Ekran: 110 in, IPS-ADS, Mini LED X, 3840 x 2160 pixels
Görüş açıları (Y/D): 178 ° / 178 °
Parlaklık: 700 cd/m²
Statik kontrast: 2000 : 1
Yenileme hızı: 48 Hz - 144 Hz
TV tuner: Analog (NTSC/PAL/SECAM), ATSC, ATSC 3.0, Clear QAM
SoC: MediaTek Pentonic 700 (MT9653)
İşlemci: 2x ARM Cortex-A73, 2x ARM Cortex-A73, 1390 MHz,
Çekirdekler: 4
Boyutlar: 2530 x 1425 x 94 mm
Ağırlık: 102 kg
Marka, seri, model
Marka, seri, model ve model takma adları hakkında bilgi.
| Marka | Hisense |
| Seri | UXN |
| Model | 110UX |
| Model takma adı | 110UXN |
| Model yılı | 2024 |
Ekran
Ekranın temel özellikleri: panel, arka aydınlatma, çözünürlük, yenileme hızı vb.
| Boyut sınıfı | 110 in (inches) |
| Diyagonal | 2794 mm (millimeters) 279.4 cm (centimeters) 110 in (inches) 9.1667 ft (feet) |
| Genişlik | 2435 mm (millimeters) 243.5 cm (centimeters) 95.8661 in (inches) 7.9888 ft (feet) |
| Yükseklik | 1370 mm (millimeters) 137 cm (centimeters) 53.937 in (inches) 4.4948 ft (feet) |
| Panel tipi | IPS-ADS |
| Panel bit derinliği | 10 bits (8 bits + FRC) |
| FRC | Yes |
| Renkler | 1073741824 colors 30 bits |
| En-boy oranı | 1.778:1 16:9 |
| Çözünürlük | 3840 x 2160 pixels Ultra HD (UHD) / 4K / 2160p |
| Piksel aralığı | 0.634 mm (millimeters) 0.0634 cm (centimeters) 0.025 in (inches) 0.0021 ft (feet) |
| Piksel yoğunluğu | 40 ppi (pixels per inch) 15 ppcm (pixels per centimeter) |
| Ekran alanı | 92.53 % (percent) |
| Arka aydınlatma | Mini LED X |
| DCI P3 | 100 % (percent) |
| Parlaklık | 700 cd/m² (candela per square meter) |
| Tepe parlaklık | 10000 cd/m² (candela per square meter) |
| Statik kontrast | 2000 : 1 |
| HDR | Dolby Vision Dolby Vision IQ HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ HDR10+ Adaptive |
| Yatay görüş açısı | 178 ° (degrees) |
| Dikey görüş açısı | 178 ° (degrees) |
| Kaplama | Anti-glare/Matte |
| Hisense ULED X Local dimming zones - 40960 Obsidian Black Low Reflection Screen Dynamic X-Display 16-bit Mini LED management 15608 points LUT color managerment |
3D
3D efekt elde etmek için çeşitli teknolojiler kullanılır. Her teknolojinin kendine özgü avantajları ve dezavantajları vardır.
| 3D | No |
Frekanslar
Yatay ve dikey yenileme frekansları hakkında bilgi.
| Dikey frekans (dijital) | 48 Hz - 144 Hz (hertz) |
Güç kaynağı ve tüketim
Güç kaynağı ve tüketim, enerji verimliliği sınıfı vb. hakkında bilgi.
| 110V | 100 V - 120 V (volts) |
| 220V | 220 V - 240 V (volts) |
| AC frekansı | 50 Hz - 60 Hz (hertz) |
| Güç tüketimi (uyku) | 0.5 W (watts) |
| Güç tüketimi (ortalama) | 800 W (watts) |
Boyutlar, ağırlık ve renk
Modelin boyutları ve ağırlığı (standlı/standsız) ve sunulan renkler hakkında bilgi.
