Live Color Technology Local Dimming Object-based HDR remaster Precision Color Mapping S-Force Front Surround sound Super Bit mapping 4K HDR Triluminos Display Voice command X-Motion Clarity X-tended Dynamic Range Pro |
Görüntü dosyası formatları
Smart TV'ler farklı görüntü dosyası formatlarını gösterebilir.
| Görüntü formatları | JPEG GIF PNG MPO |
Ses dosyası formatları
Smart TV'ler farklı ses dosyası formatlarını oynatabilir.
| Ses formatları/kodekler | FLAC (Free Lossless Audio Codec, .flac) M4A (MPEG-4 Audio, .m4a) MIDI MP3 (MPEG-2 Audio Layer II, .mp3) WMA (Windows Media Audio, .wma) WAV (Waveform Audio File Format, .wav, .wave) LPCM |
Video dosyası formatları
Smart TV'ler çeşitli video dosyası formatlarını oynatabilir.
| Video formatları/kodekler | AVI (Audio Video Interleaved, .avi) DivX (.avi, .divx, .mkv) H.263 H.264 / MPEG-4 Part 10 / AVC video H.265 / MPEG-H Part 2 / HEVC MKV (Matroska Multimedia Container, .mkv .mk3d .mka .mks) QuickTime (.mov, .qt) M2TS (Blu-ray Disc Audio-Video (BDAV) MPEG-2 Transport Stream, .m2ts, .MTS) MP4 (MPEG-4 Part 14, .mp4, .m4a, .m4p, .m4b, .m4r, .m4v) WebM WMV (Windows Media Video, .wmv) Xvid |
Sertifikalar, standartlar ve lisanslar
Standartlar, sertifikalar ve lisanslar.
| Sertifikalar, standartlar ve lisanslar | ENERGY STAR UL/cUL |
Çalışma ve depolama koşulları
Ekranın düzgün çalışması için kullanım ve saklama ortamı koşullarına ilişkin gereksinimler vardır.
| Çalışma sıcaklığı | 0 °C - 40 °C (degrees Celsius) 32 °F - 104 °F (degrees Fahrenheit) |
| Çalışma nemi | 10 % - 80 % (percent) |
Aksesuarlar
Monitör ve Smart TV kutularında sıkça aksesuarlar bulunur.
| Aksesuarlar | IR extender cable Remote control - RMF-TX600U |