| Genişlik | 2530 mm (millimeters) 253 cm (centimeters) 99.6063 in (inches) 8.3005 ft (feet) |
| Yükseklik | 1425 mm (millimeters) 142.5 cm (centimeters) 56.1024 in (inches) 4.6752 ft (feet) |
| Derinlik | 94 mm (millimeters) 9.4 cm (centimeters) 3.7008 in (inches) 0.3084 ft (feet) |
| Ağırlık | 102 kg (kilograms) 224.87 lbs (pounds) |
| Stand ile genişlik | 2530 mm (millimeters) 253 cm (centimeters) 99.6063 in (inches) 8.3005 ft (feet) |
| Stand ile yükseklik | 1471 mm (millimeters) 147.1 cm (centimeters) 57.9134 in (inches) 4.8261 ft (feet) |
| Stand ile derinlik | 447 mm (millimeters) 44.7 cm (centimeters) 17.5984 in (inches) 1.4665 ft (feet) |
| Stand ile ağırlık | 108.5 kg (kilograms) 239.2 lbs (pounds) |
| Kutu genişliği | 2830 mm (millimeters) 283 cm (centimeters) 111.417 in (inches) 9.2848 ft (feet) |
| Kutu yüksekliği | 1654 mm (millimeters) 165.4 cm (centimeters) 65.1181 in (inches) 5.4265 ft (feet) |
| Kutu derinliği | 284.5 mm (millimeters) 28.45 cm (centimeters) 11.2008 in (inches) 0.9334 ft (feet) |
| Kutu ağırlığı | 157 kg (kilograms) 346.13 lbs (pounds) |
| Stand genişliği | 2190 mm (millimeters) 219 cm (centimeters) 86.2205 in (inches) 7.185 ft (feet) |
| Stand derinliği | 447 mm (millimeters) 44.7 cm (centimeters) 17.5984 in (inches) 1.4665 ft (feet) |
| Renkler | Anthracite |
Ergonomi
Ergonomik fonksiyonlar hakkında bilgi: yükseklik ayarı, döndürme, eğim vb.
| VESA montaj | Yes |
| VESA arayüzü | 1100 x 600 |
| Çıkarılabilir stand | Yes |
| Yükseklik ayarı | Yes |
| Yükseklik ayar aralığı | 25 mm (millimeters) 2.5 cm (centimeters) 0.9843 in (inches) 0.082 ft (feet) |
| Döndürme (yatay/dikey) | No |
| Sola/sağa döndürme | No |
| İleri/geri eğim | No |
TV tuner
TV tuner, belirli türde TV sinyalini alıp görüntülemeyi sağlayan bir cihazdır.
| TV tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC ATSC 3.0 Clear QAM |
Sistem Çipi (SoC)
Merkezi işlemci, grafik işlemci ve bellek hakkında bilgi.
| İşlemci marka adı | Hi-View Engine X |
| SoC | MediaTek Pentonic 700 (MT9653) |
| İşlemci (CPU) | 2x ARM Cortex-A73, 2x ARM Cortex-A73 |
| CPU çekirdekleri | 4 |
| CPU frekansı | 1390 MHz (megahertz) |
| GPU | ARM Mali-G52 MC1 |
| GPU çekirdekleri | 1 |
| GPU frekansı | 650 MHz (megahertz) |
| MT9653 = MT5896 |
İşletim sistemi, uygulamalar ve yazılım özellikleri
İşletim sistemi, uygulamalar ve varsa yazılım özellikleri hakkında bilgi.
| İşletim sistemi (OS) | Google TV |
Ses
Ses sistemi hakkında bilgi: dahili hoparlör sayısı ve gücü, desteklenen ses teknolojileri.
| 102 W 4.2.2 CH CineStage X Surround Dolby Atmos Dolby Audio (MS12) DTS: X Side- and top-firing speakers |
Kamera
Birçok modern monitör ve Smart TV'de dahili kamera bulunur.
| Kamera | No |
Ağ
Diğer cihazlarla veri alışverişi için desteklenen ağ teknolojileri ve standartları.
| Ağ | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) 802.11ax (IEEE 802.11ax, Wi-Fi 6) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.3 Anyview Cast |
Bağlantı
Mevcut bağlantı portları, yuvalar ve arayüzler.
| Bağlantı | 1 x USB 2.0 1 x USB 3.0 1 x Ethernet RJ45 2 x HDMI 2.0 (b; ARC; CEC) 2 x HDMI 2.1 1 x Cable/Antenna In (F-type female) 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x Optical Audio Out 1 x 3.5 mm Audio Out |
| Auto Low Latency Mode (ALLM) on all HDMI ports Enhanced Audio Return Channel (eARC) on HDMI 3 High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP) High Frame Rate (HFR) on HDMI 3 and HDMI 4 Variable Refresh Rate (VRR) on HDMI 3 and HDMI 4 |
Özellikler
Modelin bazı ek işlevsel özellikleri.
| Özellikler | 3D Color Master Pro 4K AI upscaling AI Contrast AI Depth Enhancer AI Energy AI Noise Reduction AI Picture AI Scenario Picture Optimizer AI Sound AI Sports Mode AI Super Resolution 2.0 Alexa AMD FreeSync Premium Pro Apple AirPlay Apple Home Disney+ Dynamic Tone Mapping Pro Filmmaker Mode Game Mode Pro Gaming Bar Google Assistant IMAX Enhanced Light Sensor Motion Estimation Motion Compensation (MEMC) Netflix Prime Video Quantum Dot Color Total Ambient Adaptive Total HDR Solution Ultra Viewing Angle Wide Color Gamut YouTube |
Görüntü dosyası formatları
Smart TV'ler farklı görüntü dosyası formatlarını gösterebilir.
| Görüntü formatları | JPEG GIF PNG BMP |
Ses dosyası formatları
Smart TV'ler farklı ses dosyası formatlarını oynatabilir.
| Ses formatları/kodekler | 3GPP (3rd Generation Partnership Project, .3gp) AAC (Advanced Audio Coding) AAC+ / aacPlus / HE-AAC v1 FLAC (Free Lossless Audio Codec, .flac) M4A (MPEG-4 Audio, .m4a) MP3 (MPEG-2 Audio Layer II, .mp3) WMA (Windows Media Audio, .wma) WAV (Waveform Audio File Format, .wav, .wave) |
Video dosyası formatları
Smart TV'ler çeşitli video dosyası formatlarını oynatabilir.
| Video formatları/kodekler | 3GPP (3rd Generation Partnership Project, .3gp) AVI (Audio Video Interleaved, .avi) DivX (.avi, .divx, .mkv) H.263 H.264 / MPEG-4 Part 10 / AVC video H.265 / MPEG-H Part 2 / HEVC MKV (Matroska Multimedia Container, .mkv .mk3d .mka .mks) MP4 (MPEG-4 Part 14, .mp4, .m4a, .m4p, .m4b, .m4r, .m4v) MPEG-4 VC-1 VP8 VP9 WebM WMV (Windows Media Video, .wmv) Xvid AV1 |
Çalışma ve depolama koşulları
Ekranın düzgün çalışması için kullanım ve saklama ortamı koşullarına ilişkin gereksinimler vardır.
| Çalışma sıcaklığı | 5 °C - 35 °C (degrees Celsius) 41 °F - 95 °F (degrees Fahrenheit) |
| Çalışma nemi | 20 % - 80 % (percent) |
| Depolama sıcaklığı | -15 °C - 45 °C (degrees Celsius) 5 °F - 113 °F (degrees Fahrenheit) |
| Depolama nemi | 10 % - 70 % (percent) |
Aksesuarlar
Monitör ve Smart TV kutularında sıkça aksesuarlar bulunur.
| Aksesuarlar | Backlit Voice Remote |